Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Iesirea traditionala de la Calugareni o sa fie la COMANA !


nikepatrol

Postări Recomandate

Re: Iesirea traditionala de la Calugareni o sa fie la COMANA !

 

Informatii utile ptr cei interesati:

(verificate de mine lunea trecuta)

 

Intrucat se strange multa lume ar fi bine ca fiecare sa-si ia macar macar cate un sac menajer ptr colectarea gunoiului.

Locul evenimentului este in camp deschis (atentie este curent in zona asa ca nu neglijati hainele de vant), delimitat de aerodromul de la comana pe o parte si un canal de irigatii/culturi pe cealalta parte. De la asfalt se intra cam 300 de m pe teren.

 

Propietarul aerodromului si al locului cu pricina a solicitat autorizatie (acord) ptr aceasta intalnire de la primarie, deci totul este legal.

 

Intrucat este o intalnire de mai multe masini este posibil ca prin zona sa vina si un echipaj al politiei locale. In acest sens se recomanda a se consuma bauturi alcoolice responsabil.

 

Se poate ajunge in locatie cu orice 4x4 sau 2x4, pe varianta Jilava- 1 decembrie -Adunatii Copaceni - stanga la rond (in dreptul eolienei) spre Comana - dreapta in Comana in dreptul indicatorului "aerodrom Comana"

 

Km aproximativi din Bucuresti - cca 30!

 

Pana unde se face stanga de pe DN-eu nu sunt camere deci se poate circula din directia Bucuresti fara rovigneta DAR exista riscul de a fi echipaje de politie pe traseu. Locul unde se poate incheia rovigneta este un OMV aflat pe DN-eu pe partea dreapta in sensul de mers spre Giurgiu undeva la 12 km de Bucuresti.

 

Din culisele organizarii: Am auzit ca Nike ne pregateste cateva surprize placute! :grin:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Iesirea traditionala de la Calugareni o sa fie la COMANA !

 

Eu aduc un portbagaj de scanduri.Cine poate sa mai aduca lemne sa le aduca sa facem un foc mare:fr2. Daca vremea e ok o sa avem si 2-3 :pl1:pl1:pl1 sa ne incante si sa sufle cu elicea la gratare :wink:.Pregatesc si un traseu de liniute pe o bucata de pamant decopertat.

Lipoveneeee aduci un baboi ??:fh

"Toata lumea este revoltata de ceea ce se intampla in toata lumea."
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesirea traditionala de la Calugareni o sa fie la COMANA !

 

Tigros, RR, daca ne intalnim la 8.30 la OMV-ul de la City Mall avem timp sa ajungem la 9 la Casa Iacob la GPScu...

 

 

N-ai citit mai sus ....RR-ul ne-a lasat cu ochii-n soare......:sr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesirea traditionala de la Calugareni o sa fie la COMANA !

 

pina la urma mai sunt persoane care merg pe traseul jilava-1 decembrie-adunatiicopaceni-comana?

eu propun ora 9,15-9,30 in parcare la AGIP adunatii copaceni, imediat dupa podul peste arges pe dreapta pina in rond

Sunt modest din fire,toti au gipane,eu am doar JEEP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesirea traditionala de la Calugareni o sa fie la COMANA !

 

Eu voi fi prezent dumunica la ora 9, 00 si voi sta pana la 9, 15 la Casa Iacob ,ramane valabil pt cei care va hotarati sa plecam pe o portiune de nori pana la destinatie .

.....puteti veni cu ori ce cauciucuri si minimul de dotari al auto 4x4 ....chiar daca vor fi dificultati nu va lasam pe drum :h5

 

Telefon 0766210850 sau statia pe :cl = 16 :grin::h5:2dr

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesirea traditionala de la Calugareni o sa fie la COMANA !

 

Hai ca fac off topic.Da mai este un pod intre Heresti si Hotarele dar te abati mai mult de la traseu si mai este podul de la Falastoaca (ecluza de la Colibasi asa apare pe google maps locul) un picut mai incolo de Gostinari.Se trece podul se urca dealul se merge inainte dupa care se face un drum in stanga spre Comana si unul spre Mironesti.Vezi pe gugle este vorba de drumurile marcare cu 5A ,411, 412.

 

Stiu eu drumul asta pe dinafara :grin: l-am facut de multe ori in peregrinarile mele..., la vanatoare! :wink: Important e sa ne duca GPScu de la Iacob la Colibasi peste camp (fara scufundari in Arges :ha:) si de acolo preiau comanda! :ha::h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesirea traditionala de la Calugareni o sa fie la COMANA !

 

Am inteles ca la locul intalnirii nu vom face prea mult off-road asa ca ramane sa ne vedem la casa Iacob si sa-l lasam pe maestru Gpscu sa ne arate calea.

Daihatsu Feroza, adio pietre la rinichi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesirea traditionala de la Calugareni o sa fie la COMANA !

 

Salutare

 

Din cate am inteles mai sus, multi se intalnesc la Casa Iacob. Pe ce traseu se pleaca de acolo? Eventual, la cat este intalnirea la Comana?

Este imposibil? FACEM!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesirea traditionala de la Calugareni o sa fie la COMANA !

 

Salutare

 

Din cate am inteles mai sus, multi se intalnesc la Casa Iacob. Pe ce traseu se pleaca de acolo? Eventual, la cat este intalnirea la Comana?

 

 

Aproximativ 10:00.

Ceva gen Dobreni-Campurelu-Colibasi -Gradistea

Vin si eu la Casa Iacob .:wink:

Editat de Max
"Toata lumea este revoltata de ceea ce se intampla in toata lumea."
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesirea traditionala de la Calugareni o sa fie la COMANA !

 

Salutare

 

Din cate am inteles mai sus, multi se intalnesc la Casa Iacob. Pe ce traseu se pleaca de acolo? Eventual, la cat este intalnirea la Comana?

 

Da' matale cu cine votezi? :grin:

Cu cine avem onoarea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesirea traditionala de la Calugareni o sa fie la COMANA !

 

Da' matale cu cine votezi? :grin:

Cu cine avem onoarea?

 

Momentan doar spectator :grin: vin cu 2 prieteni motorizati, un Mitsu si un Suzuki

Este imposibil? FACEM!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesirea traditionala de la Calugareni o sa fie la COMANA !

 

Da' matale cu cine votezi? :grin:

Cu cine avem onoarea?

 

@Edd

Max spunea ca sa mergi aici: http://forum.club4x4.ro/showthread.php?37712-Topic-de-prezentare-a-membrilor/page71 unde sa ne spui doua-trei vorbe despre tine! :wink:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Iesirea traditionala de la Calugareni o sa fie la COMANA !

 

Momentan doar spectator :grin: vin cu 2 prieteni motorizati, un Mitsu si un Suzuki

 

Mergi un pic la prezentarea membrilor forumului ca sa-ti dam parola de acces la Comana :old

"Toata lumea este revoltata de ceea ce se intampla in toata lumea."
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare