Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Umanitara Craciun 2009 in Maramures

Max
 Share

Recommended Posts

Re: Umanitara Craciun 2009 in Maramures

unii copii dorm la ora asta... fica mea a ales sa dea o mana de ajutor la impartirea unor alimente pe punctele gps care urmeaza a fi vizitate.....

sa vedeti ce greu am explicat ce inseamna PUNCT GPS :ha:

:1

Arata excelent !!! Ne vedem maine la sortarea nr.2 , nu ? :grin:

la ora 16,00 dupa cum am stabilit....

si Patrol, dar inca nu pe deplin functional :grin:

• Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cred ca vom ajunge si noi la a 2-a sortare. In final prietenul cu G-ul a renuntat,deci o sa mergem cu o singura masina+ remorca. Astazi fac o incalzire,particip la distribuirea unor pachete de ajutor in zone greu accesibile la o initiativa asemanatoare din Sovata.

Multumim Blavenstein si Abrudila !!!! :h5

In seara asta, impreuna, am sortat , impachetat si pus la "loc sigur" cadourile Mosului ! :banana :banana :banana

sa fie sanatosi toti cei care se vor bucura de aceste cadouri si speram din toata inima sa ajunga la cei nevoiasi care chiar au nevoie

tractari auto profi cu o vechime de peste 18 ani

tel 0744621055

Participantii la actiune sunt asteptati maine intre 8.30 si 9.00 in Centrul Vechi.

De acolo vom pleca in coloana in locul de unde vom lua toate coletele dupa care vom pleca catre comuna Copalnic Manastur.

Sunt multe de facut asa ca trebuie sa incepem de dimineata buna.

Pentru orice informatii sunati la numerele de telefon 0764104774 Max, 0764104775 Cornelia sau 0767800399 EMA.

De acolo vom pleca in coloana in locul de unde vom lua toate coletele .....

Dar unde sunt coletele ? :roll:

Din cate stiu , coletele le luam de la firma de la blavestein. Nu? Mai sunt si in alta parte?

De acolo vom pleca in coloana in locul de unde vom lua toate coletele .....

Dar unde sunt coletele ? :roll:

Din cate stiu , coletele le luam de la firma de la blavestein. Nu? Mai sunt si in alta parte?

Pai da... alea sunt coletele ce le-am facut aseara si le-am dus la blavenstein. Eu credeam ca s-au mai facut ceva colete. S-au strans ceva bani in cont? Trebuie mers dimineata si la cumparaturi? Sau ne intalnim direct in centrul vechi si inventariem acolo?

Nu de alta, dar daca mai e de cumparat ceva trebuie sa confruntam "inventarul" pentru ca deja cam avem haine, jucarii, alimente, igenico-sanitare, vase de bucatarie, etc. Chiar acum baietii de la Sovata si de la Brasov lucreaza la alte pachete in plus de cele de aseara ce le-am facut, iar DIRIGU e la cumparaturi cu lista in Metro.

P.S. E gata "sania" ? :grin:

Pai da... alea sunt coletele ce le-am facut aseara si le-am dus la blavenstein. Eu credeam ca s-au mai facut ceva colete. S-au strans ceva bani in cont? Trebuie mers dimineata si la cumparaturi? Sau ne intalnim direct in centrul vechi si inventariem acolo?

Nu de alta, dar daca mai e de cumparat ceva trebuie sa confruntam "inventarul" pentru ca deja cam avem haine, jucarii, alimente, igenico-sanitare, vase de bucatarie, etc. Chiar acum baietii de la Sovata si de la Brasov lucreaza la alte pachete in plus de cele de aseara ce le-am facut, iar DIRIGU e la cumparaturi cu lista in Metro.

P.S. E gata "sania" ? :grin:

Lucrez intens la "sanie" dar nu prea imi iese. Cred ca ma prinde dimineata in garaj.

Abrudila, mai e dispobil invertrul ala de la 12V la 220?

normal

dac-am zis am zis

e deja in masina

Te-am sunat dar ti-e inchis telefonul.

Tare bine mi-er prinde sa il am in seara asta ca sa fac testele si sa vad cum si unde sa trag cablurile.

Sotia mea e in oras. Oare nu ai putea sa il dai ei?

max, la ora asta sunt cu cateva pahare in spate, si unde stau eu e cam greu de ajuns

daca e ceva , dimineata remediem orice problema

am musafiri........ :x

si Patrol, dar inca nu pe deplin functional :grin:

max, la ora asta sunt cu cateva pahare in spate, si unde stau eu e cam greu de ajuns

daca e ceva , dimineata remediem orice problema

am musafiri........ :x

Stai linistit ca oricum sotia mea a ajuns deja acasa.

Facem maine dimineata testele.

Distractie faina sa ai. :x :h5

Vrem sa vedem poze! (nu mai e emotionul ala ...)

Max, felicitari ptr ca ai crezut in acest proiect si respectele noastre ca in ciuda faptului ca te-ai batut aproape de unul singur cu "necunoscutele" ai scris inca un capitol in cartea Umanitarelor, pastrand traditia!

Felicitari si celor care au ales sa-ti fie alaturi in tot ceea ce ai intreprins in acest sens. Este laudabil ca au ales sa infrunte frigul in detrimentul statului in fotoliu la televizor! Acesta este adevaratul spirit al Craciunului 4x4. Chiar daca odata cu trecerea timpului acest spirit se ascunde adanc sub stratul de zapada ...exista oameni care prin caldura sufletelor lor topesc aceasta zapada tinand treaz acest spirit. Ma inclin in fata Dvs. domnilor!

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Actiunea a fost un succes pentru cei carora le-am dus pachetele.

Am intampinat diverse greutati care ne-au dat peste cap programul dar pana la urma pachetele au ajuns unde trebuie.

Greutatile au fost generate de:

- aparatele GPS care nu mai vroiau nici in ruptul capului sa ne arate corect track-ul pe care trebuia sa mergem. Asa ca ne-am ratacit si ne-am agitat. Pana la urma, cu ajutorul unui localnic am reusit sa ajungem unde trebuie. A fost greu si sa ne orientam vizual pentru ca peisajul de acum cu multa zapada, nu mai era la fel ca si cel care era cand am facut prima data traseul.

- nu am putut sa ajungem cu toate masinile in toate locatiile. asa ca a trebuit sa ne impartim. la GPS 3 s-a putut ajunge numai cu masinile preparate pt extrem. Nu se mai vedea nici drumul, santurile si gropile erau acoperite de zapada viscolita, surprize la tot pasul.

Imi pare rau ca nu am putut termina mai repede actiunea si sa mergem sa ne tratam musafirii asa cum trebuie cu o masa buna si o bautura fierbinte.

Ne cerm scuze pentru prelungirea programului dar festele vremii si a GPS-urilor au creeat asta.

Doresc sa multumesc tuturor participantilor la aceasta actiune. Sunteti niste OAMENI extraordinari cu mult suflet. Aveti tot respectul nostru.

Am ajuns cu bine acasa. Ne-a fost o deosebita placere sa participam la acest eveniment si sa ne cunoastem si personal. Imi pare foarte rau ca nu am putut sa ramanempana la final. Felicitari oamenilor inimosi din Sovata fara ajutorul carora ne-ar fi fost mult mai greu sa facem deplasarea,in special al copiilor din Sovata care la initiativa unui sponsor de al nostru au pregatit mici cadouri cu jucarii,haine etc. pentru pentru alti copii aflati in situatie dificila.

Ca in fiecare an, actiunea umanitara de Craciun s-a desfasurat in zone mai putin accesibile, in zone izolate.

Multumim celor care s-au implicat si au facut drum lung pana aici, numai sa zareasca un zambet sincer pe fata copilasilor care il asteptau pe Mos Craciun:

Salvamont Sovata (lszabi si alti 3 colegi),

Gabi-Salvamont Cavnic,

Fundatia EMA (ekkakon, dr. lidia, Andrei, Szabi si Imola),

Club 4x4 (dirigu si copilot, beghes si copilot, Virgil, blavenstein, dmx si copilot, abrudila si 2 copiloti).

Multumim sponsorilor din Sovata si celor din Baia Mare.

Bunurile impartite au constat in alimente, fructe, produse pentru igiena personala, detergenti, jucarii, rechizite, imbracaminte, incaltaminte.

Pentru familiile pe care le-am vizitat sarbatorile de iarna vor fi putin mai luminate.

Revenim si cu fotografii.

Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni ci sa stii sa dansezi in ploaie.

http://www.maramuresguide.com

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use