andrei popescu Postat Decembrie 5, 2007 Partajează Postat Decembrie 5, 2007 Sunt un proaspat pasionat de fenomenul 4x4, microbul venind de la Tuparu care m-a introdus in artele namolului si ale trolierii :h5 . Masina mea este un Patrol Y61 Lwb, pe care n-am apucat sa-l bag in prea multe namoale deoarece tre' sa-i iau cauciucuri si apoi un troliu. Voi reveni cu poze si povesti. 2 x Patrol Y61 LWB 2.8 si 3.0 Link spre comentariu Distribuie pe alte site-uri Alte opțiuni partajare...
andrei popescu Postat Ianuarie 11, 2008 Autor Partajează Postat Ianuarie 11, 2008 Patrolul alb a fost cumparat de tatal meu in urma cu 2 ani. Masina cand am luat-o avea motorul stricat ( avea 2 gauri cat pumnul in blocul motor facute de un piston nerabdator sa vada lumina zilei :sp ). Cu motorul de pe masina nu am mai putut face nimic ( nici cu chiulasa care avea axa cu came rupta si 2 supape batute invers pe scaunul lor ), si in final, cu ajutorul lui Luigi, care a avut un motor de 2.8 complet, am reusit sa o readuc la viata. Patrolul albastru l-am luat de la Nike, tot cu motorul stricat, anul trecut. In cazul acesta lucrurile au stat mult mai bine, in sensul ca principalul defect era un cuzinet gripat care s-a invartit pe arbore. Arborele a iesit in final la cota a 2-a de reparatie, si a mai trebuit inlocuita si volanta ( lucru nu chiar ieftin 1400 euro ). Dupa 2 luni de cand am cumparat-o am putut sa-i dau prima cheie :y (ce senzatie) . Masinile merg foarte bine si putem spune ca suntem foarte multumiti de ele. 2 x Patrol Y61 LWB 2.8 si 3.0 Link spre comentariu Distribuie pe alte site-uri Alte opțiuni partajare...
Postări Recomandate