Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Pajero 2.5d an 92

sXc alex
 Share

Recommended Posts

Salut...am si o mare rugaminte...am un Pajero...l-am luat acum 2 zile....e din 92 2.5d...problema e ca e fara turbo...adica pur si simplu aspirat...mai mult l-am luat pt iarna..pe la munte....unpic de joaca nu mare offroad...am si eu nevoie de niste mici pareri...adica cum e ca masina....si ...am lipsa cardan fata si cam pierde diferentialul fata....cum as putea sa fac rost de un cardan.gasesc pe net,dar e mai bine o parere....si cum fac un scut pt el.....si care sunt bubele lor

Guest ionak88

Re: Pajero 2.5d an 92

So stapanesti sanatos!

dar cum fara turbo? din cate stiu eu Pajero mk2 nu au motoare de 2.5 aspirate ci doar turbo cu intercooler sau fara. Sa fi fost turbo gata si a modificat fostul proprietar sa fie fara???:uameniParca nici asta nu pot crede... Explicane tu . Odata ce masina nu are cardanul,poate sa fie din mai multe cauze:

sa fi fost cardanul rupt,sau stricat adica vreo cruce praf si din cauza vibratiilor sa fi fost dat jos(prima posibilitate)

Sa fi fost ceva probleme la grup gen ramas fara ulei si gripat,pinioane sparte etc...pana nu desfaci grupul nu stii.

Sau poate probleme la cuplaj cutie transfer si ramanand cuplat a fost demontat

Flansa la cardan este??? Sa desfaci grupul sa vezi poate e gol

Mai sunt multe dar numi vine acum a scrie,oricum pana nu desfaci nu stii.

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use