Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Amortizoare fata KYB 334405


plummer

Postări Recomandate

Re: Amortizoare fata KYB 334405

 

Cu siguranta nu am aceleasi dimensiuni la a mortizoarele noi.

 

Uite diferenta: 24mm pana in buza talerului la cel vechi, 26,5mm la cel nou

 

[ATTACH=CONFIG]256486[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]256487[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]256488[/ATTACH]

 

1. Mai bine iei 2 noi si tai din spira... au alta fermitate fata de cele vechi.

 

2. Pai dupa o utilizare indelungata e normal sa se lase. La fel si telescoapele.

 

3. Cred ca vor fi afectate in timp. Neavand rigiditatea necesara, arcurile vechi vor impiedica amortizorul sa lucreze la valorile optime. Cred ca o parere autorizata din partea celor ce monteaza suspensii ar fi binevenita.

 

 

plummer am telescoape identice cu ale tale (am comandat exact ce ai comandat si tu)

aceste telescoape au doar talerul cu 2,5 cm mai sus decat cele originale

nu sunt mai lungi decat cele originale

plummer tu ce decizie vei lua la masina ta?

Editat de Kamena
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amortizoare fata KYB 334405

 

Am o oferta sa iau un kit complet cu 650 lire(coilover cu tuburi(cartridge) de telescop Koni, distantiere de 50m, bara panhard +++) insa la acel kit e nevoie sa se mute prinderea barei panhard si totodata sa se faca o prelungire/extensie a axului de directie. Mi se pare putin cam complicat. Totodata e problema pretului: Sa bag banii odata in tot kitul sau sa le iau pe rand si le montez cand le am pe toate?

Pana sa ma hotarasc pe ce dau banii am altele mai urgente... :grin:

 

[ATTACH=CONFIG]256489[/ATTACH]

 

Inainte

 

before.jpg.ebefd3ad95ccb4e9d0fe1096bdf539dd.jpg

 

Dupa

 

after.jpg.84c0ebfd0c45591bea1b1fa182242a01.jpg

 

2051449201_liftfront.jpg.72f03c01c6ec3186e8030dd3a937423f.jpg

 

328403161_liftback.jpg.d3ac2de97f9f5f6ffe5d057013b26a61.jpg

6dd603as-960.jpg.93cc90603c96a4fb4ebea3e2640b9018.jpg

~ Silence is a gift ~

~ Learn to value its essence ~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amortizoare fata KYB 334405

 

Merita oare sa o inalti asa mult? Mi se pare prea ridicata, si cu roti prea mici in poza. Eu as zice ca e bine sa o ridici doar arat cat iti permiti sa "umpli" spatiul cu o roata mai mare. In rest doar te va deranja pe viraje.

:jp1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amortizoare fata KYB 334405

 

Merita oare sa o inalti asa mult? Mi se pare prea ridicata, si cu roti prea mici in poza. Eu as zice ca e bine sa o ridici doar arat cat iti permiti sa "umpli" spatiul cu o roata mai mare. In rest doar te va deranja pe viraje.

 

Ridicarea este de 50mm. Se vede asa pt ca are rotile originale 215/65/16.

 

Mai mult de 50mm nici nu are rost.

~ Silence is a gift ~

~ Learn to value its essence ~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare