Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

mitsu meu

sese
 Share

Recommended Posts

mai am de gand sa schimb pe maine si pe la motor unele altele : buji curele filtre... ca pana la urmatoare intalnire sa fie numai buna de bagat in noroaie

i have a pajero , don't be jealous :)

Samurai '88 >Suzi Quatro.

• Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

vor urma nelipsitii ocheti, o bara fata ce va gazdui si un troliu(am gasit ceva oferte atragatoare :h5 ), proiectoare mai bune :roll: si un roof rack home made in jurul casei poate ma ajuta cineva cu idei pt mitsu sau care are deja

promit ca nu copiez in totalitate modelul de roof rack :grin:

side steps home made ca am gasit ceva model tot aici pe forum

am cauciucurile astea ce sunt pe 31 . desi nu sunt extraordinar de mari ex:35 , totusi pot creea probleme (uzura mai rapida a elementelor componente ale directiei sau o scadere in "puterea" motorului)?

@gnok

eu vreau sa schimb toata bara fata ,iar ce te intereseaza pe tine din cate imi amintesc e un bullbar. cred ca are dream-car unul dar nu stiu daca se potriveste . arata bine si e putin mai "fioros" ca cel de pe al meu

plasticurile alea eu deja le-am indoit din prinderi si vor fi demontate . bara fata si spate am sa incerc sa imi cumpar unele de calitate dar m-au speriat preturile putin si asa ca a doua optiune e una home made

am ceva de lucru la mitsu si asa a aparut si

LISTA :shock:

-filtre

-bujii

-telescoape( caut inca bani :hm )

-bielete,bucsi( si pt astea caut bani :ang2 )

-chedere!!

-reparat motoras trapa :cn

-becuri interior si pozitie :ha:

-reparat batai scaun pasager, batai si scartaieturi interior, usa spate. :-x

-reparat bari plastic fata (cele de sub faruri) :grin:

- rugina :-P

-verificare generala (motor,rapoarte...)

cam astea sunt acum . ar mai fi lista nr.2 cea cu accesorii :grin:

-sufa pom

-ocheti

-scripete

-placa hi-lift

-troliu 8)

-roof rack

-snorkel

-protectii(bari,scuturi...)

cam asta ar fi planu'.

perioada de finalizare a proiectului nedeterminata :-P :old

• 1 month later...

Re: mitsu meu

am gasit si buji intr-un final ,dar se pare ca domnii de la mitsubishi au ceva cu mecanici romani si au bagat dragutele bujii tocmai sub admisie si asa ca ..... :hm

totusi am un motiv de bucurie pt ca a venit..... troliul :banana :Gr . multumesc nike :tk dar asta creeaza o noua problema : montajul

masina este din '97 si poate este cineva pe forum care a montat un troliu pe un mitsu din aceeasi generatie si m-ar putea ajuta cu niste poze sau indicatii :hl :grin: :pl :lol: multumesc anticipat si voi face ceva poze la "ustensila" si locul unde va fi montata.

poate sa ma ajute cineva cu idei de a modifica aceasta "traversa" ( incorect spus traversa, mai exact suport grila ... cred :roll: ) mai exact cum o :dr3

promit "deerhunter" ca am sa fac poze la fiecare pas al montarii troliului ca si eu am cautat si stiu cum este cand mergi prin intuneric :grin:

maine am sa pun niste poze cu troliul ce urmeaza a fi montat

poate sa ma ajute cineva cu idei de a modifica aceasta "traversa" ( incorect spus traversa, mai exact suport grila ... cred :roll: ) mai exact cum o :dr3

daca tai traversa aia nu o sa se mai inchida capota, asa am patit eu. :bleah

dao jos inainte si vezi daca se mai inchide capota

multumesc pt info .

ma gandeam sa las partea superioara intacta si sa confectionez tot din tabla o alta traversa dar in forma "de V intors" sau de "O" astfel incat prin acesta sa treaca , fara probleme sa speram, cablul troliului si rolele

seamana cu loteria dar oricum voi posta poze chiar si cu greseli :-P :-P

multumesc pt sfat inca odata si astept si altele :hi

Guest piticutzu

rancho shocks au shi cu reglaj shi fara mai mari mai mici, cum vrei tu...

tot la ei gasesti shi bare de torsiune....etc

a durat ceva dar intr-un final am ajuns si pe la mecanicul ce ma va ajuta (sau eu pe el :grin: ) sa construiesc si sa montez placa pt troliu si troliul. am gasit intr-un final si materia prima adica tabla de 0.6 acum doar urmeaza : ridicarea marfii, transportul acesteia la atelierul si taiat, gaurit, masurat, injurat, taiat din nou , gaurit din nou , sudat , montat , injurat din nou, dat jos , dat cu flexu, montat ,injurat iarasi , dat cu ciocan si gata :x :x .

urmeaza promisele poze pe seara dar cele cu troliul pt ca montajul va incepe sa speram pe maine. :sr :-P

avand in vedere ca acest troliu are ceva greutate extra (vreo 50 kg cu montaj cu tot + - ca nu am cantarit) si pentru ca telescoapele mele de pe pajero sunt cam duse si nu au cum sa faca fata plusului de greutate am sa cumpar unele mult mai bune (sper eu)

am fost foarte aprope de a pune pe mitsu niste procomp-uri dar nu erau bune de nici un fel :cr

am mai vrut eu sa schimb telescoaple odata dar lipsa obisnuitilor bani m-a determinat sa renunt pt o perioada.

intr-un final mai exact de cateva zile (nu am dat spargere la o banca .....inca :twisted: ....) am dat de ceva bani si am decis sa cumpar urmatoarele :

1. telescoape KONI TWINTUBE reglabile

2. amortizor directie OME

3. set bucsi OME

acestea le-am gasit pe net pe site-ul celor de la TRACO (am gresit ca am postat numele firmei ?) :sr

acum as vrea sa stiu daca am facut o alegere buna sau nu :av

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use