Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Proiect Navarrrrrrrrrrrr.....a


SFX

Postări Recomandate

Masina: Nissan Navara D40, Pick-up Double Cab,

Motor: Yd 25, Cilindree 2488cmc, Putere 126 kW, Carburant: Motorina,

Masa Proprie: 2159 Kg (stock) Max aut: 2805 Kg

Navara sau Rubicon? Asta e intrebarea?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Proiect Navarrrrrrrrrrrr.....a

 

A urmat cuiul de tractare cu un sistem adaptor pentru hi lift, ocazie cu care am scapat si de cromarea de pe bara spate transformand-o in culoarea masinii.

Navara sau Rubicon? Asta e intrebarea?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect Navarrrrrrrrrrrr.....a

 

Dupa cum ii spune si denumirea...este un adaptor pentru a nu pune hi-liftul pe bara stock, ci pe suportul de tractare care este foarte solid si fixat pe sasiu. Am sa ignor intrebarea "matale" ... sau nu suntem pe un site de off-road...

Navara sau Rubicon? Asta e intrebarea?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect Navarrrrrrrrrrrr.....a

 

S-au mai adaugat niste accesorii strict necesare: canistra, scule de mana, trusa cu de toate, hi-lift mate, sufa de pom, sufa tractare ARB, sufa 9m, sufa 20m, trusa becuri si sigurante, WD40, lanterna Peli Nemo 400 Scuba, ocheti, scripete, cabluri de curent HD, talpa troliu Hi Lift Base, frigider Campingas combo (cald-rece), compresor T-max.

Navara sau Rubicon? Asta e intrebarea?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect Navarrrrrrrrrrrr.....a

 

f f frumos

mai recomandam

topor, macheta, lopata,drujba (pt lucruri grave)

perelina ploaie

una bucata lada cu de toate care sa fie pusa in masina in caz de iesire mai serioasa (cuprins de exemplu conserve, baterii lanterna, primus, sac de dormit, izolir, prelata rafie, o geaca groasa)

compresor + kit reparatie (scula de tras snururi si snur uri binenteles) +manometru

cam atat zic eu...pt pregatirea de tura

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect Navarrrrrrrrrrrr.....a

 

:g Este: topor Fiskars, geaca si pantaloni GoreTex, polartecuri, manusi, veste reflectorizante, lanterne frontale Petzel, casti Petzel, cizme cauciuc pescaresti, biocanci piele GoreTex, lopata, lanturi Iceman Z etc. in cutia neagra :grin:

Navara sau Rubicon? Asta e intrebarea?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Proiect Navarrrrrrrrrrrr.....a

 

Dupa cum ii spune si denumirea...este un adaptor pentru a nu pune hi-liftul pe bara stock, ci pe suportul de tractare care este foarte solid si fixat pe sasiu. Am sa ignor intrebarea "matale" ... sau nu suntem pe un site de off-road

 

 

nota moderatorului

Ignora, ignora..............si cand o sa fi in noroi pana la genunchi si o sa bagi Hi-liftul in "fundul" masinii , lunga cat un trolebuz, si cumva inclinata pe o parte .......... sa nu te miri ca nu poti schimba roata ![/quote]

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Proiect Navarrrrrrrrrrrr.....a

 

Scuturile le-am confectionat singur. Dupa modelul Asfir. Au iesit identice (fara logoul Asfir). Tabla de aluminiu de 6mm, debitata la plasma, indoite la abcant hidraulic etc.

Referitor la amortizoare spate: poate ca e din cauza unghiului din care am fotografiat? Am schimbat tot setul de arcuri-amortizoare-bucse-cercei gresabili, toate de la Old Man Emu. Masina are o tinuta ok.

Editat de Astral
Navara sau Rubicon? Asta e intrebarea?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare