Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Vitara Mea!


jipianu

Postări Recomandate

De curand am intrat si eu in Lumea 4x4. Chiar daca sunt un incepator in domeniul acesta vreau cat mai multa distractie cu masina

mi-am achizitionat o Vitara din 92 (o sa pun si poze cu ea dar maine)

Am deschis acest thread pentru a prezenta masina si micile evolutii ale ei

Momentan masina e stok nu are nimic pentru Off road la ea (pana si cauciucurile zici ca sunt de Drag)

 

Zilele ce urmeaza ma gandesc sa ii fac scuturi de protectie si sa o inalt.

Dupa care sa o si incalt cu cauciucuri mai potrivite pentru Off-Road.

Urmatorul stagiu dupa cauciucuri este Troliul care nu trebuie sa lipseasca

Dupa care... mai vedem noi intre timp ce se va mai face la masina

 

Astept parerile voastre si ideile despre cum sa fac scutul si cum sa o Inalt

 

Va Multumesc!

Suzuki Vitara JLX 1992:cl:uameni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Re: Vitara Mea!

 

daa... stiu ca daca erau mai moale jos cu cauciucurile care le am nici macar nu ajungeam pana acolo.

De luni sa vad cum fac si cu kitul de inaltare si cu scutul.

Poate daca nu intervine nimic fac scutul si Kitul de inaltare

Suzuki Vitara JLX 1992:cl:uameni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
Vizitator crysssz

Re: Vitara Mea!

 

nu baga prea multi bani in ea ca o sa-ti para rau...in cazul in care vrei sa faci trasee destul de hard... o sa bagi grupul fata si planetarele la consumabile...

 

mai bine treci pe un Samurai, Jimny sau daca ai bani pe ceva mai mare..Land Cruiser, Pajero...etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vitara Mea!

 

nu baga prea multi bani in ea ca o sa-ti para rau...in cazul in care vrei sa faci trasee destul de hard... o sa bagi grupul fata si planetarele la consumabile...

mai bine treci pe un Samurai, Jimny sau daca ai bani pe ceva mai mare..Land Cruiser, Pajero...etc

crysssz ai foarte mare dreptate, insa toti suntem iubitori de auto si vrem ca tot timpul sa ne bucuram de cate ceva. Suntem ca niste copii, mai mari ce e drept, care de cate ori isi cumpara cate o jucarie (troliu,statie, hi-lift etc.) ard de nerabdare pana o instaleaza si apoi sa se joace cu ele.

Si asa de la o suma de 2-4 mii de euro ajung colegii nostri la sume fabuloase 12 - 13 mii, dar masina daca o vor vinde nu vor lua pe ea mai mult de 6-7 mii.

Toti suntem constienti de acest lucru dar .....

 

jipianu ai o masina foarte frumoasa fata de altii (printre care sunt si eu), bafta la modificari!

ancuta_laurentiu@yahoo.com

tel. 0767585379

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Vitara Mea!

 

asa e dar in lipsa parteneruli merge si singur...

Gaseam eu un tractor daca era sa raman.

cu toate ca eram aproape singur ca o sa raman cand am intrat prin unele dar pana la urma a fost ok

Astept ceva $$$ ca sa ii pun cauciucuri si eu si dupa o sa imi mai treaca catusi de cat Emotiile cand intru in Noroi

Suzuki Vitara JLX 1992:cl:uameni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vitara Mea!

 

Bun venit :h5, sa te bucuri de masinuta si s-o folosesti cat mai mult cu cat mai putine reparatii!

Never Underestimate the Power of Stupid People in Large Groups
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Re: Vitara Mea!

 

dupa o lunga lipsa pe aici pe forum mai revin si eu cu o mica iesire... nu prea m-am aventurat ca fiind singur si neavand nici troliu si nici Cauciucuri in unele locuri am avut emotii

Suzuki Vitara JLX 1992:cl:uameni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vitara Mea!

 

Bun venit printre noi! Masinuta arata bine si sa te bucuri de ea, cat despre chestiile astea ( inchidere,....etc), care nu afecteaza bunul mers al rotilor sunt in plus; o sa-ti dai seama dupa cateva iesiri. Vad ca esti din Vrancea, trimite nr. tau de tel pe PM si poate facem o iesre impreuna. De unde din Vrancea?:grin:

LIVE FREE OR DIE!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Vitara Mea!

 

astazi aflanduma intr-o mica plimbare pe la Buc mi-am adus aminte de baietii de la Delta Grup si de produsele lor asa ca am dat o fuga si pana la ei si... Surpriza Vitara Mea!!! a primit gume Noi e vorba de Insa Turbo Special Track 195/80/15 ca sa poata si ea sa se inamoleasca mai tare ca pana acum ii era cam frica

O sa revin maine cu poze cu cauciucurile montate daca o sa am timp sa le pun...

si de maine in colo pot sa zic si eu ca ies cu baietii la o mica partida de Off-Road

Suzuki Vitara JLX 1992:cl:uameni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare