Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

iesire-cheia-gerea-valeanu-romani 05.08.2012


dicomes

Postări Recomandate

Re: iesire-cheia-gerea-valeanu-romani 05.08.2012

 

Cum arata traseul pe o harta?

 

si eu sunt curios... ma intereseaza mai ales pe unde ati iesit de la Cabana Cheia spre creasta... am inteles ca este un forestier nou in zona:grin:

PS: superbe peisajele, frumoasa tura, bravo :h5

Samurai '88 - in (vesnice) pregatiri :grin:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: iesire-cheia-gerea-valeanu-romani 05.08.2012

 

Frumoase peisajele, a trecut cam mult timp de cand am fost si eu prin zona :(

 

Ca si colegii de mai sus, as fi curios de o harta sau de un track pentru tura ;)

 

Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire-cheia-gerea-valeanu-romani 05.08.2012

 

E suficient.

Nu se vede bine pe earth dar eu inteleg pe unde se urca din zona Cheia

 

dupa ce iesi din tunel inspre cabana cheia,mai mergi aprox. 1 km si se face in dreapta un drum nou care urca pana in golul alpin.

din golul alpin ai doua variante:

1. o iei la dreapta si cobori pe folea pana in olanesti.

2. o iei la stanga si cobori la romani inspre horezu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire-cheia-gerea-valeanu-romani 05.08.2012

 

Frumosa tura ,felicitari!

Sunt roman si ca roman ma socot buricul pamantului.Ca daca n-as fi roman n-as fi nimic.Nu ma pot imagina francez, englez,german,adica nu pot extrapola substanta spiritului meu la alt neam.Sunt roman prin vocatie,ca altfel nu pot sa ies.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire-cheia-gerea-valeanu-romani 05.08.2012

 

se poate cu conditia sa fie uscat.

nu este un traseu greu.

 

E perfect, o sa il incerc si eu, zona e superba si aproape de noi, vorba unui coleg " bine ca aveti voi muntele in spatele casei" ( by Sensei) :grin:

Acum a venit ploaia... dar speram ca trece :h5

ex: ARO 244 3.1D & Opel Frontera 2.3TDI :cort
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire-cheia-gerea-valeanu-romani 05.08.2012

 

Te doare la bascheti Andrei intr-o ora esti la cabana Cheia ai de plimbare pe acolo pentru un an :).Abia astept sa revin cu alta ocazie foarte frumoasa zona.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire-cheia-gerea-valeanu-romani 05.08.2012

 

Te doare la bascheti Andrei intr-o ora esti la cabana Cheia ai de plimbare pe acolo pentru un an :).Abia astept sa revin cu alta ocazie foarte frumoasa zona.

 

Si cand revii, da-mi un semn! :h5

ex: ARO 244 3.1D & Opel Frontera 2.3TDI :cort
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: iesire-cheia-gerea-valeanu-romani 05.08.2012

 

In 30.09.2012 s-a repetat iesirea... numai ca de data asta cu filmare...cam asa arata traseul...prima parte!!

http://www.youtube.com/watch?v=3545t5wskoc&list=UUQJXhamHMAdj79j9w1z1sfQ&index=1&feature=plcp

Club Sportiv X3M Off Road Rm.Valcea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire-cheia-gerea-valeanu-romani 05.08.2012

 

partea a doua... incepand cu min.6 se poate vedea cum s-a lucrat la drum..probabil de cei ce vor sa faca statiune de ski la Vf. lui Roman...sa speram ca nu se va "civiliza" precum Transalpina!

Club Sportiv X3M Off Road Rm.Valcea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire-cheia-gerea-valeanu-romani 05.08.2012

 

partea a doua... incepand cu min.6 se poate vedea cum s-a lucrat la drum..probabil de cei ce vor sa faca statiune de ski la Vf. lui Roman...sa speram ca nu se va "civiliza" precum Transalpina!

 

ESTE O BINECUVANTARE SA AVEM ACESTE LOCURI ATAT DE APROAPE.

FRUMOS MONTAJUL.

MULTUMIM LEONARD.:bravo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: iesire-cheia-gerea-valeanu-romani 05.08.2012

 

Bravos X3M! Imi pare rau ca nu mai pot intra in contul meu pe site-ul vostru, sa mai fiu la curent cu toate ce le intreprindeti.

Bravos Leo, super filmari!

GREEN DRAGON Y61, 3,0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: iesire-cheia-gerea-valeanu-romani 05.08.2012

 

exista un track pt aceasta iesire ?

 

Salut,

 

Am eu un fel de track, facut de mine pana la intersectia cu Romanii de Sus! Sper sa te ajute!

 

853800458_Cheia-Stogu-Smeuret(Gerea)-VarfulUrsu-Repedea-Ciunget.thumb.jpg.9f3e8d5eb59d7b237becaa34d4405c46.jpg483250191_Cheia-Stogu-Smeuret(Gerea)-VarfulUrsu-Repedea-Ciunget2.thumb.jpg.0ef9efad2afd6a05e5cfe4682956097c.jpg

Acolo unde in a 2 a poza se face la dreapta, in susul imaginii, tu trebuie sa faci stanga spre Romani! Dar e foarte frumos si spre Repedea-Ciunget (Dreapta)! Traseu total Valcea-Cheia-Smeuret-Ursu-Repedea-Ciunget-Brezoi-Valcea....170 Km, timp de parcurs 8 ore cu masina (inclus pauze f scurte)! Dificultate Medie!

 

Numai bine!

 

Daca vrei ceva explicatii, da-mi PM!

Un om deştept poate să înveţe şi de la un prost. Invers e mai greu!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare