Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Topicul de prezentare al membrilor


ALF-DMAX

Postări Recomandate

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

salutare tuturor

sunt seby din ploiesti am 30 de ani si detin un jeep grand cherokee din 93 cu o tona de modificari incepand de la schimbat motorul din 5.2 benzinica in 2.5 diesel pana la ........ nici eu nu mai stiu unde (zice ti voi o piesa si eu va zic cat am dat :))

din pacate cred m am atasat de masina chiar daca e o papatoare de bani

am ca hobby fotbalul petrolul 4 ever!!!! si masinile

sper sa fie de ajuns

:ha:

lupii doamne!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

salut!!! ma numesc IOAN RUS si sunt din zona Beclean, jud Bistrita Nasaud...sunt un tanar pasionat de vanatoare si am o lada niva din 2004..sper sa ne intelegem bine pe acest forum ..

 

va multumesc, Ioan Rus

 

va saluta un posesor de Niva din 2004 din zona Beclean jud Bistrita-Nasaud as dori sa intru si eu in discutia pe forum in legatura cu NIVA sa imi dati unele detali :va multumesc cu respect :wink:

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare!

Dupa 3 ani fara sa pot cupla fata, mi-am revenit! Numele meu este Dan Pirvu, oras de bastina - Constanta si sper sa ma primiti in clubul vostru cu proaspata mea achizitie, Niva din 2005 1,7 i. Mai este cate ceva de facut la masina (cam incinge motorul si nu sta prea stralucit la partea electrica) dar sper ca pot gasi sfaturi tehnice pe sectiunea de Lada Niva. La pachet, am mai primit o Niva din 2006 dar descompletata adica fara capota fata, motor, cutie, scaune insa cu partea mecanica destul de intreaga.

Cum am spus, nu sunt la primul 4x4 pentru ca pana acum 3 ani am avut un M461 restaurat de mine si pot sa spun ca m-am bucurat de patru roti tractoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

salutare,

 

sunt ciprian din bucuresti. am un A4 allroad, outback 2.5 turbo, forester si vitara din 1996 sau 1997 pe carburator. cu toate astea, aventurile mele maxime in off road au fost ca in 2004 am aparut cu un renault clio symbol in defuncta (?) 4WD magazin. si am cazut intr-o rapa agatat de un tractor care inceraca sa ma scoata din zapada (cu un alt clio, eu eram in el) in curmatura oltetului.

 

alte vremuri, acuma ma ocup mai mult cu MTB, dar vreau sa reconditionez si Vitara, sa fie masina de loisir si sa o mai am de mers pe munte pana la locul de unde sa o iau la picior (maxim am urcat-o pana acum pe furfuescu, spre scarisoara).

 

incepusem un post cu intrebari legate de reconditionare, dar ar fost sters probabil, ca nu facusem prezentarea asta:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

bine a-ti venit...la toti

se pare ca microbul 4x4 cuprinde toata Romania :)

insa-pana nu iesiti in teren cu un 4x4 indiferent de marca nu puteti zice ca sunteti pasionati cu adevarat...

pt detalii tehnice in parte la fiecare marca de masina,postati si vi se raspunde cu siguranta

Editat de xnx
🏁-Fără un 4x4 ,,viața e pustiu”
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare oamenilor

 

Momentan spectator, amator de coclauri - vanatoare, plimbare cu cateii, mai nou cu masina- broker de asigurari, vand camion :ha:

 

Locuiesc in Magurele - Ilfov, posesor de Astra 1,7 CDTI (inca nu e 4x4 :grin: )

Editat de Edd
Este imposibil? FACEM!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare se pare ca nu trecusem pe aici ...

 

Aurel Tofan

Galati

 

Pescuit mult de fapt incontinuu daca s-ar putea!!!!!!!!!

 

Revo3.3----bestuita4x4

Solenza 1.4----calul de povara

Mitsubishi 2.8lwb---(as avea aici ceva de adaugat sa se poate sa primesc ban ) :ha:

Nu orice om poate fi mare OM!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Numele meu este Gabriel Sandu, inginer, Bucuresti si mi-am luat un Samurai sj413 din '93 pregatit pentru iesiri offroad. Alte hobby-uri: kiteboarding, mountainbike, skating...

Obstacolul e calea. - Proverb zen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare ,

Mai marim randurile cu inca un offroader , Alex din Bucuresti am un Pajero v60 , Nissan Np300 , Can-am Renegade

I Don't Need Sex. The Government Fucks Me Every Day.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut membrii acestui forum,

 

Sunt relativ proaspatul posesor ( achizitionat sh de cca. 5 luni ) al unui Land Rover Freeelander 1 TD4, merge ireprosabil pana acum desi are deja 176k.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

salutari tuturor membrilor acestui forum

sunt nou posesor de vitara din 95 1,6 16 v si sper ca pe viitor sa imi fiti de mare ajutor.

orice modificare adusa masini am sa o postez pe forum pt pareri si sfaturi.

va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Bine v-am gasit ! Ma numesc Marius , anul asta schimb prefixul cu '5' in fata :wink: si ma gandesc serios sa intru si pe alt tip de teren, unde turismele sau chooperul nu m-au dus inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Bine ai venit,

o sa fie o diferenta intre unde ai fost cu turismul si choperul, fata de iesirile in teren accidentat cu o eventuala noua achizitie. Apropo, avem si o rubrica moto :wink: in care iti poti prezenta jucaria.

Toyota Hilux Vigo 2.5

Can Am 800 LTD

Nu incerca sa alergi mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Bine v-am gasit ! Ma numesc Marius , anul asta schimb prefixul cu '5' in fata :wink: si ma gandesc serios sa intru si pe alt tip de teren, unde turismele sau chooperul nu m-au dus inca.

 

Pe naiba !!! De-abia dupa 50 de primaveri incepe viata adevarata !!!

Bun venit printre noi "care este " !!! :ha:

Frate......4x4 inseamna MASINA ! Restul sunt sapuniere, trotinete...etc......:ha:

 

:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Bine v-am gasit. Ma numesc Voicu Razvan am 18 ani si sunt din Ploiesti. Sunt pasionat de camioane si practic de aproape 4 ani "truckspotting-ul".

 

Ma bucur ca v-am gasit si am gasit aici si pasionati de camioane vechi.

 

O seara buna va urez!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Bine v-am gasit ! Ma numesc Daryus sunt nou posesor de jeep grand cherokee 2,5 td an 1998 si sper ca pe viitor sa imi fiti de mare ajutor.

orice modificare adusa masini am sa o postez pe forum pt pareri si sfaturi.

va multumesc cu respect Daryus:grin::cl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

salut,numele meu este andrei,sunt din timisoara,posesor de suzuki samurai sj413/`86 si kia sportage 2.0i/`96.pasionat de offroad,atv,motocross.numai bine si fara evenimente neplacute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut,

 

Ma numesc Andrei , am 26 de ani si sunt din Cluj.

Lucrez ca si QA engineer la o firma daneza. De curand mi am achizitionat si eu un 4x4... Freelander TD4 facelift in 5 usi din 2004.

Va multumesc. Sper sa avem o "colaborare" placuta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare tuturor

Ma numesc Petru si vreau sa intru si eu in rindul offroader-ilor. Pentru soselele minunate si impecabile din Romania am o Toyota Land cruiser din 2008, iar pentru offroad as vrea sa imi achizitionez un Nissan Patrol Y60. Drept urmare voi avea nevoie de ajutorul vostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Astral a schimbat titlul în Topicul de prezentare al membrilor

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare