Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad


smeagol

Postări Recomandate

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

dintr-o greseala de tastatura plus o totala necunoastere :hw

daca scri 5.83 : 1 fara spati intre 83, : si 1 site-ul il schimba automat asa 5.83:1

 

 

corect 5.83 : 1

 

 

Sau, mai simplu, asa : 5,83/1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Răspunsuri 165
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

stie cineva daca si la cat gasesc aceste cauciucuri in tara

Maxxis Trepador 235/75/15

 

pana acuma le-am gasit doar prin UK cel mai aproape pe la 82-95 £ plus transport

varianta urmatoare este "clasicul" BF Goodrich AT/MT dintre care prefer ca aspect MT-urile (desi am inteles ca nu sunt recomandate pe asfalt si zapada)

Welcome to Romania the land of jokes.....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

Depinde cat vrei tu sa mergi pe asfalt, dar MT-ul zau ca e OK in ambele situatii. Daca pui si lanturi, esti aranjat. Eu cu MT si lanturi pe spate am trecut prin Padis de vreo 10 km de juma' de metru de zapada proaspat ninsa.

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

Depinde cat vrei tu sa mergi pe asfalt, dar MT-ul zau ca e OK in ambele situatii. Daca pui si lanturi, esti aranjat. Eu cu MT si lanturi pe spate am trecut prin Padis de vreo 10 km de juma' de metru de zapada proaspat ninsa.

 

Lanturile merg mai bine pe fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

Le-am gasit si luat din anglia...cea mai buna oferta transport inclus pe care am primit-o

Jantele sunt la sablat si vopsit iar piesele (mai putine fata de inceput) sper sa fi fost comandate din america....mi-ar place de rev sa o folosesc sa ajung la o cabana la munte :)

Welcome to Romania the land of jokes.....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

desi din diverse motive am renuntat sa o mai modific atat de mult (raman la atv-uri pentru offroad extrem) si decisesem sa-i aduc doar modificari minore gen kit-ul Calmini 3", cauciucuri si jante astazi intr-un exces de bucurie am comandat blocantul spate ARB si inca cateva piese ca sa-i ofer sansa sa depaseasca micile obstacole la care totusi o voi supune

 

mai sun acuma dupa snorkel si protectii dupa care pun un punct cel putin pana nu ma lamuresc daca imi place sau nu

 

acuma ramane doar sa astept ca baieti de la Dojo s-o readuca la viata sper in maxim o luna :tk

Welcome to Romania the land of jokes.....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

desi din diverse motive am renuntat sa o mai modific atat de mult (raman la atv-uri pentru offroad extrem) si decisesem sa-i aduc doar modificari minore gen kit-ul Calmini 3", cauciucuri si jante astazi intr-un exces de bucurie am comandat blocantul spate ARB si inca cateva piese ca sa-i ofer sansa sa depaseasca micile obstacole la care totusi o voi supune

 

mai sun acuma dupa snorkel si protectii dupa care pun un punct cel putin pana nu ma lamuresc daca imi place sau nu

 

acuma ramane doar sa astept ca baieti de la Dojo s-o readuca la viata sper in maxim o luna :tk

 

Buna decizie. Te dai cu ea, si daca nu te satisface poti sa o modifici iar.

Daihatsu Feroza, adio pietre la rinichi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

Buna decizie. Te dai cu ea, si daca nu te satisface poti sa o modifici iar.

 

:g. Cel mai bine e sa iesiti cu ea si pe parcurs o sa vedeti chiar ce e necesar sau nu.

 

Cu respect,

Teodor.

4x4, Way of Life !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

De acord cu "Viti",in primul rand trebuie sa vezi daca iti place sau nu ,daca te obisnuiesti cu ea,si eu am un ATV si de curand o Vitara çare incepe sa imi placa din ce in ce mai mult,asta nu inseamna ca o sa renunt la ATV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

cauciucurile din anglia au ajuns, jantele au fost sablate si vopsite, piesele inca se chinuie sa paraseasca america asa ca tot proiectul se va finaliza in ianuarie

 

pana atunci mai am o singura dilema.....ce troliu sa-i cumpar?

deoarece nu o sa aiba parte de offroad extrem,dar vreau totusi ceva fiabil care sa nu ma lase exact cand nu trebuie, ma gandeam la cele 2 propuneri primite....adica Horn si T-MAx

 

poate sa-mi spuna cineva o parere referitoare la aceste 2 modele?

multumesc

Welcome to Romania the land of jokes.....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

cauciucurile din anglia au ajuns, jantele au fost sablate si vopsite, piesele inca se chinuie sa paraseasca america asa ca tot proiectul se va finaliza in ianuarie

 

pana atunci mai am o singura dilema.....ce troliu sa-i cumpar?

deoarece nu o sa aiba parte de offroad extrem,dar vreau totusi ceva fiabil care sa nu ma lase exact cand nu trebuie, ma gandeam la cele 2 propuneri primite....adica Horn si T-MAx

 

poate sa-mi spuna cineva o parere referitoare la aceste 2 modele?

multumesc

 

daca tot nu vrei nimic iesit din comun,adica off road mai serios,eu zic sa iti cumperi sufa ocheti,si mai chemi un prieten si te-ai scos,si nu mai cari inca 50 de kile in plus in botul masinii

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

asta este un fel frumos de a spune ca ambele sunt slabute si daca vreau sa am un troliu sa ma gandesc la un warn sau un superwinch :ha1

Welcome to Romania the land of jokes.....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

un singur lucru nu il faci:

 

:less:less

 

si da informatii mai multe despre ce achizitionezi.

De unde superwinch-ul, cati bani, transport etc.

 

Asteptam!:tk

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

o sa pun si poze dar momentan masina se odihneste la Dojo in service pana primeste toate piesele :cn

 

nu am citit regulamentul, deci nu stiu daca am voie sa dau detalii despre preturi si site-uri din strainatate.....iti scriu un mesaj privat daca vrei

 

mi-a ajuns si kit-ul de snorkel din polyethylene (LLDPE) si nu din fibra de sticla

Welcome to Romania the land of jokes.....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

nu l-am mai comandat momentan pt ca am redimensionat putin proiectul si nu avea rost sa mai bag bani....poti oricand sa-l comanzi din State de la vreo 2-3 firme cu aprox 800 euro

Welcome to Romania the land of jokes.....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

nu l-am mai comandat momentan pt ca am redimensionat putin proiectul si nu avea rost sa mai bag bani....poti oricand sa-l comanzi din State de la vreo 2-3 firme cu aprox 800 euro

 

eu zic ca nu merita nici 200 de euro aca carcasa:ha:e un mare nimic

doar partea din fata o primesti la banii aceea,dar nu acolo se sparg difurile de vitara,ci partea din spate,unde este rulmentul

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

da....sa-ti pui punte rigida :ha1

una peste alta calmini cred ca are singura solutie pentru cei care nu doresc sa modifice radical masina

uite aici un thread cu mai multe poze si ceva comentarii (in engleza)

http://www.pirate4x4.com/forum/showthread.php?t=163530

Welcome to Romania the land of jokes.....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pregatire Vitara 1.6 8v pentru offroad

 

nu vreau sa montez punte rigida. Ma gandean la Carcasa metalica de la Calmini SK10050. Dar colegul adammoga spune ca nu face banii. si este prima parere de acest gen pe care o aud.

Mai am ca varianta carcasa de fonta de pe modelele diesel. Dar nu reusesc sa gasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare