Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Samurai, masina mica cu oglinzi mari si proaste


omoroka

Postări Recomandate

Re: Samurai, masina mica cu oglinzi mari si proaste

 

Rezolvarea oglinzilor proaste la Samurai este foarte simpla. Se cumpara de la dezmembrari oglinzi de Samurai Japonez si se monteaza fara nicio adaptare in locul celor existente pentru ca sunt identice, singura diferenta facand-o sticla.

Daca aveti Samurai Japonez, problema este deja rezolvata.

Va salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Samurai, masina mica cu oglinzi mari si proaste

 

Problema incalzirii, se rezolva relativ simplu, la Samurai. Neavand oglinzi electrice, spatele sticlei este plan. Se poate lipi o rezistenta in genul celor de dezaburire.

Eu asa aveam de gand sa fac la al meu, dar nu am reusit sa ma mobilizez niciodata :uameni

Rezistentele le gasesti aici:

http://www.adelaida.ro/folie-de-incalzire-autoadeziva-fg12v-12w-dc12v-12w.html

http://www.adelaida.ro/folie-de-incalzire-autoadeziva-fg12v-35w-dc12v.html

Problema este ca trebuie sa gauresti carcasa oglinzii si eventual portiera, ca sa tragi firele.

Bafta!

Viata e scurta si plina de KKT

Samurai 2002

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare