Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Troliul meu chinezesc

Patrolator
 Share

Recommended Posts

Re: Troliul meu chinezesc

trebuie avut grija sa fie de calitate iar mai bune decat NEUTRIK nu exista.Ce te intereseaza pe tine are numele de Neutrik NL4.Sunt mai multe modele NL4FC sau NL4FX.Eu ti-as recomanda neutrik powercon.

eu am cumparat pentru troliul meu conectori Neutrik ca cei din linkurile de mai sus si mama si tata de la Charma Conect, http://www.charma.ro/contact.php. au costat in jur de 10-20 ron/bucata.

3x Suzuki Jimny

1x Suzuki Samurai

Dacia DoubleCab 4x4

Azi am avut timp sa studiez mai atent chestia cu "delay"-ul telecomenzii RC.

Dureaza exact o secunda si nu este influentat deloc nici de lungimea "antenei" nici de cît e de noua bateria. O baterie slaba influenteaza doar distanta de operare, nu însa delay-ul. O seunda nu suna mult, dar cînd trebuie lucrat precis, cu impulsuri, e foarte mult. Telecomanda de la troliul vechi are delay-ul mult mai scurt (banuiesc cam pe jumatate) si cu toate acestea tot nu era usor de dat impulsuri cu ea.

Cred ca pt. impulsuri v-a trebui efectiv sa lucrez cu buton analog.

Am mai descoperit ceva ce nu îmi place; anume ca telecomanda noua are baterie Typ A23 (mai greu de procurat) si nu raspîndita baterie block de 9V, ca în telecomanda veche.

V-a trebui neaparat sa-mi schimb telecomanda RC. În functie de cum voi monta troliul în viitoarea bara, o sa cumpar o noua telecomanda sau, daca o s-o mai am, montez telecomanda de la troliul vechi.

Înca o data am fost placut impresionat de viteza de rulare si derulare, precum de usurinta cu care se învîrte tamburul pe "liber".

Edited by Patrolator

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

O scrisoare continînd un tabel cu un sistem de punctaj al "gradului de multumire al clientului cu produsul" de trimis înapoi vînzatorului (e bine cînd pe vînzatori îi intereseaza parerea clientilor), o scrisoare de retur gratuit (ca si livrarea de altfel) pt. cazul în care clientul nu e multumit cu produsul, precum si o lista (de pus cruciulite) cu toate piesele de schimb necesare (daca e cazul) au fost deasemenea în pachet.

"Accesoriile" dau o buna impresie si sînt foarte "curat" prelucrate (inkl. manusile)

[ATTACH=CONFIG]166277[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]166278[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]166279[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]166280[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]166281[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]166282[/ATTACH]

Si ai consemnat toate eceste nemultumiri,sau mai astepti sa cunosti mai bine produsul,sa vezi daca mai apare ceva?

Life's Too Short To Drive Boring Cars

Si ai consemnat toate eceste nemultumiri,sau mai astepti sa cunosti mai bine produsul,sa vezi daca mai apare ceva?

:ha:

Ca nu-mi place mie ce baterie are telecomanda, culoarea sau durata delay-ului nu e vina producatorului, caz de garantie sau un defect de fabricatie.

• 2 months later...

Am schimbat în sfîrsit telecomanda radio. Am cumparat una la fel cu cea pe care am avut-o la troliul vechi. Mare (sa pot s-o butonez cu manusi), waterproof, shockproof, cu batterie Block de 9V si pe care pot s-o agat la gît. Iar delay-ul e iarasi ca la cea veche (mai scurt).

Treaba a durat cca. 1/2 de ora; desfacut cutia releului, demontat receptorul, montat receptorul nou, închis la loc cutia si ca bonus, am înfasurat suplimentar pe cabluri spirale de protectie.

DSCN0376.jpg.f949c92a9f9dec8297a06c475139f4d8.jpg DSCN0379.jpg.95c97494748d63a58f9caaf7807094de.jpg DSCN0382.jpg.140930663efae2609e62a573ed0ecbc3.jpg DSCN0383.jpg.38069b09c9d964ceb1533e94d72b5f5c.jpg DSCN0385.jpg.5d8c8c5499aa3f064f6fe9850a740074.jpg

...asa putin îi trebuie unui barbat ca sa fie fericit :ypu

• 8 months later...

M-ar interesa si pe mine o jucarie din asta. Poti sa ne spui cum se mai comporta dupa atata timp? :wink:

Samurai 1.3i '98 mic da' rau, insa turbo special track 195/80/15, difflock spartan locker, troliu 6800lbs

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use