Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Umanitara Craciun 2009 in Maramures

Max
 Share

Recommended Posts

Re: Umanitara Craciun 2009 in Maramures

..... mai .... voi ati vazut ca pe 12.12 mai adun un an la aia pe care ii am .... si ma fortati sa vin cu butelca de palinca :grin: ce rau imi pare..... :ha:

si Patrol, dar inca nu pe deplin functional :grin:

• Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Propun cu aceasta ocazie o TOMBOLA !!!! :h5 Stiu ca e timpul scurt, dar abia in seara asta mi-a venit ideea... :p Daca sunt comentarii si observatii, va rog "sa ma ciuruiti" ! :grin:

Cu ocazia sarbatorii de Craciun poti imparti cadouri cu mana ta unde nici nu gandesti!

Fundatia EMA lanseaza apelul “ Fii Mos Craciun Off-Road !”

Inscrie-te pe http://www.fundatiaema.ro si doneaza cel putin 10 RON pana pe 15 Decembrie, inclusiv, in contul RO93BRDE250SV25821262500 deschis la BRD Maramure? cu mentiunea “donatie Craciun 2009” .

Urmeaza acesti pasi:

A. Inregistreaza-te pe http://www.fundatiaema.ro !

B. Trimite pe adresa de email ema@fundatiaema.ro user-name-ul cu care te-ai inregistrat pe http://www.fundatiaema.ro , numele, prenumele, CNP-ul, datele de contact si copia (fotografie sau scanata) dupa chitanta sau chitantele cu care ai donat in campania aceasta. Mai multe donatii, mai multe sanse!

C. Poti beneficia, prin tragere la sorti, de:

1. Participare LIBERA la actiunea umanitara organizata de EMA si CLUB4X4 in data de 20.12.2009 ( Detalii aici: viewtopic.php?f=93&t=13281&start=0 )

2. Cazare si masa GRATUITA 2 nopti (19/20 si 20/21 Decembrie) – 1 persoana

3. Materiale promotionale GRATUITE

4. Diploma cu titlul de “Mos Craciun 4x4 – 2009”

D. Mentiuni:

- La aceasta promotie NU pot participa organizatorii si rudele acestora de gradul I si II

- Castigatorul va fi selectat din lista de emailuri primite pe adresa ema@fundatiaema.ro . Emailurile, pentru a fi validate, trebuie sa contina:

a) Username-ul de inscriere pe site-ul http://www.fundatiaema.ro

b) Nume si Prenume

c) CNP

d) Date de contact. Telefon OBLIGATORIU

e) Copia (copiile) dupa chitanta de donatie.

- Extragerea castigatorului va fi filmata si postata pe youtube.com in data de 16.12.2009. Vor fi extrasi suplimentar 5 alti participanti pentru situatia in care castigatorul nu poate fi contactat, nu poate fi prezent la eveniment sau nu doreste sa participe. Ordinea de extragere va reprezenta ordinea de prioritate si de contact.

- Castigatorul va fi contactat telefonic pana la data de 17.12.2009 , ora 24:00, pentru confirmarea participarii la eveniment.

- Organizatorii nu-si asuma responsabilitatea pentru cheltuielile angajate , voluntar sau nu, de catre castigator, privind participarea la eveniment, in afara celor mentionate la punctul “C”

- Participarea la aceasta campanie reprezinta acceptul participantilor a termenilor si conditiilor de mai sus, fiind constienti ca sumele acumulate in aceasta campanie reprezinta sustinerea voluntara si neconditionata a Fundatiei E.M.A.-Emergency Medical Assistance si a CLUB4x4 , in activitatea lor caritabila.

@ekkakon ai uitat sa pui anuntul.

Duminica 13 decembrie, cei care vor sa participe indiferent de metoda la aceasta actiunea umanitara, sunt rugati sa vina la ora 18 la Crama Millenium din Centrul Vechi pentra a stabili detaliile actiunii.

Dorim sa vina si voluntari care sa ne ajute la distribuire chiar daca nu pot sa doneze ceva.

Dorim sa stim pe cine ne putem baza.

Deci duminica 13 decembrie, ora 18, la Crama Millenium (peste drum de administratia financiara de le str. Crisan)

Va asteptam.

Pentru alte lamuriri va rugam sa ne sunati pe telefoanele:

0764104774 - Max

sau

0767800399 - Ema (@ekkakon)

Deocamdata s-au "coagulat" 4x4 la actiune: :h5

1. Voluntar Brasov - ARO spartana+remorca

2. Salvamont Sovata - Opel Frontera +/- remorca

3. Baia Mare: Max, Marc, Abrudila - Toyota (2), Suzuki + remorca

4. ..... lista in actualizare

In principal aspectul de "nealimentare", respectiv haine, si asistenta medico-sanitara, sper ca "depozitul" EMA sa asigure un minim necesar.

Ar mai fi necesare: produse alimentare si de igiena, jucarii si... de ce nu, poate ceva banuti (tombola ramane valabila :grin: )

O "corelare" cu imaginea GPS de mai jos:

GPS1 GHITIU VASILE

GPS2 familie cu 4 COPII(1 ,6,8,11 ani)

GPS3 tata singur cu 2 FETE(5-8 ani)

GPS 4 familie 3 COPII(8,11,13)

GPS 5 familie cu 5 COPII(3-13)

GPS 6 MONICA cu 3 COPII/2-9 ANI

MIHALCA DAN cu 3 COPII SUB7 ANI

este posibil ca Asociatia Salvamont Sovata in loc de remorca ,sa participe cu 2 masini resp. un Opel Frontera si eventual un Mercedes G

Deocamdata s-au "coagulat" 4x4 la actiune: :h5

1. Voluntar Brasov - ARO spartana+remorca

2. Salvamont Sovata - Opel Frontera +/- remorca

3. Baia Mare: Max, Marc, Abrudila - Toyota (2), Suzuki + remorca

4. ..... lista in actualizare

In principal aspectul de "nealimentare", respectiv haine, si asistenta medico-sanitara, sper ca "depozitul" EMA sa asigure un minim necesar.

Ar mai fi necesare: produse alimentare si de igiena, jucarii si... de ce nu, poate ceva banuti (tombola ramane valabila :grin: )

O "corelare" cu imaginea GPS de mai jos:

GPS1 GHITIU VASILE

GPS2 familie cu 4 COPII(1 ,6,8,11 ani)

GPS3 tata singur cu 2 FETE(5-8 ani)

GPS 4 familie 3 COPII(8,11,13)

GPS 5 familie cu 5 COPII(3-13)

GPS 6 MONICA cu 3 COPII/2-9 ANI

MIHALCA DAN cu 3 COPII SUB7 ANI

este posibil ca Asociatia Salvamont Sovata in loc de remorca ,sa participe cu 2 masini resp. un Opel Frontera si eventual un Mercedes G ]

Va asteptam cu drag! :h5

Ce au anuntat pe http://www.fundatiaema.ro/Actiuni/1523- ... age-2.html baietii de la Sovata ( editat pt publicitate ):

"S-ar putea sa mergem 4 persoane cu 2 masini: 1 Opel Frontera(100%),1Mercedes G-pregatit ?

Pana acum am reusit sa strangem: rechizite,sapunuri in val.de 125 RON,

de la SC .... SRL Sovata: 10 litri de benzina

de la SC ...... SRL din Eremitu,jud Mures 20 litri de benzina

le la http://www......com/ o promisiune de donatie "mai consistenta" constand din diferite jucarii,cadouri pt.copii si produse ale firmei"

:1

Am hotarat ca masina mea va fi transformata in sanie de Mos Craciu. beteala, luminite etc...

Eu ma imbrac in Mos Craciun.

Abia astept sa vad cum vom arata. :grin:

parca si vad vreo cativa localnici curatandu-si hornurile pe 20 dec... :ha:

mai am promisiuni de cutii pe sfarsitul saptamanii... deci ... sa le umplem cu daruri ...zic , nu MOSULE ?

Propun cu aceasta ocazie o TOMBOLA !!!! :h5 Stiu ca e timpul scurt, dar abia in seara asta mi-a venit ideea... :p Daca sunt comentarii si observatii, va rog "sa ma ciuruiti" ! :grin:

Cu ocazia sarbatorii de Craciun poti imparti cadouri cu mana ta unde nici nu gandesti!

Fundatia EMA lanseaza apelul “ Fii Mos Craciun Off-Road !”

Inscrie-te pe http://www.fundatiaema.ro si doneaza cel putin 10 RON pana pe 15 Decembrie, inclusiv, in contul RO93BRDE250SV25821262500 deschis la BRD Maramure? cu mentiunea “donatie Craciun 2009” .

Urmeaza acesti pasi:

A. Inregistreaza-te pe http://www.fundatiaema.ro !

B. Trimite pe adresa de email ema@fundatiaema.ro user-name-ul cu care te-ai inregistrat pe http://www.fundatiaema.ro , numele, prenumele, CNP-ul, datele de contact si copia (fotografie sau scanata) dupa chitanta sau chitantele cu care ai donat in campania aceasta. Mai multe donatii, mai multe sanse!

C. Poti beneficia, prin tragere la sorti, de:

1. Participare LIBERA la actiunea umanitara organizata de EMA si CLUB4X4 in data de 20.12.2009 ( Detalii aici: viewtopic.php?f=93&t=13281&start=0 )

2. Cazare si masa GRATUITA 2 nopti (19/20 si 20/21 Decembrie) – 1 persoana

3. Materiale promotionale GRATUITE

4. Diploma cu titlul de “Mos Craciun 4x4 – 2009”

D. Mentiuni:

- La aceasta promotie NU pot participa organizatorii si rudele acestora de gradul I si II

- Castigatorul va fi selectat din lista de emailuri primite pe adresa ema@fundatiaema.ro . Emailurile, pentru a fi validate, trebuie sa contina:

a) Username-ul de inscriere pe site-ul http://www.fundatiaema.ro

b) Nume si Prenume

c) CNP

d) Date de contact. Telefon OBLIGATORIU

e) Copia (copiile) dupa chitanta de donatie.

- Extragerea castigatorului va fi filmata si postata pe youtube.com in data de 16.12.2009. Vor fi extrasi suplimentar 5 alti participanti pentru situatia in care castigatorul nu poate fi contactat, nu poate fi prezent la eveniment sau nu doreste sa participe. Ordinea de extragere va reprezenta ordinea de prioritate si de contact.

- Castigatorul va fi contactat telefonic pana la data de 17.12.2009 , ora 24:00, pentru confirmarea participarii la eveniment.

- Organizatorii nu-si asuma responsabilitatea pentru cheltuielile angajate , voluntar sau nu, de catre castigator, privind participarea la eveniment, in afara celor mentionate la punctul “C”

- Participarea la aceasta campanie reprezinta acceptul participantilor a termenilor si conditiilor de mai sus, fiind constienti ca sumele acumulate in aceasta campanie reprezinta sustinerea voluntara si neconditionata a Fundatiei E.M.A.-Emergency Medical Assistance si a CLUB4x4 , in activitatea lor caritabila.

Imi cer scuze ptr. intarziere , dar chiar nu am inteles: aceasta tombola se va sustine cu banii stransi din ajutorul umanitar ptr. Craciun ?Personal vreau sa ajut aceasta actiune umanitara din Maramures, dar nu o loterie. Deci,Max, care este contul corect ?

Rubicon 2.8

Ca de obicei, mare domn, mare caracter. :bravo

Aici e contul unde pot fi trimise donatiile.

Club4x4

Asociatia Sportiva AS 4x4 Baia Mare

Cont: RO74 RZBR 0000 0600 0992 7496

Raiffeisen Bank Agentia George Cosbuc Baia Mare

In numele familiilor pe care le vom ajuta, iti multumim. :h5

Imi cer scuze ptr. intarziere , dar chiar nu am inteles: aceasta tombola se va sustine cu banii stransi din ajutorul umanitar ptr. Craciun ?Personal vreau sa ajut aceasta actiune umanitara din Maramures, dar nu o loterie. Deci,Max, care este contul corect ?

Tombola este organizata de Fundatia EMA, iar cheltuielile ce sunt presupuse de "premii" sunt suportate de catre fundatie si NU din sumele stranse pentru actiunea umanitara.

Pentru a fi mai clar, acea "cazare" este oferita de unul din sponsorii EMA. Deci era vorba doar de o metoda de a "recompensa" simbolic pe unul din participanti si de a "stimula"strangerea de fonduri. Imi pare rau daca s-a ajuns sa se inteleaga ca e vorba de o loterie pe spatele unor amarati. :sr

Tombola incheiata !

Unic participant si deci si castigator , dirigu !!! :bravo

@ dirigu : Rezervarea este deja facuta in statiunea Cavnic, nu pentru una ci pentru doua persoane, 2 nopti. Am vorbit azi si acolo ninge frumos si se pare ca s-a dat drumul si la schi. Veti fi cazati ( daca acceptati "premiul") in aceeasi cladire cu baietii de la Sovata. :h5

un video din zona aia : http://www.emaramures.ro/Video-Maramure ... -la-Cavnic

P.S. Neavand suficienti participanti pentru a efectua o tragere la sorti filmata, asa cum am promis, voi posta mai jos copia OP-ului cu care dirigu a participat la initiativa noastra ( EMA ).

Ce tare! :ypu

ma simt asa de norocos de-mi vine sa joc la Loto :P

btw, multumesc mult!

Dar nu voi putea accepta decat jumate din premiu.. luni dimineata va trebui sa fiu la munca :P :sr

Chiar imi doream premiul 3, ocazie cu care as vrea sa renunt la stickerele cu 4x4mania cu care n-am nimic in comun, ca sa fac loc pt :cl si/sau EMA

Am vorbit cu colegii si au zis ca vor contribui si ei cu ceva hainute plus ce mai aduc si eu.

Ne vedem sambata! De-abia astept!

:h5

Noroi Bun !!

LaGuraSobei.ro

unii copii dorm la ora asta... fica mea a ales sa dea o mana de ajutor la impartirea unor alimente pe punctele gps care urmeaza a fi vizitate.....

sa vedeti ce greu am explicat ce inseamna PUNCT GPS :ha:

unii copii dorm la ora asta... fica mea a ales sa dea o mana de ajutor la impartirea unor alimente pe punctele gps care urmeaza a fi vizitate.....

sa vedeti ce greu am explicat ce inseamna PUNCT GPS :ha:

:1

Arata excelent !!! Ne vedem maine la sortarea nr.2 , nu ? :grin:

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use