Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Vitara Mea!


jipianu

Postări Recomandate

Re: Vitara Mea!

 

UN mic Update la masina

Ieri s-a reusit sa se puna noile arcuri de ford.

Masina sta mult mai Ok acum fata de cum era inainte si e si un pic mai rigida. Acum sa vedem cu amortizoarele in cat timp cedeaza acestea.

IMG_3896.thumb.jpg.2257ba9a0d9bcb676060e28fdd7f2f74.jpg

IMG_3895.thumb.jpg.b1d2dd9103bdea5e421781af0b483f04.jpg

IMG_3890.thumb.jpg.c211b43983d0eb2c55e6e13c44b1f89a.jpg

Suzuki Vitara JLX 1992:cl:uameni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Re: Vitara Mea!

 

UN mic Update la masina

Ieri s-a reusit sa se puna noile arcuri de ford.

Masina sta mult mai Ok acum fata de cum era inainte si e si un pic mai rigida. Acum sa vedem cu amortizoarele in cat timp cedeaza acestea.

 

de preferat cand se monteaza arcuri mai lungi trebuie schimbate si amortizoarele, altfel vor ceda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vitara Mea!

 

Salutare! Arcurile de la ce model de ford sunt? Dar arcurile? Dar amortizoarele? Ma bate gandul sa le schimb si eu sa scap de inaltatoare... Ms anticipat!

 

Cred ca asta ai vrut sa intrebi.

Is si eu curios, la ce model de ford is asa de mari.

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vitara Mea!

 

Salutare! Arcurile de la ce model de ford sunt? Dar arcurile? Ma bate gandul sa le schimb si eu sa scap de inaltatoare... Ms anticipat!

 

sunt arcuri de ford focus si chiar se comporta mult mai bine decat cele cu inaltatoare cum le aveam si eu inainte

eu am gasit la dezmembrari am dat 150 lei pe ele.

 

Amortizoarele sunt cele originale plus un prelungitor de 5 cm.

 

PS daca va mai pot ajuta cu ceva ma gasiti aici

Editat de jipianu
uitasem o litera
Suzuki Vitara JLX 1992:cl:uameni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vitara Mea!

 

sunt arcuri de ford focus

 

Curios. Ca a doua mea masina e un Ford Focus 2 :grin:, model 2007, si sincer nu mi se par asa de lungi...o fi Ford Focus 1?

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vitara Mea!

 

Urmatorul stagiu dupa cauciucuri este Troliul care nu trebuie sa lipseasca

 

Felicitari pentru masina! Arata intru-n mare fel :h5.

Cu ocazia lucrarilor la bara fata se va monta si troliu?

 

Cu respect,

Teodor.

Editat de Teodor4x4
4x4, Way of Life !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vitara Mea!

 

Felicitari pentru masina! Arata intru-n mare fel :h5.

Cu ocazia lucrarilor la bara fata se va monta si troliu?

 

Cu respect,

Teodor.

Multumesc Teodor

 

momentan nu sunt finante pentru un troliu catusi de cat bun.

Si decat sa pun unul doar de dragul de a avea troliu pe masina mai bine mai astept...

 

PS. Bara a inceput sa prinda forme in cele din urma. Chiar acum am venit din Garaj putin inghetat dar totodata fericit ca merge bine treaba

Suzuki Vitara JLX 1992:cl:uameni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Vitara Mea!

 

Multumesc Teodor

 

momentan nu sunt finante pentru un troliu catusi de cat bun.

Si decat sa pun unul doar de dragul de a avea troliu pe masina mai bine mai astept...

 

PS. Bara a inceput sa prinda forme in cele din urma. Chiar acum am venit din Garaj putin inghetat dar totodata fericit ca merge bine treaba

 

Ai muncit un pic la masina ! Felicitarile mele !

Troliu ?!! las ca te trag eo . Odata de doua ori ! :op

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Vitara Mea!

 

dupa o lunga lipsa pe aici. Revin si eu.

Cu ambreiajult am rezolvato am pus ambreiaj norma de la JapanParts

 

Update-uri

s-a terminat si bara fata (momentan o las asa pana cand ii iau troliu)

i-am mai luat un set de jante pe care i le-am intors zilele acestea

 

si cel mai mare Update ) la ultima iesire i-am rupt traversa caretine puntea spate direct din sasiu.

 

Si am mai facut participat si la cateva iesiri printre care una chiar Smbata aceasta:D

543031_462383263777840_195489308_n.jpg.11f757efb2fd3f0d04dbc49bd5b18068.jpg

178992_462385783777588_100000185111234_105140943_986111075_n.jpg.b0ee47dfdbe04b43f11818e7855454ef.jpg

251870_462383517111148_100000185111234_105140925_159112156_n.jpg.70dde4663a1cf6b39d0fc14374d37a84.jpg

521461_462385173777649_100000185111234_105140939_2006287871_n.jpg.43a3cebe5e16ebe29ea4210e82985cdf.jpg

524902_462382560444577_100000185111234_105140919_1809527262_n.jpg.4a995ffc9acb878bfddeba8ef1cb4f58.jpg

525010_462383420444491_1125293942_n.jpg.c43aa801a2bdac40389a4a81c0b87857.jpg

537703_462385317110968_100000185111234_105140940_45230602_n.jpg.64b4515e5ba502e8a645252857fafa98.jpg

538157_462384650444368_100000185111234_105140935_1363649859_n.jpg.d2370d224dfb5cdaff084ac9e3eabbcb.jpg

Suzuki Vitara JLX 1992:cl:uameni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vitara Mea!

 

am avut parte de noroi maimult decat ne doream Sorin

Cat despre Blocant ce sa zic ar fi foarte bun dar din pacate momentan nu dispun de bani pt el si plus de asta nu e prioritar

Mai am multe de luat si de facut pana ajung la Blocant gen :

Bara spate

Scut Fata

Troliu

RollCage(posibil)

cat despre simexuri ce pot sa zic decat sa le laud

Suzuki Vitara JLX 1992:cl:uameni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare