Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Muntii Iezer 21 - 22 August


georgei23

Postări Recomandate

Re: Muntii Iezer 21 - 22 August

 

Pentru sambata programul este:

 

Bucuresti 8.30 la benzinaria Agip de la capatul 1 Mai intersectie cu calea grivitei

 

Tirgoviste 9.30-rog colegii din tirgoviste sa indice un loc bun de intilnire ca nu prea am fost pe acolo

 

Campulung 10.30

 

Urcare pe creasta iezerului prin valea bratiei, parcurgere creasta cu incercare de ajungere la varful rosu si apoi coborire catre cabana voina, pe drumul de taf de care s-a vorbit mai devreme

 

Daca ne mai ramine timp incercam una din variantele propuse pentru ziua de Duminica

 

Duminica: vezi topicul #48

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 134
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Re: Muntii Iezer 21 - 22 August

 

sau daca tot avem chef de actiune sambata in completare putem sa incercam sa urcam pe culmea de la este de cabana voina, pe linga cabana 'apele romane' catre argesel...cineva spunea ca e mai de extrem....'om vedea noi cum razbim...si apoi mergem si pe papusa, care am inteles sa se abordeaza din rucar, adica dinsope est

 

trasee se pare ca sunt pentru toate gusturile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Muntii Iezer 21 - 22 August

 

Maine ma duc sa-mi schimb cablurile de la frana de mana. Sunt amandoua rupte :hl

Daca rezolv maine problema ma alatur si eu sambata.:tk

 

la ce-ti trebuie frana de mina in offroad.....:) ii dai shpam si gata, totul se rezolva; hai cu noi chiar daca nu ai frana de mina, te primim si asa :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Muntii Iezer 21 - 22 August

 

la ce-ti trebuie frana de mina in offroad.....:) ii dai shpam si gata, totul se rezolva; hai cu noi chiar daca nu ai frana de mina, te primim si asa :h5

 

:ha: :ha: :ha: Poate sunt intro rampa si vreau sa fac o poza.

:grin: Fara frana de serviciu trebuie sa opresc motorul si sa bag in viteza :y

e putin cam incomod! :h5

Dar manusa fiind aruncata nu pot sa ma mai dau inapoi. Cu cabluri fara cabluri ne vedem la 10.30 in Campulung.Noi + Eko! :banana

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Muntii Iezer 21 - 22 August

 

Asa facem si-mi permit sa actualizez lista participantilor:

 

@georgei23

@vetu

@lordeko

@vreasc

@nessum+lady bird

 

Lista ramane deschisa! :h5

Apropo @georgei ti-ai rezolvat problema cu statia radio? Cand am fost la Lacul Vulturilor se auzea cam nasol! :y

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Muntii Iezer 21 - 22 August

 

Asa facem si-mi permit sa actualizez lista participantilor:

 

@georgei23

@vetu

@lordeko

@vreasc

@nessum+lady bird

 

Lista ramane deschisa! :h5

Apropo @georgei ti-ai rezolvat problema cu statia radio? Cand am fost la Lacul Vulturilor se auzea cam nasol! :y

 

rezolvat cu antena...se defiletase antena de pe talpa magnetica;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Muntii Iezer 21 - 22 August

 

Pentru sambata programul este:

 

Bucuresti 8.30 la benzinaria Agip de la capatul 1 Mai intersectie cu calea grivitei

 

Tirgoviste 9.30-rog colegii din tirgoviste sa indice un loc bun de intilnire ca nu prea am fost pe acolo

 

Campulung 10.30

 

 

Duminica: vezi topicul #48

 

Pentru cei care vin de la Bucuresti cat si pentru cei care vin de la Ploiesti (pe Nisipuri), la intrare in Targoviste ajungeti la un sens giratoriu (cu Rompetrol pe stanga); acolo faceti stanga (pe centura) si dupa 600 - 800 metri este un Petrom pe dreapta. Aici ar fi cel mai indicat loc de intalnire. De acolo se continua inainte pe centura, urcati un pod (atentie sa nu rupeti masinile in gropi), si ajungeti la un alt giratoriu unde mergeti inainte, treceti o cale ferata si ajungeti intr-un T-eu unde se termina cele doua benzi pe sens. Acolo faceti stanga cate Campulung. Targoviste - Campulung cred ca faceti mai mult de o ora (ultima oara cand am fost era foarte stricat drumul).

4x4MANIA is where we are !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Muntii Iezer 21 - 22 August

 

Cu parere de rau nu am cum sa termin troliu pina simbata asa ca :srdar nu pot sa va insotesc ; astept alte oportunitati din care sper sa nu lipsesc:h5va doresc distractie placuta si astept impresi :h5

Offroad Team ARO

,,ARO 244 AUTOUTILITARA" ,( AR0 320, ARO 244)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Muntii Iezer 21 - 22 August

 

:W

 

:W

 

Pina acum pe lista avem pe

 

@georgei23

@vetu

@lordeko

@vreasc

 

mai sunt citiva potentiali dar nu am inca decizia lor finala

 

intrebarea este daca sunt doritori si pentru duminica, adica sa o combinam cu un cort/cabana/pensiune si duminica sa continuam cu una din urmatoarele 2 variante

 

 

 

1)pe vaile catre fagaras (valea rea/raul doamnei/valsan/lacul vasalatu)

 

 

2) sa exploram si zona lacului pecineagu (valea dimbovitei) pentru gasirea unei eventuale treceri catre piatra craiului/iezer sau lacul vasalatu)

 

 

1) mi se pare 'cale mai batuta' dar rezultat garantat (peisaje super, locuri salbatice)

2) poate nu gasim nimic si doar inghitim praf pe 60-70 km de macadam dar poate gasim o trecere si imbogatim bagajul de cunostiinte al forumului

astept parerile participantilor

 

revin la intrebarea din postul de mai sus, legata de ziua de duminica....este cineva si pentru duminica sau raminem la una mica de sambata lasam pe alta data celelalte propuneri...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Muntii Iezer 21 - 22 August

 

:br Ne vedem la 9.30 pe centura Targovistei la Petrom. Va astept acolo. Drumul pana la iesirea din judetul Dambovita este foarte bun, de la Laicai(jud. Arges) pana la Campulung este prost drumul. L-am facut saptamana trecuta.

Editat de vreasc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Muntii Iezer 21 - 22 August

 

Lasa Simex-ul pe masina "just in case" ! Cu ce te deranjeaza? Vrei viteza ia Peugeot-ul! :ha: :ha: :ha:

 

Masina mea a ramas la service.

M-am dus sa schimb cablurile de frana si am constat ca ferodourile sunt netede+ alte chestii marunte.. :x!

Nu ma joc cu franele! :old

 

Maine dupa pranz o am gata.

Sper....!:h5

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Muntii Iezer 21 - 22 August

 

Nu stam de gratar nu? Ne luam o ro:tkise o branza un ardei ' date='d'astea usoare nu ?[/quote']

 

cum vreti si voi; eu nu sunt mare fan gratar cind ies la offroad ca dureaza mult si fie nu fac suficient 'offroad' fie ajung fff tarziu acasa; daca vreti gratar putem iesi duminica la o valea doftanei sau ceva similar si il facem acolo

 

 

insa ma supun majoritatii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Muntii Iezer 21 - 22 August

 

omoroka & yoke prezenti

pana la urma mergem doar veverite sa inteleg. am vorbit cu vetu si mi-a zis ca sunt sanse mari sa nu vina.

 

 

:W

 

asa se pare, ca vom fi doar veverite..........

 

deci ne vedem la agipul de la capatul 1 mai la 8.30?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare