Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Istoria Tractozaurului


Tractozaur

Postări Recomandate

Re: Istoria Tractozaurului

 

Felicitari in tot ceea ce faci,esti un adevarat pasionat al modelului,ti-am citit tot topicul,foarte tare,poate o sa facem cunostinta la o viitoare intalnire si sa-mi dai si mie niste sfaturi...succes in continuare!!!:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Istoria Tractozaurului

 

Multumesc :tk! Y60 reprezinta un model de referinta pentru off-road, iar pentru mine... :we

Cu siguranta o sa ne intalnim si daca am sa pot sa te ajut cu vreun sfat despre Patrol, am s-o fac negresit!

Sa auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Istoria Tractozaurului

 

Tocmai citeam istoria Tractozaurului si am vazut Samuraiul rosu, care imi parea foarte cunoscut. Acum mi-am amintit, e la mine in oras, il vad aproape zilnic :grin:

ex: ARO 244 3.1D & Opel Frontera 2.3TDI :cort
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Istoria Tractozaurului

 

Off- topic: Da, e pe maini bune!

De 1 saptamana incerc sa ma intalnesc cu stapanu sa facem o tura!

Unii se mira cum motoru de 1.000cmc duce anvelopele alea dar eu sunt sigur ca are rapoarte schimbate, dar nu stiu ce rapoarte... Daca ar stii cineva mai multe detalii m-ar interesa un PM cu ele :tk

Oricum e bestiala masinuta! :ypu

On-topic: Nota 10 pentru Tractozaur! :grin:

Editat de Andrei_vl
ex: ARO 244 3.1D & Opel Frontera 2.3TDI :cort
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Istoria Tractozaurului

 

IN sfarsit am citi tot....ce sa zic, pacat ca eu nu am ,dar cine stie!!

Niste intrebari daca se poate: cum s-au comportat caucicurile profil tractor fata de simexuri si dupa parerea ta care sunt mai bune.

ps: o singura gresala tehnica- tarctorul care a scos dacia nu are troliu hidraulic,e pe priza,comenzi aer,iar daca s-au mirat de patura e pt ca acel cablu e de 14 si trage 10t. Astept raspunsuri nu de alta dar ca sa stiu ce sa fac--ms:g

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Istoria Tractozaurului

 

@Andrei_vl

Da, rapoartele sunt schimbate, nu am cum sa-ti dau toate informatiile tehnice deoarece nu le cunosc..., dar am sa ma interesez... :grin:

 

@mariusradovici

Dupa parerea mea, si aici sunt pur subiectiv, cauciucurile de combina sunt net superioare Simex-urilor la noroi, dar au niste mici neajunsuri ca: nu sunt bune pe inclinatiii laterale, nu poti sa circuli cu viteza mai mare de 50km/h si datorita zgomotului si trepidatiilor si datorita sigurantei si ar mai fi... :wink:

Cat despre cablu si patura..., nu are importanta cate tone poate sa traga un troliu de oricare fel ar fi el si cat de gros este cablul, este bine sa se respecte niste reguli de baza si sa se puna o contragreutate pe cablu (patura, etc) deoarece un cablu este un cablu :grin: si daca, spre exemplu este deteriorat, datorita fortelor ce sunt exercitate in procesul de troliere, este posibil sa se mai si rupa :wink: si atunci sa te tii..., sa vezi atunci cum poate sa decapiteze "sarpele", daca nu este culcat la pamant de ceva... :ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Istoria Tractozaurului

 

Cele de combina sunt pe 15,3 si trebuie sa faci o mica modificare la janta originala... Daca ai sti tu cat am stat eu cu ele cand am vrut sa le vand cu jante cu tot... :uameni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Istoria Tractozaurului

 

Cine naiba mai stie? Eu cand le-am luat :grin:, le-am luat direct de la Danubiana..., intre timp s-a desfintat... :uameni:ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: Istoria Tractozaurului

 

Si eu de cand tot astept sa ne incanti cu ceva noutati!

Sper ca nu ai fost ocupat doar cu vanatoarea si ai mai scos si acaretul la plimbare!

Editat de siirm

Vitara 1.6i 8v '94

Ex. Feroza 1.6i '92

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Istoria Tractozaurului

 

Va multumesc de aprecieri!

La vanatoare nu ma duc decat cu Isuzu, Caraciumba, deh, :grin:, rar am mai folosit Tractozauru` in lupta cu mistretu` :ha:, dar sunt situatii cand trebuie sa merg si cu el, Patrolu`... :wink:

Intre timp, i-am decupat aripile si i-am pus overfenderele la loc, i-am pus praguri (la Mishu from AdiViSix, se stieeee :tk), i-am pus sarme d-alea de uscat hainele dupa un off-road dur :ha:, mici maruntisuri, retusuri...

O poza facuta azi..., ah..., pardon..., ieri..., deja... :old

In fundal se vede si Caraciumba..., in repaus... :h5

 

http://i748.photobucket.com/albums/xx122/Tractozaur/IMG_2762.jpg

Editat de Tractozaur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Istoria Tractozaurului

 

multumesc sensei ca m-ai indrumat spre topic...am luat niste idei si le voi pune in practica...de cand ai scris pe topicul; meu de abea acum am terminat de citit tot :)...faine experiente ai avut cu tractozaurele :)

Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare