Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

PAJERO 2,8 TDI AN 99 !

TINU
 Share

Recommended Posts

Re: Re:

da,ok dar eu apas butonul si nu se intampla nimic,nu ar trebui sa se aprinda ceva pe bord?

Ba da, ar trebui sa se aprinda un bec verde partea de jos a semnului acela cu transmisia. Dar am impresia ca se cupleaza doar daca este cuplata tractiunea 4x4.

E MORT TOT,AM SI CUPLAT 4X4 SI NIMIC,TU ZICI CA AR TRBUI SA SE APRINDA PE BORD SAU ?

da,ok dar eu apas butonul si nu se intampla nimic,nu ar trebui sa se aprinda ceva pe bord?

Ba da, ar trebui sa se aprinda un bec verde partea de jos a semnului acela cu transmisia. Dar am impresia ca se cupleaza doar daca este cuplata tractiunea 4x4.

Re: PAJERO 2,8 TDI AN 99 !

MA SCUZATI ! ACUMA AM REUSIT SI MERGE,NUMAI PE 4X4 LOW SE APRINDE BECUL,

MERSI F MULT PTR AJUTOR.

4x4 pe LOW ,numai atunci se cupleaza,viteza max cu el cuplat 12km/h si numai in teren alunecos.

• 2 weeks later...

MA SCUZATI ! ACUMA AM REUSIT SI MERGE,NUMAI PE 4X4 LOW SE APRINDE BECUL,

MERSI F MULT PTR AJUTOR.

4x4 pe LOW ,numai atunci se cupleaza,viteza max cu el cuplat 12km/h si numai in teren alunecos.

daca mai ai nelamuriri da-mi un bip si vorbim la o cafa !!

tel 0741272217

kato

Patrol...lung...urat si dus cu pluta...nume de cod...Animalu !!!

mai apar si eu dar am ceva probleme momentan !

voi reveni curand ! (sper)

multumesc de grija !!!

cu respect

kato

Patrol...lung...urat si dus cu pluta...nume de cod...Animalu !!!

• 3 weeks later...

PAJERO 2,5 TDI 1994

BMW 520 2002

Opel Corsa 1.3 CDTI 2006

la pajero cu super select AWD, blocantul spate functioneaza doar in modul 4x4LOW :wink:

ok da eu vreau sa stiu daca trebuie sa se aprinda becul din poza de mai sus cand este bolocantul spate activat .

PAJERO 2,5 TDI 1994

BMW 520 2002

Opel Corsa 1.3 CDTI 2006

desigur ca trebuie

Na vezi aici ii problema :P ca nu se aprinde dar cand apas butonul de cuplare se aude cum lucra compresorul si cum tacane ceva sub bancheta din spate !!!

Ce parere ai ?

PAJERO 2,5 TDI 1994

BMW 520 2002

Opel Corsa 1.3 CDTI 2006

Inseamna ca functioneaza si ori e ars becul, ori senzorul de la blocant, ori e sarit vreo mufa de la punte. Arunca intai o privire le punte intai, apoi verifica becul. Spun sa te uiti intai la punte ca mai mari sunt sansele sa fi agata cablul printr-un boschet decat sa se arda becul, ceea ce nu-i exclus.

OMU'e inainte de toate!

Spun sa te uiti intai la punte ca mai mari sunt sansele sa fi agata cablul printr-un boschet decat sa se arda becul, ceea ce nu-i exclus.

becurile se mai si "scutura", de la mers pe coclauri. In fine, important e sa mearga blocantul, becul e doar o fitza.

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use