Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

serie caroserie Pajero2500

nowyvet
 Share

Recommended Posts

Stie cineva unde gasesc stantata seria de la caroserie la un Pajero 2500 din 92?M-i s-a fisurat furtunul de frina care face legatura dintre conducta centrala si repartitorul de frina de pe puntea spate si nu-l gasesc decit pe original si pentru comanda au nevoie de seria de caroserie.Am sris toate datele care apar pe placuta de supt capota dar nu este si seria de caroserie.Eventual poate stie cineva unde pot gasi un furtun de frina mai repede, poate la mina a diua?Multumesc!

Re: serie caroserie Pajero2500

Salut, seria la pajero este stantata pe sasiu in dreptul rotii din dreapta spate. Inarmeaza-te cu smirghel si WD40 ca o sa ai de treaba.. Dar nu ai nici un act la masina asta???

Daca masina este japoneza de la mama ei s-ar putea sa ai seria scurta din 10 caractere, care incepe cu V si care nu prea stiu cum o sa-i ajute pe cei cu piesele auto.

Referitor la a 2-a intrebare, vezi ca la "Piese de schimb" gasesti cateva pajero. Spor

Edited by doctoru'

Schimba magazinul :ha:

La V6 am folosit seria de sasiu intotdeauna (europeana), iar la 2.5 am cautat masina in programe fara nici o serie si mi-am luat si placute, discuri, tampoane toba etc, deci merge si fara. Serie de caroserie nu mi-a cerut nimeni niciodata.

Merci de raspuns.Seria de la sasiu o am, masina e inmatriculata, dar cei de la magazin vor seria de caroserie! Aia nu o gasesc!

Salut! Cauta la{Manuale de service}, Mitsubishi part oem, citeste acolo si vei sti ce ai de facut!

Este un program pt Mitsubishi fabricat in Japan cele cu serie scurta de sasiu

Bafta!

Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita. -Einstein-

Pajero nu are serie de caroserie, ci numai de sasiu. Du-te la alt magazin.

Normal, pt o teava de frana, trebuia motorul, anul si seria de sasiu daca e pe original. Sa-ti arate ei seria de caroserie...

OMU'e inainte de toate!

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use