Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Colegul nostru @ar99kid este in coma ! Haideti sa-l ajutam !

nisda
 Share

Recommended Posts

Re: Colegul nostru @ar99kid este in coma ! Haideti sa-l ajutam !

ultimele zvonuri (nu din presa ci din "cunostinte")

se pare ca agresorul avea de recuperat o datorie de la victima si avea copilul in spital... asa ca a aplicat o lege proprie pentru banii care nu ii primea .

Oricum, pare mult mai plauzibil decat varianta din presa.

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .

• Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chiar daca era disperat avand in vedere situația în care se afla (copilul in spital) nimic nu scuza felul în care a actionat. Păcat.

"Majoritatea oamenilor se tem atat de mult sa piarda ceva

incat toata viata au grija sa nu aiba ce sa piarda."

Sper ca Vali sa treaca cu bine peste aceste zile cruciale ptr viata lui.L-am cunoscut personal si nu pot crede ca nu se putea rezolva amiabil orce problema ar fi avut agresorul cu el.Nimeni nu are dreptul sa atenteze la viata cuiva indiferent de motiv.

Multa putere de lupta pt viata Vali!

Land Rover Freelander, Td4 din 2001, Disco II Td5 din 2001

Sa dea D-zeu sa isi revina,i-am urmarit topicul,un om pasionat.Nu conteaza care e motivul,nu poti sa bati un om pina il bagi in coma

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better

doar va spuneam ce "sa auzit prin sat" legat de caz.

Un angajat care nu si-a primit banii a cedat nervos.

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .

Salutare tuturor

Nu am avut ocazia sa-l cunoasc personal dar prin intermediul vostru am aflat ca este un om deosebit dedicat si pasionat. Ii doresc din tot sufletu numai bine si insanatosire grabnica.

Iar referitor la agresor nu pot spune decat ca ar trebui schingiuit ca pe vremea inchizitiei... :uameni

suntem alaturi de el si familia lui.......insanatosire urgenta .

amintirile cele mai frumoase le am din........vise.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Doamne ajuta.

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

http://www.ClubJeepRomania.ro

Ursule, mi-ai stricat ziua!

Sa speram ca medicii se inseala de data asta si va fi bine pana la urma!

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

in ziua respectiva eram la Arad, seara tocmai imi poveste cumnata-miu ce lucra la o firma de transporturi cu sediul in aceeasi parcare ,ca a fost martor la interventia SMURD si politie. A doua zi am fost socat sa aflu in media cine este victima, ptr ca il stiam de aici si mi-a dat cateva raspunsuri.... Ii doresc multa sanatate si sper sa iasa cu bine din aceasta cumpana...

Daca nu stiu ceva......nu stiu inca.....

Doamne ajuta si Sanatate Multa!!!

Nu il cunosc personal, dar i-am "devorat" toata descrierea modificarii, cu toate detaliile expuse, pana la ultimul amanunt.

Numai bine si Dumnezeu sa-l aiba in grija!!

mai stie cineva ceva de colegul @ar99kid? daca putem ajuta cu ceva cu cine putem lua legatura? daca are nevoie de bani pt ceva interventii are un cont deschis undeva? rog pe cei care il cunosc sa posteze aici un numar de cont daca are sa putem contribui cu ceva banuti .

Multumesc

Mihai

Natural Disaster Response Operations

acum cateva zile un medic a spus la stiri la tv ca este in moarte cerebrala.

sustin cu tarie reintroducerea pedepsei cu moartea.

si eu , dar vezi ca si criminalii " e oamenii" si gunoaiele de la drepturile omului sar de cur in sus.Is tare curios daca le-ar macelerii lor copiii tot asa vehement ar da-o cu drepturile omului...criminalii nu sunt OAMENI , nici macar animale nu ii poti numi...din pacate sansele sa isi revina sunt mici.Pacat de un om care s-a zbatut de mic sa faca ceva in viata si vine un boschetar si te nenoroceste pt 100-200 de ron ,iti spulbera visele ,viitorul si tot ceea ce vroiai sa realizezi in viata...PACAT

Natural Disaster Response Operations

Motivul pentru care pedeapsa cu moartea a fost eliminata are baze solide. In primul rand , justitia recunoaste ca nu este infailibila si ca poate sa greseasca . In ultimele decenii , erorile justitiei sunt cunoscute si unele au fost grave. Pedeapsa cu moartea nu este nici pe departe o pedeapsa suprema. Dimpotriva , cei care se fac pasibili de fapte de acest gen , mor in liniste ( in unele tari ) sau mai chinuit ( in altele ) dar mor relativ repede. Sechelele rudelor victimelor sunt pe viata. Asa ca , este de discutat daca dorim sa gasim o solutie cat de cat acceptabila pentru toate partile.

Principala sursa a acestor fapte o reprezinta societatea . Ofera putin si pretinde mult . Unii oameni nu se pot ridica la pretentiile societatii si clacheaza. Se drogheaza , se imbata si fac accidente mortale. Cu ce este mai vinovat tipul care l-a batut pe colegul nostru decat Huidu care a omorat 3 oameni ? Sa nu incercati sa arrgumentati ca a fost un accident , nu a vrut , bla-bla-bla . Pentru cei morti si pentru cei ramasi nu conteaza absolut deloc . Conteaza doar pentru Huidu , care este liber si bine-mersi din aceasta cauza.

Eu zic ca o atitudine eclilibrata este cea mai potrivita si nicidecum instigarea la pedepse mortale , linsari , spanzurari in public si alte asemenea. Cel vinovat va trebui sa plateasca . Este doar o iluzie ca traim in siguranta si ca societatea ne ofera protectie . Singura protectie pe care o avem este cea pe care ne-o putem asigura noi . :wink:

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.

Da,dar sunt cazuri ca si acesta unde este evident cine este faptasul,pentru asemenea cazuri trebuie aplicata pedeapsa cu moartea.

Sunt modest din fire,toti au gipane,eu am doar JEEP

Eu nu sustin aceasta idee.Din simplul motiv ca este o pedeapsa prea usoara,scapi repede.In schimb inchisoare pe viata,fara posibilitate de eliberare conditionata sau permisii,e un mai mare chin.Insanatosire grabnica,sa dea D-zeu sa treaca peste necazuri

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better

Motivul pentru care pedeapsa cu moartea a fost eliminata are baze solide. In primul rand , justitia recunoaste ca nu este infailibila si ca poate sa greseasca . In ultimele decenii , erorile justitiei sunt cunoscute si unele au fost grave. Pedeapsa cu moartea nu este nici pe departe o pedeapsa suprema. Dimpotriva , cei care se fac pasibili de fapte de acest gen , mor in liniste ( in unele tari ) sau mai chinuit ( in altele ) dar mor relativ repede. Sechelele rudelor victimelor sunt pe viata. Asa ca , este de discutat daca dorim sa gasim o solutie cat de cat acceptabila pentru toate partile.

Principala sursa a acestor fapte o reprezinta societatea . Ofera putin si pretinde mult . Unii oameni nu se pot ridica la pretentiile societatii si clacheaza. Se drogheaza , se imbata si fac accidente mortale. Cu ce este mai vinovat tipul care l-a batut pe colegul nostru decat Huidu care a omorat 3 oameni ? Sa nu incercati sa arrgumentati ca a fost un accident , nu a vrut , bla-bla-bla . Pentru cei morti si pentru cei ramasi nu conteaza absolut deloc . Conteaza doar pentru Huidu , care este liber si bine-mersi din aceasta cauza.

Eu zic ca o atitudine eclilibrata este cea mai potrivita si nicidecum instigarea la pedepse mortale , linsari , spanzurari in public si alte asemenea. Cel vinovat va trebui sa plateasca . Este doar o iluzie ca traim in siguranta si ca societatea ne ofera protectie . Singura protectie pe care o avem este cea pe care ne-o putem asigura noi . :wink:

huidu ar fi trebuit sa putrezasca in inchisoare, o omorat prin neglijenta, nu a fost nimic premeditat. sigur, pentru a fi echilibrata balanta, ar fi trebuit executat si el. iar familia lui ar fi suferit si ea, asa cum au suferit familiile celor omorati de el. nemernicul asta a omorat cu premeditare, in mod sigur i-a dat in cap de mai multe ori.

nu cred ca ar trebui acordata a doua sansa celor condamnati si nici nu cred ca ar trebui data vina pe societate sau anturaj. nu ne nastem cu egalitate de sanse, din pacate, dar asta nu justifica crima. fiecare om stie unde este linia dintre bine si rau si trebuie sa suporte consecintele cand o traverseaza.

..... La noi in Romania JUSTITIA nu este atat de buna in ceea ce face iar daca s-ar implemanta pedeapsa capitala or sa existe destule executii in care asa zisi criminali cere sunt nevinovati... Intradevar 90% ar fi vinovati pe bune dar ce facem cu cei 10% in care sistemul de cacao nu isi face datoria si baga oameni nevinovati sa acopere adevaratii vinovati (ca asa este la noi)...

Daca justitia ar fi de calitate iar deciziile ar fi luate de jurati la spranceana alesi cu siguranta as fi de acord cu implementarea pedepsei capitale si chiar as sutine cu vehementa aceasta lege...

Pana atunci sa ne rugam ca Dumnezeu sa ii dea sanatate colegului nostru aflat la o rascruce de drumuri...

Edited by Giuseppe

in loc de pedeapsa cu moartea, ar trebui sa construiasca autostrazi, cu ghiuleaua legata de picioare si cu tirnacopul in mina. TOTI puscariasii, nu doar criminalii. asa, daca in timp se dovedeste nevinovatia cuiva, poate fi eliberat si pot fi platite daune, identic cu ceea ce primesc detinutii politic de pe vremea comunismului.

iar pe aia de la drepturile puscariasilor i-as inchide cu violatori si criminali in seria. 1-2 luni, din greseala, shit happenes. ori devin ei criminali ca sa-si apere viata, ori devin victime.

sper sa-si revina cit mai repede! daca il putem ajuta cu ceva...

• Like 2

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

in loc de pedeapsa cu moartea, ar trebui sa construiasca autostrazi, cu ghiuleaua legata de picioare si cu tirnacopul in mina. TOTI puscariasii, nu doar criminalii. asa, daca in timp se dovedeste nevinovatia cuiva, poate fi eliberat si pot fi platite daune, identic cu ceea ce primesc detinutii politic de pe vremea comunismului.

iar pe aia de la drepturile puscariasilor i-as inchide cu violatori si criminali in seria. 1-2 luni, din greseala, shit happenes. ori devin ei criminali ca sa-si apere viata, ori devin victime.

sper sa-si revina cit mai repede! daca il putem ajuta cu ceva...

Subscriu la ideile tale. Nu inteleg de ce un criminal mai poate beneficia de drepturi,atat timp cat el i-a luat dreptul altui om si anume,dreptul la viata!

iar pe aia de la drepturile puscariasilor i-as inchide cu violatori si criminali in seria. 1-2 luni, din greseala, shit happenes.

..

Deci tu chiar nu pricepi. Puscaria este locul unde reabilitezi persoane , nu clinica unde le largesti sfincterele .

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.

Deci tu chiar nu pricepi. Puscaria este locul unde reabilitezi persoane , nu clinica unde le largesti sfincterele .

nu, nu inteleg. nu inteleg de ce criminalul care a facut asta trebuie reabilitat. asta trebuie pus sa munceasca ca un animal ce este. reabilitarea lui n-o sa repare niciodata ceea ce i-a facut lui Kid!

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use