Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Toyota land cruiser lj 73 - 2lt "cox"


coxmotorsport

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 68
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Toyota land cruiser lj 73 - 2lt "cox"

 

cu recitarea poeziilor lui mosu, a fost Matei, eu eram cu cititul.:ha: Citeam ceva de prune, autor necunoscut de pe la Borsa.:dr4

 

Da,da,cunosc....capitolul cu 52 de grade e preferatul meu!:ha:

Life's Too Short To Drive Boring Cars
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota land cruiser lj 73 - 2lt "cox"

 

Asta nu-i la Padina la ANSMR ?

 

corect !

 

ce sa fac daca m-am insurat cu fica-sa lui Opris , mai trebuie sa merg si pe acolo, iar pe langa astea sa-i mai repar si ratrak-ul din 70, da lasa ca e bine si asa rau!!!:care

Pentru ca acum am masina, am sa incerc si sper sa reusesc sa devin membru cu drepturi depline :cort
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota land cruiser lj 73 - 2lt "cox"

 

HAHAHAHAAAAAA :)

no, ca sa vezi

Io am 2 scoli acolo... repara omule bun, repara :)))

 

:ha1, repar, repar, ce sa fac si de craciun bat partii " ca aveti voi scoli de iarna! "

 

respect!

Pentru ca acum am masina, am sa incerc si sper sa reusesc sa devin membru cu drepturi depline :cort
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota land cruiser lj 73 - 2lt "cox"

 

Mestere, pe mine nu ma baga la inaintare ca eu nu mai dau pe acolo iarna la scoli :)

revenind la subiect (oarecum) parca si nea Opris avea un Hilux, ai putea pune o poza cu LJu langa Hilux, sa-l faca de rusine :PPP

 

La cabana aia ar fi un loc bun de intalnire al posesorilor de LC. E spatiu pentru multa lume si e o placere sa mergi pana acolo pe mai multe variante.

 

Masina ta e foarte ingrijita si tehnic si estetic, nu toti suntem hardcore pe aici, si eu tot hobby ca nu-mi permit sa-mi rup masina,

sa te bucuri de ea, mie de a mea mi-e tot mai drag pe cum trece vremea, parca tot mai bine arata ? (sau o fi de la vinars? )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota land cruiser lj 73 - 2lt "cox"

 

Mestere, pe mine nu ma baga la inaintare ca eu nu mai dau pe acolo iarna la scoli :)

revenind la subiect (oarecum) parca si nea Opris avea un Hilux, ai putea pune o poza cu LJu langa Hilux, sa-l faca de rusine :PPP

 

La cabana aia ar fi un loc bun de intalnire al posesorilor de LC. E spatiu pentru multa lume si e o placere sa mergi pana acolo pe mai multe variante.

 

Masina ta e foarte ingrijita si tehnic si estetic, nu toti suntem hardcore pe aici, si eu tot hobby ca nu-mi permit sa-mi rup masina,

sa te bucuri de ea, mie de a mea mi-e tot mai drag pe cum trece vremea, parca tot mai bine arata ? (sau o fi de la vinars? )

 

 

:fteste si hiluxul intr-o poza acolo in spatele lj-ului, ce e drept ca e un pic anemic, dar duce si el saracu' !!! (pozele nu au intodeauna calitatea dorita din pacate )

SAM_4526.thumb.jpg.694f892c147294518bdab5a0756461f2.jpg

Editat de coxmotorsport
Pentru ca acum am masina, am sa incerc si sper sa reusesc sa devin membru cu drepturi depline :cort
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Toyota land cruiser lj 73 - 2lt "cox"

 

La multi ani Sorine, poate ne vedem in curand la o iesire acum cu noua configuratie :) soft evident :)

 

La multi ani ! si pentru tine, "niciodata sa nu spui niciodata" toate cele bune !

Pentru ca acum am masina, am sa incerc si sper sa reusesc sa devin membru cu drepturi depline :cort
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Toyota land cruiser lj 73 - 2lt "cox"

 

de ce o vinzi nene? :sh2

"Explore.Dream.Discover."-Mark Twain

cele mai bune lucruri din viata mea: http://picasaweb.google.com/olivia.iris.stoian :n1

"my precioussssss" :jp1: http://picasaweb.google.com/stoian.l.m :bannana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota land cruiser lj 73 - 2lt "cox"

 

In viata se mai shimba prioritatile ! Dar ce sa facem mergem inainte ! M-as bucura tare ca masina sa ajunga la cineva care apreciaza si este pasionat, de aici de pe forum. Nu stiu daca se ridica la nivelul LJ 73 -lui tau, dar oricum este pe aproape . Sper sa ajunga pe maini bune si atunci nu o sa-mi para rau ca am vandut masina !!!

Pentru ca acum am masina, am sa incerc si sper sa reusesc sa devin membru cu drepturi depline :cort
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Toyota land cruiser lj 73 - 2lt "cox"

 

Am scos masina de la vanzare deocamdata !

 

A inceput sa piarda un pic de motorina pe la garnitura de la capacul pompei, m-am suparat(am luat toate garniturile de la pompa si simeringul de la arborele pompei, oringurile toate, treaba nemteasca) si am bagato' in RK !

I-am luat toate simeringurile si garniturile de la motor, inclusiv simeringurile de supape (asa ca sa nu ziceti ca nu sunt pasionat si ca nu pun suflet) distributie noua( asta are deja 4 ani), curele accesorii rola intinzatoare, pompa apa pe original simering palier fata, simering arbore cu came garnituri admisie noi, evacuare noi, garnituri turbo noi, doapele de apa de la chiulasa, seibile de foc de la injectoare, totul pe original!!!:pl1

 

m-am apucat de treba inca nu am terminat, a trebuit sa plec vreo' doua saptamani, saptamana viitoare la sfarsit ma intorc din "delegatie" pun totul sus, sa vedem ce ma mai supara!(fac urat la manie)

 

Nu de alta da s-a plans nevasta mea " dragule pica ceva sub masina, am stricato ?"

SAM_4582.thumb.jpg.5dcda23722c59bd98eb6a90387995500.jpg

SAM_4583.thumb.jpg.5580a0a4f3ce0e146d0213bb2c0d7f38.jpg

SAM_4588.thumb.jpg.a009ffdc228f0b17462885f8c1d90672.jpg

SAM_4590.thumb.jpg.9608b48686e0eebb44e532c305365efc.jpg

SAM_4591.thumb.jpg.dfd3bfff3251dbb0453d0f20704b6089.jpg

SAM_4595.thumb.jpg.2397165c4eea1e834eaa1dc68d554020.jpg

SAM_4598.thumb.jpg.4beee6c6da42a1f90b9d12f579d23243.jpg

SAM_4599.thumb.jpg.1f474f7286464cdc9064d811293783a7.jpg

SAM_4600.thumb.jpg.cbd15a548b9da245f6382c85a660fee6.jpg

SAM_4601.thumb.jpg.0c0174a7950b6fabcac61d23705ececa.jpg

SAM_4602.thumb.jpg.a817a01ab17d22fec5f587da41e93936.jpg

SAM_4603.thumb.jpg.83f313e43fb9f7ef8eb260704599478f.jpg

SAM_4605.thumb.jpg.b21dc10820bef0bd28260acc98c13d88.jpg

SAM_4606.thumb.jpg.bf88f00dbc9cc43c97b76d9f20ea92f4.jpg

SAM_4608.thumb.jpg.b0d2d776d0184673afe3e29d0d62a7f0.jpg

SAM_4610.thumb.jpg.db30d8c46ae4fcbc60551e061746bbc2.jpg

SAM_4611.thumb.jpg.1c05d2a520dec0347f30d31872ce130b.jpg

SAM_4597.thumb.jpg.6b8a00821e43aba95ad375d0e59a3843.jpg

Editat de coxmotorsport
Pentru ca acum am masina, am sa incerc si sper sa reusesc sa devin membru cu drepturi depline :cort
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota land cruiser lj 73 - 2lt "cox"

 

A bagat marfa la "nonstop" ! Maine ma apuc de treaba, ca ma prinde primavara cu ea desfacuta ! "cum zic, focu' la ei!" :fr2

SAM_4630.thumb.jpg.cd4a6af1a433df9190f987d7af6c8598.jpg

SAM_4634.thumb.jpg.1075204042b30be5d58165429acbaa13.jpg

SAM_4635.thumb.jpg.1b1fac4a47b3efb9ffdc8fc776d096a2.jpg

SAM_4637.thumb.jpg.8680710762f7d360c93608d4c14b91d6.jpg

SAM_4638.thumb.jpg.4780a000c3b5312d607d332551ca1824.jpg

Editat de coxmotorsport
Pentru ca acum am masina, am sa incerc si sper sa reusesc sa devin membru cu drepturi depline :cort
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota land cruiser lj 73 - 2lt "cox"

 

Mi-am luat un ajutor, l-am pus pe Matei sa stranga la sfarsit chiulasa, de 2 ori 90 de grade si gata!

ulei nou si drumuri lungi acum! "mere ca cartusu " :ha1

SAM_4640.thumb.jpg.42d30c6a0778b467cfca9d586b215c4a.jpg

SAM_4642.thumb.jpg.a108b37b758af648d0ddcd92775e789b.jpg

SAM_4643.thumb.jpg.8b9f5242b0584a7daad9f0b2f8180b9e.jpg

SAM_4645.thumb.jpg.4a3be913f118711d27398e9d4b807f6d.jpg

SAM_4648.thumb.jpg.cd39fa6c95919829712aa4e79d05f912.jpg

Editat de coxmotorsport
Pentru ca acum am masina, am sa incerc si sper sa reusesc sa devin membru cu drepturi depline :cort
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota land cruiser lj 73 - 2lt "cox"

 

Astazi am facut un roman fericit! ( se vedea in ochii lui cand a venit sa cumpere masina) nu mai este a mea a ajuns la Bogdan, aici pe forum ( BORKY) ! Sa se bucure de ea de acum inainte !

Editat de coxmotorsport
Pentru ca acum am masina, am sa incerc si sper sa reusesc sa devin membru cu drepturi depline :cort
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare