Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Topicul de prezentare al membrilor


ALF-DMAX

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

hello, sunt Mario proaspat posesor de Feroza ,sper sa imi aduca satisfactii :grin:

 

POSED UN F 300 CARBURATOR , astept parerile voastre ! pentru mine conteaza orice parere a voastra :wink:

 

ciao , rugaminte ! stie cineva vreun mecanic pentru feroza ?doresc sa o pun la punct

 

multumesc anticipat !

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut, ma numesc Cristi si sunt posesor de putin timp de Nissan Patrol Y61, an 2001.

 

Pasiunea (boala) am capatat-o de la prietenii ce se invart in domeniu si acum sunt deja la stadiul incurabil.

 

Masina am luat-o bulgaroaica, an 2001, motoru 3.0, zd30.

 

Ca dotari am cam tot ce imi trebuie, inclusiv trapa (buna rau la vanatoare).

 

Detaliile masinii mele la gasiti aici :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?85402-Masina-mea-Nissan-Patrol-3-0-%28Proiect-inceput%29&p=970507&viewfull=1#post970507

 

 

 

Va salut!!

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fost Aro-ist si actuall posesor de Feroza

 

Buna ! ma numesc Marius, am prins microbul offroad acum cativa ani cand am luat un Aro 10, l-am pus la punct in vreun an si m-am dat cu el tot cam atata, apoi l-am vandut din lipsta de timp pt acest hobby. De atunci ma uitam pe net destul de des dupa alta masina. De 2 zile am achizitionat ceva "low cost" , un Daihatsu Feroza F300, an 92, inmatriculat, probleme cu rugina si motorul cam bolnav. Sper sa il pun pe picioare in scurt timp si sa il pun la treaba !

 

Numai Bine !

Editat de marryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Buna ziua la toata lumea. Ma numesc Vlad sunt pescar si vanator ,am un Opel Insignia si un Seat Leon,ambele diesel. Am mare nevoie de un 4*4 pt vanatoare in general dar sa -l pot folosi si la deplasari in mediu rural.

As fi vrut un Samurai dar la vanatoare am nevoie de ceva mai mult spatiu plus ca nu merg pe un teren extrem.

Asa ca o sa-mi iau Vitara dar nu stiu inca de care si mai ales ce motorizare.Bugetul alocat nu e prea mare ,am 2000 de euro.Am nevoie si de un consum rezonabil,fac si 100 de km pe zi cand merg la vanatoare.

Daca sunt colegi care au de vanzare,astept sugestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut,

Ma numesc Edi si doresc sa devin posesor de Wrangler. .......

 

Later edit :

Aici te prezinti pur si simplu....Pareri poti solicita in sectiunea tehnica !

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare !

 

O mica introducere...

Eu sunt Andrei, originar din Ramnicu Valcea si mi-ar placea sa ma alatur comunitatii club4x4,

impreuna cu o TOYOTA LowLux 2010 neagra si urata :)

Voi pune poze in curand cu jucaria, doar sa o prind intr-o poza (e cam timida).

 

Drumuri bune... sau rele daca va doriti,

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare,

 

Proaspat posesor de vitara '95, 1.6 16v, 95CP.

 

Schimbat zemuri si filtre.

Urmeaza distributia si, sper eu, niste gume decente :)

 

Numai bine!

 

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare!

Ma numesc Mihai, sunt din Craiova, de profesie inginer. Am o Skoda Superb ca masina de zi cu zi, iar de 2 ani posed un Pajero Pinin SWB 2.0 GDI pentru mers pe coclauri. Momentan sunt in cautare de ceva mai mare si diesel (nu-mi prea place mirosul de benzina...:wink:).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Va salut si va anunt ca revin la prima dragoste 4x4 : Suzuki Vitara. Masina este din 1993, SBW, 1.6 80 CP si sper sa impart cu voi toate bucuriile si problemele acestui "titirez".:banana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare,

Ma numesc Leonard, sunt din Ploiesti posed un Jeep GC si un/o Jimny - bine Jimny-ul nu este chiar al meu si deocamdata decat investim in el :) (in preparat nu in reparat :wink: )

Pentru GC am primit STT-urile astazi asa ca putem sa ne apucam de treaba. Prietenii americani sustin ca 275/65/18 intra sub masina. Sper sa nu am surprize.

Jimny-ul este acum +2" cu 215/75/15 BF-uri MT fara bare panhard si conducte de frana mai lungi - am uitat de ele ( sunt pe drum si astea :wink:)

DSC_0092_red.thumb.jpg.d48c7ded23b12cd1f945d4ad357cfb9c.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Buna, sunt Valeria din Bucuresti si am un Suzuky Jimny din 2010. Nu prea l-am folosit in iesiri offroad desi acesta era intentia cumparandu-l :). Fiindca ar trebui "intinerit" putin am intrat pe forum in speranta ca voi gasi sfaturi de facelift Jimny.

Toate cele bune!

iubeste natura
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Buna, sunt Valeria din Bucuresti si am un Suzuky Jimny din 2010. Nu prea l-am folosit in iesiri offroad desi acesta era intentia cumparandu-l :). Fiindca ar trebui "intinerit" putin am intrat pe forum in speranta ca voi gasi sfaturi de facelift Jimny.

Toate cele bune!

 

Bine ai venit pe :cl!

 

Ultima dată când am avut, se numea SUZUKI, cu "I" la final, nu cu "Y".

 

Facelift-ul la Jimny constă într-o bară frontală mai joasă (deci care-ți scade unghiul de atac = dezavantaj) și mai urâtă, după părerea mea. Iar dacă te chinui puțin, e posibil să o și agăți prin vreo bordură mai înaltă. E mai bună cea pe care o ai acum pe mașină.

 

În afară de bara față, s-au mai shimbat forma planșei de bord, volanul ... câteva mărunțișuri pentru care nu merită să-ți bați capul. Mașina merge foarte bine așa cum e ea. S-o stăpânești sănătoasă!

 

Pentru detalii specifice, scrie în aria Suzuki -> secțiunea Jimny.

 

Toate cele bune! :h5

All-Wheel Drive - it`s all we'll drive! lllllll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

........

Jimny-ul este acum +2" cu 215/75/15 BF-uri MT fara bare panhard si conducte de frana mai lungi - am uitat de ele ( sunt pe drum si astea :wink:)

[ATTACH=CONFIG]220859[/ATTACH]

 

Bun venit în :cl!

 

Și să le stăpânești sănătos!:h5

All-Wheel Drive - it`s all we'll drive! lllllll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Bine ai venit pe :cl!

 

Ultima dată când am avut, se numea SUZUKI, cu "I" la final, nu cu "Y".

 

Facelift-ul la Jimny constă într-o bară frontală mai joasă (deci care-ți scade unghiul de atac = dezavantaj) și mai urâtă, după părerea mea. Iar dacă te chinui puțin, e posibil să o și agăți prin vreo bordură mai înaltă. E mai bună cea pe care o ai acum pe mașină.

 

În afară de bara față, s-au mai shimbat forma planșei de bord, volanul ... câteva mărunțișuri pentru care nu merită să-ți bați capul. Mașina merge foarte bine așa cum e ea. S-o stăpânești sănătoasă!

 

Pentru detalii specifice, scrie în aria Suzuki -> secțiunea Jimny.

 

Toate cele bune! :h5

 

multumesc, asa deci! :)

iubeste natura
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: salut sunt iulian si sunt interesat de off road

 

Sunt interesat de off road

 

Si noi!:ha::ha:

 

Da io cred ca-ti patineaza.... ambreiajul:grin:

  • Like 1

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: salut sunt iulian si sunt interesat de off road

 

Sunt interesat de off road

 

Și noi la fel, ce coincidență incredibilă domn`e!

 

Nu știu ce impresie ți-a făcut acest forum, care este unul foarte serios, dar e clar că tu nu ești. :wtf1: Regulamentul ai apucat să-l citești? Prezentarea trebuie să fie pe bune, nu la mișto ... și aici mă refer și la completarea profilului cu ”acasă” la rubrica ”locație“. Ai grijă să nu stai mult mai puțin decât ți-ai fi dorit, printre noi pe aici.

 

Vezi că încă mai poți să-ți editezi postarea.

 

Toate cele bune! :h5

All-Wheel Drive - it`s all we'll drive! lllllll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut sunt Paul sunt din Bucuresti si sunt posesorul unui freelanderTD4 RHD 2003 n1 in modificare LHD

Editat de termita
BAU BAU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Astral a schimbat titlul în Topicul de prezentare al membrilor

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare