Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Poze IMS


Mugur

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • 3 săptămâni mai târziu...
Poze cu acaretul meu...

Acareturile din ograda:

1969 Ims;1971 Mercedes 280 SEL;1987 Bmw 524;1992 Saab 9000 ;1995 Nissan Silvia S14:2002 Seat Ibiza;2007 Dune Buggy 250 cmc

Trotinetele:

1994 Kawasaki Kx 250;1998 Kawasaki Zx 6R;2006 Kawasaki Zx 6R;2006 Honda Xr 650 R

Unborn yet : home made dune buggy 1000 cmc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ale poze cu cazanul din dotare...

Acareturile din ograda:

1969 Ims;1971 Mercedes 280 SEL;1987 Bmw 524;1992 Saab 9000 ;1995 Nissan Silvia S14:2002 Seat Ibiza;2007 Dune Buggy 250 cmc

Trotinetele:

1994 Kawasaki Kx 250;1998 Kawasaki Zx 6R;2006 Kawasaki Zx 6R;2006 Honda Xr 650 R

Unborn yet : home made dune buggy 1000 cmc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam....initial am vrut un acarte sa-mi pot muta cross-ul din stanga in dreapta....si am ajuns sa IUBESC acest IMs, si il voi bibili de acum in colo cat mai des.

 

Am ceva planuri ptr el,insa nu stiu cand o sa am si TIMP sa-i fac ce vreau eu....pana atunci eu si cu Mazare ne dam prin Constanta cu miiitarele( el are un wilis din '68 :jp1

Acareturile din ograda:

1969 Ims;1971 Mercedes 280 SEL;1987 Bmw 524;1992 Saab 9000 ;1995 Nissan Silvia S14:2002 Seat Ibiza;2007 Dune Buggy 250 cmc

Trotinetele:

1994 Kawasaki Kx 250;1998 Kawasaki Zx 6R;2006 Kawasaki Zx 6R;2006 Honda Xr 650 R

Unborn yet : home made dune buggy 1000 cmc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te-a prins microbu nu mai scapi :D

si eu am patito si am crezut ca toate sunt trecatoare,as de unde ma defectez din ce in ce mai rau :dr2

 

dar este ceva deosebit! :Gr

 

imi doresc demult un ims s-al modific asa cum stiu eu.

Patrol...lung...urat si dus cu pluta...nume de cod...Animalu !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

daca un ford model T poate fi un "hot rod",un M de ce n-ar putea fi?! bine,daca ar si sti cineva sa-l faca,dar asta e alt aspect.

cat despre "rojcovana" de mai sus,chiar arata intr-un mare fel. sta mai bine vopseaua asta pe ea,decat semnalizarle de dacie pe ala de BV! adevarat ca o strica rotile. cu nijte roate ca ale lui liviu,m-as duce cu ea la parada "cu M-u' prin carpati'... :P

ARO CLUB ROMANIA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca un ford model T poate fi un "hot rod",un M de ce n-ar putea fi?! bine,daca ar si sti cineva sa-l faca,dar asta e alt aspect.

cat despre "rojcovana" de mai sus,chiar arata intr-un mare fel. sta mai bine vopseaua asta pe ea,decat semnalizarle de dacie pe ala de BV! adevarat ca o strica rotile. cu nijte roate ca ale lui liviu,m-as duce cu ea la parada "cu M-u' prin carpati'... :P

 

subscriu !

 

in vest taie pe masini baieti si le modifica de nu le mai recunosti !

 

ar trebui sa privim altfel lucrurile !

 

eu totusi vad un M salvat acolo si apreciez munca omului !si nu cred ca ar trebui criticat !

Patrol...lung...urat si dus cu pluta...nume de cod...Animalu !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca Ford Model T nu a fost o masina de teren... ci o masina... tunningul se face la masini, nu la masini de teren.... ceea ce fac pasionatii pt offroadere se cheama preparare! Sau ati ratat pozele cu Patrolul ala portocaliu cu garda 0 ecrane si toate cacaturile inauntru?

 

Nu m-am luat de vopsea... daca omului ii place nu ma deranjeaza... m-am luat de atitudine si rezultat final... atitudinea e "mamaa ce cool is eu" si rezultatul final e o masina de kkt.... Mai ales din cauza rotilor... In momentul in care vezi jante cromate ridici o spranceana, si cand vezi cauciucuri de tot cacatu... la care se adauga si o vospea "smechera" si scaune "misto" si tot restul... e clar ce masina a iesit, nu?

 

Daca o prepara pt offroad sii ii *utea o vopsea de care vroia el cu toate desenele era o treaba... dar cand a facuto pur pentru sosea si fitze.... e un M irosit...

 

Nu vreau sa fiu drastic, nu vreau sa spun ca toate Murile sau toate masinile de teren trebuie sa ramana stock... (in nici un caz, trebuie preparate :D :D :D) Dar trebuie intelese... omu asta clar nu a inteles nimic... din ce inseamna un M sau o masina de teren for that matter... Poate nici eu, dar stiti cum e... atatea bordeie atatea obiceie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca Ford Model T nu a fost o masina de teren... ci o masina... tunningul se face la masini, nu la masini de teren.... ceea ce fac pasionatii pt offroadere se cheama preparare! Sau ati ratat pozele cu Patrolul ala portocaliu cu garda 0 ecrane si toate cacaturile inauntru?

 

Nu m-am luat de vopsea... daca omului ii place nu ma deranjeaza... m-am luat de atitudine si rezultat final... atitudinea e "mamaa ce cool is eu" si rezultatul final e o masina de kkt.... Mai ales din cauza rotilor... In momentul in care vezi jante cromate ridici o spranceana, si cand vezi cauciucuri de tot cacatu... la care se adauga si o vospea "smechera" si scaune "misto" si tot restul... e clar ce masina a iesit, nu?

 

Daca o prepara pt offroad sii ii *utea o vopsea de care vroia el cu toate desenele era o treaba... dar cand a facuto pur pentru sosea si fitze.... e un M irosit...

 

Nu vreau sa fiu drastic, nu vreau sa spun ca toate Murile sau toate masinile de teren trebuie sa ramana stock... (in nici un caz, trebuie preparate :D :D :D) Dar trebuie intelese... omu asta clar nu a inteles nimic... din ce inseamna un M sau o masina de teren for that matter... Poate nici eu, dar stiti cum e... atatea bordeie atatea obiceie :D

 

 

ti-ar fi placut mai mult sa-l vezi plin cu varza si cartofi in piata ?

poate urmeaza sa-i puna si anvelope mai de offroad sa nu uitam ca si alea costa o caciula de bani !

 

si ar mai fi un lucru ,poza masini nu a fost pusa de proprietar !

ce facem daca ne trezim cu el pe forum peste o luna doua cu masina incaltata si echipata dupa gustul nostru si vede omul ca deja a fost catalogat in fel si chip ?

 

el cum ne va cataloga pe noi ?

Patrol...lung...urat si dus cu pluta...nume de cod...Animalu !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-ar fi placut mai mult sa-l vezi plin cu varza si cartofi in piata ?

poate urmeaza sa-i puna si anvelope mai de offroad sa nu uitam ca si alea costa o caciula de bani !

 

si ar mai fi un lucru ,poza masini nu a fost pusa de proprietar !

ce facem daca ne trezim cu el pe forum peste o luna doua cu masina incaltata si echipata dupa gustul nostru si vede omul ca deja a fost catalogat in fel si chip ?

 

el cum ne va cataloga pe noi ?

 

Preferam sa il vad ingrijit si folosit ca atare... nu neaparat intr-o stare atat de impecabila precum a domnului colonel, sau precum are domnul george p. sau multi multi altii... chiar daca nu e imposibil...

 

Ce ma deranjeaza pe mine este faptul ca a transformat o masina in ceea ce nu este... daca vedeam un Wrangler din 85 facut "tunning style" cu roti tampite si tot tacamul... aveam aceeasi reactie - o masina irosita!!!

 

Poate sa vina proprietarul, daca intelege ce zic bine, daca nu, problema lui, masina lui, banii lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-ar fi placut mai mult sa-l vezi plin cu varza si cartofi in piata ?

poate urmeaza sa-i puna si anvelope mai de offroad sa nu uitam ca si alea costa o caciula de bani !

 

si ar mai fi un lucru ,poza masini nu a fost pusa de proprietar !

ce facem daca ne trezim cu el pe forum peste o luna doua cu masina incaltata si echipata dupa gustul nostru si vede omul ca deja a fost catalogat in fel si chip ?

 

el cum ne va cataloga pe noi ?

 

Preferam sa il vad ingrijit si folosit ca atare... nu neaparat intr-o stare atat de impecabila precum a domnului colonel, sau precum are domnul george p. sau multi multi altii... chiar daca nu e imposibil...

 

Ce ma deranjeaza pe mine este faptul ca a transformat o masina in ceea ce nu este... daca vedeam un Wrangler din 85 facut "tunning style" cu roti tampite si tot tacamul... aveam aceeasi reactie - o masina irosita!!!

 

Poate sa vina proprietarul, daca intelege ce zic bine, daca nu, problema lui, masina lui, banii lui...

 

renunt !!!

 

se pare ca nu ai inteles !

Patrol...lung...urat si dus cu pluta...nume de cod...Animalu !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am inteles de ce a incercat sa faca din acordeon saxofon... Care e diferenta dintre un RangeRover cu jante de 20 si cauciucuri cu talon minim, roti cromate si spinnere si un M cu roti cromate si cauciucuri mici de tot....? Niste unelte folosite nu pentru ceea ce au fost facute...

 

Just, mai bine ca masina nu e toata ruginita si pierduta definitiv... insa... mie tot nu-mi place... si nu are legatura cu vopseaua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cum sunt rotile este important

ca ansamblu(parerea mea)arata rau,adica nui sta bine in "haina"asta sau in postura asta

nu sunt impotriva tunarii sau modificarii radicale la masini fie ele si old

dar nu poti compara un ford T transformat rat sau hot road cu acest M

daca-l transformam eu arata altfel !cu toate ca nu sunt deacord cu transformarile la M(si asa sunt putine)

M-uri , KTM-uri si altele GR-uri

 

It's Not a Passion.

It's An Obsession.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator nr. 150
Ce ma deranjeaza pe mine este faptul ca a transformat o masina in ceea ce nu este... daca vedeam un Wrangler din 85 facut "tunning style" cu roti tampite si tot tacamul... aveam aceeasi reactie - o masina irosita!!!

 

Poate sa vina proprietarul, daca intelege ce zic bine, daca nu, problema lui, masina lui, banii lui...

Exemplul ce dai tu aici, l-am fotografiat eu în sv şi am pus aici http://forum.maxoffroad.ro/viewtopic.ph ... c&start=15

 

E drept că nu te poţi pune cu gustul oamenilor, însă mă întreb cum ar arăta un pittbul, spre exemplu, coafat ca un pudel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare