Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Topicul de prezentare al membrilor


ALF-DMAX

Postări Recomandate

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut, numele meu e Bodo, sunt din Campulung Moldovenesc, momentan pentru faza de offroad ma bazez pe o toyota hilux 2007, dar urmeaza undeva in viitorul apropiat, dupa ce ma familiarizez si eu mai bine cu domeniul sa trec la ceva mai "dedicat", asta fiind si motivul principal pentru care m am inregistrat pe acest forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Trial Hidiselu de Jos Editia a II-a 25.06.2011

 

Ma numesc Bogdan sunt din Oradea , am 21 de ani , student , am ca hobby cam tot ce este legat de masini (off road , drift , raliuri )

Editat de Salieri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut! Ma cheama Lucian, sunt din Bucuresti, mare iubitor de off-road si as dori sa devin posesorul unui impunator 4X4 pe care sa-l folosesc pentru deplasarile mele la tara si nu numai. (dealurile subcarpatice din zona Prahovei, drum forestier, neasfaltat, nepietruit). Momentan sunt in cautarea unui 4X4 de cca 3.000 euro. M-am oprit la Mitsubishi Pajero '95-'99 diesel 2,8 cu cutie automata. La banii astia, bineinteles ca nu poate fi decat un englez cu volan pe dreapta inmatriculat in Bulgaria.

 

Bine ai venit! Iti pot da o sugestie in legatura cu ceea ce cauti. Ai un mesaj in PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut,

Numele meu este Alex sunt din Piatra-Neamt dar majoritatea timpului il petrec in Iasi. Masina este un Pajero din 94 cu volan pe dreapta.

Va salut pe toti.

Alex Stan

Mitsubishi Pajero MK2 2.5 tdi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

salut,ma numesc calin si sunt din oradea de ceva vreme imi place sa am masina murdara si de aceea va urmaresc cu interes ca si pasiuni ar fii multe dar pe primele 3 locuri ar fii off road,vanatoare si muzica.ca si utilaj am o lada niva din 2005 si sunt mandru de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut,

Ducu din Curtea de Arges, Discovery 2 TD5 din 2002.

Nu-s un cautator de extrem, prefer 4x4 de expeditie.

Imi plac natura, muntii, fotografia.

 

 

 

discoduc.jpg.5db5eabeef5720c4f18060009db7d9a1.jpg

Breagh - Disco 2 Td5 din 2002. Neagra si simpatica. Neextrema dar expeditionara.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Va salut

Ma numesc David si sunt din Oradea.I-mi plac foarte mult iesirile in natura,mai ales daca sunt la munte sau prin padurile din zona de deal-munte.I-mi place sa pescuiesc cu musca artificiala in sistem C&R.Desi sunt vanzator de masini nu prea ma pricep la offroad si la mecanica.De vreo 2 saptamani mi-a intrat in cap sa-mi cumpar o masina de teren 4x4 si bantuind pe net dupa informatii am gasit si forumul dumneavoastra :grin:

Cantitatea de informatii este foarte mare dar sper sa asimilez cat mai repede notiunile de baza pt a putea lua o decizie buna si pt a ma ajuta in activitatea de vanzare auto noi(de curand avem un nou model pick up 4x4)

Ca sa nu deschid un post suplimentar enumar aici unele caracteristici pe care as vrea (daca este posibil) sa le aiba viitoarea masinuta: Cap. cil. sub 2500 cm3,diesel,nu foarte mare si economica.Dotari de off road nu prea multe de la inceput.Si inca ceva ff important:nu vreau volan pe dreapta sau inmatriculate pe alte meleaguri.Am vazut ca foarte multa lume are Patrol sau Pajero...ambele sunt frumoase dar nu am de unde sa stiu care este mai buna....sau poate este alta mai buna?

Multumesc anticipat

''invingeti-va teama ''
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare tuturor!

Sunt Iosif Gabriel - bucurestean prin adoptie de un numar bun de ani, inca neadaptat !

Dupa o analiza temeinica de doua minute am devenit posesorul unei Vitara din dec.93. Oricum, la momentul de fata, nu pot eu ce poate masina.

Ma aflu in acest spatiu pentru ca raspunde unor intrebari pe care inca nu am apucat sa mi le pun si ofera experienta cumulata.

Sanatate si noroc sa aveti toti cei care va intalniti pe aici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare tuturor!

Sunt Iosif Gabriel - bucurestean prin adoptie de un numar bun de ani, inca neadaptat !

Dupa o analiza temeinica de doua minute am devenit posesorul unei Vitara din dec.93. Oricum, la momentul de fata, nu pot eu ce poate masina.

Ma aflu in acest spatiu pentru ca raspunde unor intrebari pe care inca nu am apucat sa mi le pun si ofera experienta cumulata.

Sanatate si noroc sa aveti toti cei care va intalniti pe aici!

 

Bine ai venit pe forum!

Din experienta iti spun ca exista o regula clara. Foarte multi posesori de 4x4 nu realizeaza ca masinile lor pot mai mult decat cred ei.

Pentru ca sa isi dea seama de asta, recomand cu caldura sa se alature fara nici o jena grupurilor care mai ies la sfarsit de saptamana sau sa participe la diversele intalniri prietenesti sau chiar competitii, bineinteles incepand de la clasa inferioara respectiv STANDARD si evoluand pe parcurs.

Vei fi uimit dupa ce vei trece de o portinune mai dificila, te vei uita inapoi si vei zice "Nu am crezut niciodata ca pot trece peste asa ceva".

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Mihai, 26 de ani, nou in lumea 4x4! Sunt in cautare de un Freelander! Sper ca saptamana asta il voi lua si ma voi bucura de el!

Bine v-am gasit!

Fuck em, I don't care! Pop the cheap champagne, I'm going down in flames, hey!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Buna ziua tuturor!

 

Intr-un final, dupa ce am fost vizitator pe acest forum vreme de 8 luni, ma prezint si eu oficial membrilor lui si pasionatilor de off road.

 

Ma numesc Adina Manea, sunt din Bucuresti, am avut pana in prezent 3 experiente off-roadistice, respectiv ORR 2010 (copilot la Ioana Manea, care este sora mea doar de suflet, fiind prietene de foarte multa vreme), BGS 2011 (insotitor/ a 3-a persoana in masina la echipajul format din Ioana - copilot ea si sotul ei ca si pilot) si Kamikaze 2011 (insotitor, multumim organizatorilor).

 

Pe unii dintre voi i-am vazut/ cunoscut deja in cadrul competitiilor mai sus mentionate, astfel incat va sunt recunoascatoare ca m-ati primit in acesta comunitate, foarte pasionata si in acelasi timp, foarte fair play. Sa ne vedem cat mai des in traseu! :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut si bine v-am gasit!

 

Sunt Cosmin, am 26 de ani si sunt din Bucuresti. Am un Ford Maverick din 1995. Masina o am de vreo doi ani si e inscrisa pe Bulgaria din motivele stiute de toata lumea smile%20%2824%29.gif. Tot de vreo doi ani sunt membru pe forum, dar inactiv. M-am multumit sa citesc si sa invat cate ceva, dar acum vreau sa trec si la fapte smile%20%2824%29.gif. Toamna asta insa i-am promis lu' "Albastrica" ca ii fac cateva operatii estetice. Deocamdata nu am poze cu ea, dar promit sa revin cat de curand cu doua poze frumoase. Deocamdata sunt implicat intr-un proiect care-mi consuma prea mult timp pentru a ma ocupa de masina asa cum as vrea, dar sa speram ca proiectul o sa aduca suficienti bani ca sa-i satisfac toate dorintele :)). Toate cele bune va urez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut,

 

Sunt Dan din Constanta,am un Jeep Grand Cherooke 2,7 din 2003,si am o problema mai ciudata.De cate ori ploua se aude un zgomot f.tare pe fata.Am fost la mecanic de fiecare data,si nu au gasit nimic.Cu toti mecanicii cu care am vb mi-au spus ca nu s-au mai intalnit cu asa ceva.Dupa 2-3 zile ,cand se mai usuca nu se mai aude.Se aude si in mers si la curbe(se uita lume dupa mine!!!!!!!!).Poate aveti idee ce ar putea fi.Va mutumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Din experienta iti spun ca exista o regula clara. Foarte multi posesori de 4x4 nu realizeaza ca masinile lor pot mai mult decat cred ei.

Pentru ca sa isi dea seama de asta, recomand cu caldura sa se alature fara nici o jena grupurilor care mai ies la sfarsit de saptamana ....

 

Fara suparare, multi dintre noi am vrea sa participam la astfel de iesiri...Dar, ce te faci ca majoritatea(avand buget mai mult decat redus), achizitionam cate o trotineta SH pe care, cu acelasi buget redus, incercam sa o pregatim intai de un rulaj in siguranta pe sosele si sa ne obisnuim cu dimensiunile si puterea masinii, urmand ca atunci cand ne mai cresc buzunarele sa incepem sa o preparam usor-usor in vederea scopului principal(off-road).

Personal, m-am inscris pe acest forum pentru a avea acces la informatiile postate aici privind trotineta mea. REcunosc ca am avut placuta surpriza sa primesc imediat raspuns pozitiv la solicitarile mele(in PM deocamdata, pentru ca vizau un topic inca restrictionat pentru mine).

De aceea, vreau sa multumesc si pe aceasta cale lui @mariusg si prietenilor lui pentru mana de ajutor oferita.

Sunt convins ca, asemeni lui, mai exista astfel de useri pe acest forum, asa ca nu am decat sa ma bucur ca am indraznit sa ma inscriu.:tk

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

salut la toti! 46 anisori ,inginer electro din oradea si....destul.

am avut un aro 324 dar cu tot romanismul din mine m0am lasat pagubas si l-am dat .posed un ford explorer de 4L benzina si sunt tare multumit de el .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut,

 

Ma numesc iulian, am 23 de ani. Sunt programator pentru ING Bank. Nu am avut pana acum nicio legatura directa cu off-road-ul. Cand eram mic adica inainte sa am carnet , parintii mei aveau un Aro pe care tatal meu il baga prin toate noroaiele , insa era foarte vechi si se strica tot timpul. Pana la urma l-am vandut. Acum locuiesc in Bucuresti, si am un golf 5 . de oras.. De ceva timp m-am hotarat sa-mi petrec timpul liber intr-o zona extrem de izolata din Judetul Buzau . Pentru cunoscatori e zona focul viu din comuna lopatari. Pentru cei mai putini cunoscatori se poate viziona pe google maps, http://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=213578202086349039350.0004a621ac720916e38c2. Din cate am auzit exista un grup de pasionati care in fiecare an se aduna si fac cateva trasee in zona, cu Atv-uri si cu "suzuki-uri d-alea mici". Mi-am cumparat o pasune in zona si o sa-mi ridic o casa in acest peisaj idilic, pentru perioade de relaxare. Avand in vedere locatia extrem de izolata, voi avea nevoie de o masinuta care sa ma duca pana acolo. Prin urmare trebuie sa ma informez, si eventual poate sa apuc sa socializez cu persoane pentru care ceea ce pentru mine incepe ca o utilitate , pentru ei a devenit deja o pasiune.:tk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut!

 

M-am gandit in sfarsit sa ma prezint si eu :)

 

Ma numesc Abri Csaba sunt din Brasov

Ocupatia mea : Student

 

Una dintre hobyurile mele preferate este offroadul si din acesta cauza m-am inscris pe acest forum .

 

1304426209_113.thumb.jpg.c955be8df53f2439cb1f12f46ce40969.jpg1304426205_45.thumb.jpg.f0c812de314b74ab6489235ab438e511.jpg

 

Acesta ar fii Suzuki ul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare!

 

Sunt Bucuresti, am 29 de ani, in cautare de utilaj pentru off-road.

 

Ca si experienta off-road sunt cel mult incepator, am condus o Toyota 4runner in desert (Maroc) timp de 2 zile. Pregatesc o plecare mai lunga, de cateva luni, catre est, calatorie care va implica destul off-road; ma interesez pentru un utilaj adecvat.

 

Va salut!

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutari! Numele meu este Sorin, sunt din Bacau, cred ca am gresit cand am inceput exploatarea acestui forum prin a posta intai, fara sa citesc regulamentul! Scuze, si cer permisiunea ma prezint la rubrica "Prezentarea Membrilor"!

Ii greu tare
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Astral a schimbat titlul în Topicul de prezentare al membrilor

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare