Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?


Max

Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?  

82 membri au votat

  1. 1. Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

    • Prefer competitie (cupa)
      9
    • Prefer intalnire prieteneasca
      60
    • Indiferent, eu particip oricum
      13


Postări Recomandate

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

Avand in vede faptul ca data de 15 august cade intr-o zi de luni si ca este decretata zi libera, consideram ca ar fi o buna oportunitate de a prelungi sederea oaspetilor nostri cu inca o zi.:h5

Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni ci sa stii sa dansezi in ploaie.

http://www.maramuresguide.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

Si pentru mine cae mai buna varianta ar fi o intalnire prieteneasca, avand in vedere stadiul meu de incepator in ale off-road-ului.

Voi face tot posibilul sa fiu la tine in 11 -15 august.

In alta ordine de idei daca pot contribui cu ceva, de aici de la mine din Oradea, sunt incantat sa dau o mana de ajutor.

Numai bine !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

"Cea de-a patra editie a evenimentului Suzuki Fest se va desfasura in perioada 11-14 august 2011 la Sighisoara."

:cr1

 

in alta ordine de idei: e clar care e parerea forumului, si anume "Prieteneasca de Maramures" :)

am o observatie totusi: s-a mai facut prieteneasca dar unii shoferi au inteles cupa/competitie/cursa...

cand se fac curse nu au voie spectatorii pe pista, logic. dar imi aduc aminte ca la un moment dat ne-am intersectat pe traseu cu cei de la extrem care erau in priza.

nu s-a intamplat absolut nimic, am trecut unii pe langa altii (unde o permitea drumu), si nu dau vina nici pe organizator nici pe shoferii care se dadeau in ritm ceva mai alert... dar nici nu e greu sa-mi imaginez cum un astfel de shofer, cu adrenalina in sange incercand sa faca un timp bun, poate pune in pericol pe un shofer venit la "prieteneasca"

 

iarasi, nu am vazut sa se intample asa ceva,

dar daca merg mai multi pe acelasi drum dar unii merg ca la competitie si unii ca la o iesire de weekend, se vor incurca unii pe altii

Suzuki Vitara

sa sara noroiuuu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

"Cea de-a patra editie a evenimentului Suzuki Fest se va desfasura in perioada 11-14 august 2011 la Sighisoara."

:cr1

 

in alta ordine de idei: e clar care e parerea forumului, si anume "Prieteneasca de Maramures" :)

am o observatie totusi: s-a mai facut prieteneasca dar unii shoferi au inteles cupa/competitie/cursa...

cand se fac curse nu au voie spectatorii pe pista, logic. dar imi aduc aminte ca la un moment dat ne-am intersectat pe traseu cu cei de la extrem care erau in priza.

nu s-a intamplat absolut nimic, am trecut unii pe langa altii (unde o permitea drumu), si nu dau vina nici pe organizator nici pe shoferii care se dadeau in ritm ceva mai alert... dar nici nu e greu sa-mi imaginez cum un astfel de shofer, cu adrenalina in sange incercand sa faca un timp bun, poate pune in pericol pe un shofer venit la "prieteneasca"

 

iarasi, nu am vazut sa se intample asa ceva,

dar daca merg mai multi pe acelasi drum dar unii merg ca la competitie si unii ca la o iesire de weekend, se vor incurca unii pe altii

 

 

Nu fi asa tragic,colega!

Ideea este sa ne intalnim oricum,si in orce imprejurare acolo;restul e can-can;dupa cateva palinci luate seara pe racoare,nu mai conteaza altceva decat buna dispozitie a tuturor:ha:

Range Rover Sport TDV6

Fiat 500,2012

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

"Cea de-a patra editie a evenimentului Suzuki Fest se va desfasura in perioada 11-14 august 2011 la Sighisoara."

:cr1

 

in alta ordine de idei: e clar care e parerea forumului, si anume "Prieteneasca de Maramures" :)

am o observatie totusi: s-a mai facut prieteneasca dar unii shoferi au inteles cupa/competitie/cursa...

cand se fac curse nu au voie spectatorii pe pista, logic. dar imi aduc aminte ca la un moment dat ne-am intersectat pe traseu cu cei de la extrem care erau in priza.

nu s-a intamplat absolut nimic, am trecut unii pe langa altii (unde o permitea drumu), si nu dau vina nici pe organizator nici pe shoferii care se dadeau in ritm ceva mai alert... dar nici nu e greu sa-mi imaginez cum un astfel de shofer, cu adrenalina in sange incercand sa faca un timp bun, poate pune in pericol pe un shofer venit la "prieteneasca"

 

iarasi, nu am vazut sa se intample asa ceva,

dar daca merg mai multi pe acelasi drum dar unii merg ca la competitie si unii ca la o iesire de weekend, se vor incurca unii pe altii

 

...auzi...da cui pasa...?Tu... nu stii ce inseamna Spiritul ...MMOF..?.:y

 

hai sa-ti dau un pont cu un "check point":ha:

NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE

SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

Dar pe la check point-ul asta n-a trecut extrenul. oar o parte din Open. :grin:

Deci, o competitie prieteneasca

"Sunt mai multi cei care capituleaza, decit cei care esueaza." Henry Ford
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

Avand in vede faptul ca data de 15 august cade intr-o zi de luni si ca este decretata zi libera, consideram ca ar fi o buna oportunitate de a prelungi sederea oaspetilor nostri cu inca o zi.:h5

 

Ramane de vazut dupa eveniment daca a fost o propunere inteleapta :grin:

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

...auzi...da cui pasa...?Tu... nu stii ce inseamna Spiritul ...MMOF..?.:y

 

hai sa-ti dau un pont cu un "check point":ha:

 

Vai da ce tare filmuletul...

si aveati de toate acolo...pana si popa!!!!

deja va iubesc ...faceti odata adunala asta sa ne vedem acolo;si vb colegului...ce ieftina e berea.........

Range Rover Sport TDV6

Fiat 500,2012

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

Prieteneasca !!! pentru ca totul a fost SUPER si tot ce se transforma in competiti isi schimba un pic si gustul ; dar sigur gustul palici va ramine acelasi mai ales daca este sevita din suflet , cum se face in Maramures:h5

Offroad Team ARO

,,ARO 244 AUTOUTILITARA" ,( AR0 320, ARO 244)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

:)) Bun raspunsul lui meister. Eu ma gandeam mai degraba ca duminica seara ati putea ajunge la: "Au, astia mai stau o zi pe capul nostru :D"

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

:)) Bun raspunsul lui meister. Eu ma gandeam mai degraba ca duminica seara ati putea ajunge la: "Au, astia mai stau o zi pe capul nostru :D"

 

 

...ce zici de 3x ZOLI la o masa?:grin:

NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE

SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

Si eu am simtit o senzatie:ha:.........a fost prea multa palinca si vin rosu:h5si multa voie buna.....mai vreau :br

MITSUBISHI DE FAMILIE

Toyota LJ70 - Gaganodrack de noroaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

Cred ca "prieteneasca" reprezinta cel mai bine spritul MMOF

Cand apar competitia se strica tot sharmul

M-am trecut deja pe lista

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

Cred ca "prieteneasca" reprezinta cel mai bine spritul MMOF

 

Gepetto, incorigibilule,numai la spritz iti sta gandul:ha::ha::ha:

Eu am votat prieteneasca, sper ca anul asta sa reusesc sa ajung din nou :h5

Nissan Terrano II SGX - 2.4i - 1994- SWB - Strajerul

NISSAN DRIVER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 luni mai târziu...

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

Eu sunt pentru prieteneasca... a fost fain si in anii "competitionali" dar pinba la urma standardul tot l-am deturnat in prieteneasca... Iar MMOF 2011 a fost si mai misto decit cele de dinainte tocmai din cauza asta...

:2dr

Jeep Wrangler TJ 2.4l 2003 benzina

Renault Megane 1.6 16V 2005 benzina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Maramures Offroad Fest - competitie sau intalnire prieteneasca?

 

Eu sunt pentru prieteneasca... a fost fain si in anii "competitionali" dar pinba la urma standardul tot l-am deturnat in prieteneasca... Iar MMOF 2011 a fost si mai misto decit cele de dinainte tocmai din cauza asta...

:2dr

Boby, cu ce te-au suparat filipinezele ?

Editat de pitonul
Rubicon 2.8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare