Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Yuppyyyyyy !!!


maurizio

Postări Recomandate

Avem si noi topic!!!!!!!!!!!!!!!!

multumesc Max!!

 

putem sa incepem sa ne cunostem, eu personal cunosc 3 amici de forum care sunt ssangyongisti.

piese , sfaturi , discutie.... de masinile noastre fff bune dar uitate in coltulet.

 

sunt maurizio * italiano* am numai musso , una de concurs 3200 benz, una pt familia 3200 benz, una pt munca 2900 diesel.:banana:banana:banana

tel. 0785 366 599 (mauri)

dreamservice2005@yahoo.com

 

Ssangyong Musso 3,2 6 cil 6 trepte sonauto ex dakar

ESTOTE PARATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

Eeeee, o rubrica asteptata... de mine!

Duminica am reparat pompa de benzina, pun un tutorial imediat.

 

Pentru cine are nevoie de manuale de service Korando / Musso, ele sunt disponibile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

Unul dintre ei crede ca Musso e regina Angliei, chiar. Sa va fie de bine ..si intr-un ceas cu cucu! :wink:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

DA CA NU SUNT EU ...... ATUNCI SUNTEM IN DOI!!!!!!!!:h5:h5:ha::ha::ha::ha::ha::ha:

 

THANKS.

tel. 0785 366 599 (mauri)

dreamservice2005@yahoo.com

 

Ssangyong Musso 3,2 6 cil 6 trepte sonauto ex dakar

ESTOTE PARATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

Unul dintre ei crede ca Musso e regina Angliei, chiar. Sa va fie de bine ..si intr-un ceas cu cucu! :wink:
Musso e masina care te tine o viata....daca te pricopsesti cu una, nu o mai poti vinde. Nu ti-o mai cumpara nimeni...:ha::ha::ha:
Unde esti tu Tepes Doamne...???
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

felicitari pt topic !......un mare impatimit este @andi......care ridica in slavi aceasta marca, am iesit de multe ori cu el si masina a mers prin toti coclaurii...Oricum si eu sunt de parere ca te tine mult...daca traiesti putin.....:top.

Folosirea excesiva a tastaturii dauneaza grav off roadului.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

Avem si noi topic!!!!!!!!!!!!!!!!

multumesc Max!!

 

putem sa incepem sa ne cunostem, eu personal cunosc 3 amici de forum care sunt ssangyongisti.

piese , sfaturi , discutie.... de masinile noastre fff bune dar uitate in coltulet.

 

sunt maurizio * italiano* am numai musso , una de concurs 3200 benz, una pt familia 3200 benz, una pt munca 2900 diesel.:banana:banana:banana

 

bun venit Maurizio :wink: , greu iti mai faci prezentarea hombre :W

esti cumva din Darza de langa Buftea?

am acolo niste prieteni care sunt si ei dornici de off road.

poate reusesc sa va pun in legatura.

daca da astept PM.

 

sa le stapanesti sanatos pe fiare....cele 3 ssang-uri

In viata este bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

OMUL DE ONOARE DOAR O VORBA ARE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

felicitari pt topic !......un mare impatimit este @andi......care ridica in slavi aceasta marca, am iesit de multe ori cu el si masina a mers prin toti coclaurii...Oricum si eu sunt de parere ca te tine mult...daca traiesti putin.....:top.

 

Hodorogule ... :ha:

 

@Maurizio

Deci toti credeti la fel? Ce chestie si cu autosugestia asta! :ha:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

bun venit Maurizio :wink: , greu iti mai faci prezentarea hombre :W

esti cumva din Darza de langa Buftea?

am acolo niste prieteni care sunt si ei dornici de off road.

poate reusesc sa va pun in legatura.

daca da astept PM.

 

sa le stapanesti sanatos pe fiare....cele 3 ssang-uri

da! mam mutat acum de la otopeni la darza. vezi PM:h5

tel. 0785 366 599 (mauri)

dreamservice2005@yahoo.com

 

Ssangyong Musso 3,2 6 cil 6 trepte sonauto ex dakar

ESTOTE PARATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

felicitari pt topic !......un mare impatimit este @andi......care ridica in slavi aceasta marca, am iesit de multe ori cu el si masina a mers prin toti coclaurii...Oricum si eu sunt de parere ca te tine mult...daca traiesti putin.....:top.

Stiu il cunosc .... chiar este indragostit de musso....:banana

dar asa este masina asta, da ca la probezi te indragostesti!!

eu am fost oficial dealer mitsubishi si am pregatit nenumerati pajero pt off road inainte de a fi angajat de la ssangyong korea pt a pregati niste masini pt dakar , si dupa ca ma inceput sa lucrez cu musso si family nu mai am vrut alte masine pt mine......:y:y

tel. 0785 366 599 (mauri)

dreamservice2005@yahoo.com

 

Ssangyong Musso 3,2 6 cil 6 trepte sonauto ex dakar

ESTOTE PARATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

Incepem sa punem si noi poze cu masinile noastre?????

 

musso 3,2 265 hp!!!!! 500 limited brabus , numai 12 masine in europa,

facute una fiecare importator europeo.

tel. 0785 366 599 (mauri)

dreamservice2005@yahoo.com

 

Ssangyong Musso 3,2 6 cil 6 trepte sonauto ex dakar

ESTOTE PARATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

:grin::grin::grin::grin::grin:

Unul dintre ei crede ca Musso e regina Angliei, chiar. Sa va fie de bine ..si intr-un ceas cu cucu! :wink:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

salut Andi, numai asta de poze?????:ypu:ypu:ypu

tel. 0785 366 599 (mauri)

dreamservice2005@yahoo.com

 

Ssangyong Musso 3,2 6 cil 6 trepte sonauto ex dakar

ESTOTE PARATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

vezi si astea , facute in otopeni de la Dream Service.....

tel. 0785 366 599 (mauri)

dreamservice2005@yahoo.com

 

Ssangyong Musso 3,2 6 cil 6 trepte sonauto ex dakar

ESTOTE PARATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

Salutare. Din cate am vazut pe acest forum,esti cel mai in masura sa-mi dai cateva raspunsuri,bineinteles daca doresti si poti. Am ales sa-mi achizitionez un suv diesel lung,de familie,si,din cate am vazut eu pe net,musso se incadreaza in cerintele mele,calitate vs pret. De aceea te rog,imi poti da cateva sfaturi despre acest model,ce + si - are,la ce bube sa ma astept....etc.? Mentionez ca o sa-l folosesc ca si masina de week-end si rar in traficul din oras. Am preferat sa te intreb direct pe tine,deoarece din cate am vazut,ai deja 3,si daca e sa intreb la gramada,raspunsuri contra sigur o sa am,de la posesori de g-uri sau ....oricum,aceste lucruri nu sunt relevante,decat daca vin din partea unui posesor de musso. Mersi mult. Respect.

Ca sa fii respectat, incepe prin a te respecta tu insuti.

 

“Tudor Arghezi, citat despre respect”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

Salutare. Din cate am vazut pe acest forum,esti cel mai in masura sa-mi dai cateva raspunsuri,bineinteles daca doresti si poti. Am ales sa-mi achizitionez un suv diesel lung,de familie,si,din cate am vazut eu pe net,musso se incadreaza in cerintele mele,calitate vs pret. De aceea te rog,imi poti da cateva sfaturi despre acest model,ce + si - are,la ce bube sa ma astept....etc.? Mentionez ca o sa-l folosesc ca si masina de week-end si rar in traficul din oras. Am preferat sa te intreb direct pe tine,deoarece din cate am vazut,ai deja 3,si daca e sa intreb la gramada,raspunsuri contra sigur o sa am,de la posesori de g-uri sau ....oricum,aceste lucruri nu sunt relevante,decat daca vin din partea unui posesor de musso. Mersi mult. Respect.

Buna,

o scurta presentare ,care are functia de explicare experienta mea in domeniu,

am fost 10 ani official service Mitubishi Motors Italia , dupa care am inceput povesta cu ssangyong, in timp am reparat si vendut mercedes , toyota .....

cu ssangyong musso am avut si am o povesta de dragoste.

am masina asta pt familia si nu la am inlocuita cu nimic mai bun pana acum, am avut si Mercedes Ml si am renuntatca nu avea acelasi tenutade sosea, am avut Mercedes G si am renuntat ca nu a avut acelasi comoditate, am avut Touareg si am renuntat pt ca nu am gasit in ea nici o posibilitate de off road mai greu......

musso almeu , 3200 6 cilindri papa numai 10 la suta in oras, merge daca am nevoi la 220 la ora, duce 5 persoane comode si am inca spatiu pt bagajele....am posibilitate sa merg si fara un cardan...

este o masina destul de ieftina , am la vanzare 4 buc. de la 3500 pana la 5000 euro , inclus garantia 12 luni INTEGRALE, piese si manopera inclusa.

eu SUNT FFFF MULTUMIT si te sfatuiesc sa la iai, pot sa te fac o masina cum vrei tu, diesel, benzina, gaz, cu numeri de Ro sau Bg

ciao:h5

tel. 0785 366 599 (mauri)

dreamservice2005@yahoo.com

 

Ssangyong Musso 3,2 6 cil 6 trepte sonauto ex dakar

ESTOTE PARATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

Nu inteleg la ce foloseste spuma ... :h5

spuma la folosec ca base sau suport pt matrite de overfender, musso cu 35 verde din poza este facut de mine si overfender sunt cele obtinuti cu matrite turnate peste spuma aia, exista mai multe metode de a face o matrita, lemn, gips, spuma, fibra turnata dirct si prelucrata, ecc. ecc. eu am ales cel mai ... artistic... spuma.:h5:h5:h5:h5

tel. 0785 366 599 (mauri)

dreamservice2005@yahoo.com

 

Ssangyong Musso 3,2 6 cil 6 trepte sonauto ex dakar

ESTOTE PARATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Yuppyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

Plummer, salutare,:h5

stii cum e facutamasinuta din avatar tau??

:W

tel. 0785 366 599 (mauri)

dreamservice2005@yahoo.com

 

Ssangyong Musso 3,2 6 cil 6 trepte sonauto ex dakar

ESTOTE PARATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare