Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Vreau sa cresc mare!!!


soxxxxxxxxxx2003

Postări Recomandate

Re: Vreau sa cresc mare!!!

 

acum ca am fost la trialu de la baicoi am reusit sa sparg grupu fata.

83163730_301666_554437211254716_1368006817_n-Copy.jpg.bead0c1db3d67ab74eb3472fa2e0f9d8.jpg303481776_601630_554436834588087_122893699_n-Copy.jpg.3840d6a73cca8ea0abf6206aa6f68f2a.jpg601630_554436834588087_122893699_n.jpg.87741625fc88dab3bf0ef7f8c58820dd.jpg301666_554437211254716_1368006817_n.jpg.b34fd99fe584509a0f1dd6f6fb557764.jpg

nu pot sa pun poze cu grupu spart ca au 4 MB

si spre surprinderea mea am indoit putin si bara de rigidizare de deasupra motorului, mi-am dat seama ca a inceput sa imi indoiae capota. si am vazut unde freaca.

sa vad cum reusest sa o indrept.

Editat de soxxxxxxxxxx2003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Vreau sa cresc mare!!!

 

...........

nu pot sa pun poze cu grupu spart ca au 4 MB

.......

 

Pe link-ul de mai jos ai un programel de micsorat poze (ImageResizer) :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?56551-Metoda-noua-si-functionala-pentru-postarea-de-atasamente-si-imagini

 

 

PS - Nu mai scrie cu "k".......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vreau sa cresc mare!!!

 

Deci in concluzie dupa ce am observat ca mi s-a indoit bara de rigidizare.

Am mers cu masina,merge perfect drept ,dar cand pun frana o ia drastic in stanga, pana acum nu pateam asa ceva.

Unde sa umblu?/ ce sa mai schimb? daca puteti sa ma ajutati cu orice fel de sfat.

Va salut

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vreau sa cresc mare!!!

 

astazi am pornit masina . a pornit perfect am mers cam 10 km si la un semafor mi-sa aprins un beculet pe bord(acela in forma de baterie)si am obs ca daca accelerez peste 2000 ture dispare.

aveti idee daca e de la alternator sau d la altceva?

eu am mai avut probleme cu alternatorul dar atunci statea tot timpul beculetul aprins...

poate fii altceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vreau sa cresc mare!!!

 

Posibil sa fie o problema de incarcare, care in moment ce e accelerata, ofera surplusul de curent necesar pentru ca becul din bord sa dispara. Ori carbunii de pe alternator, ori releu de incarcare e pe duca. Ar trebui mers la un electrician si vazut. Cea mai simpla verificare, ia un aparat de masura, si vezi ce incarcare ai la relanti. Daca e intre 13.5 si 14 V atunci e ok.

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vreau sa cresc mare!!!

 

nu am ajuns la elecrician. dar am luato pe bajbaite.

am desfacut al;ternatoru si am obs k un carbune era desprins de lita de cupru. m-am dus la un nene mi-a pus alti la loc(30lei) apoi am montat alternatorul.

si sa stins beculetuuuuu:h5

dar aparuse alta problema.

chitaia rau cureaua

am reglato de cateva ori si am nimerito intr-un final.

am indreptat si bara de rigidizare. se bombase putin prinderile

dar acum am obs k filetele suruburilor si piulitelor(cele prinse pe caroserie) sunt rase. deci zilele astea trebuie sa ajung la un mester sa mi le faca cu un tarod mai mare (de 10 cred k ele sunt de 8) sa fie dinou rezistenta.

grupu ramane sa ii schimb carcasa saptamana ce vine.sper:cr1:cr1

va salut.

Editat de soxxxxxxxxxx2003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vreau sa cresc mare!!!

 

Salut

 

Daca vrei sa faci off road in continuare si sa sari cu masina ca in poza de la trial iti recomand sa cumperi grup de fonta care nu se va mai sparge in veci si sa cobori grupul mai jos ca sa nu rupi planetarele .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vreau sa cresc mare!!!

 

si intre grup de fonta si punte de samy ce e mai ok.

ma gandesc totusi ca la grupul de fonta ori ce ai face tot exista posibilitatea sa rupi planetarele chiar daca cobori grupu.

si ce anume implica o punte fixa? ca bani? sau ce anume trebuie sa modific?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vreau sa cresc mare!!!

 

si intre grup de fonta si punte de samy ce e mai ok.

ma gandesc totusi ca la grupul de fonta ori ce ai face tot exista posibilitatea sa rupi planetarele chiar daca cobori grupu.

si ce anume implica o punte fixa? ca bani? sau ce anume trebuie sa modific?

 

sa nu crezi ca daca iti pui punte de samurai masina devine tanc

ori ce se poate strica,rupe indoi

sa pui o punte de sami implica cateva modificari dar nu imposibile

eu am facut aceasta treaba,si nu regret nici o clipa,masina este muuult mai robusta cu punte

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vreau sa cresc mare!!!

 

Azi am reusit sa desfac grupul si sa ma uit ce e in el.

Concluzie:

-3 dinti lipsa de la coroana

-1 dinte rupt de la pinion

-carcasa pe care e pus pinionul sparta.

Aveti idee daca pe 2.0 v6 a fost cumva pusa carcasa de fonta?

Va salut.

Editat de soxxxxxxxxxx2003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vreau sa cresc mare!!!

 

vreau sa schimb amortizoarele fata si nu stiu ce sa aleg

am 2 firme intre care oscilez:

-Magnum Technology

-QUINTON HAZELL

amandoua le iau cam la aceeasi bani(aproximativ 200 lei)

ce imi recomandati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vreau sa cresc mare!!!

 

trebuie neaparat sa schimb si eu amortizoarele fata la acaretu din dotare.

ce imi recomandati?

un pret/un site/un coleg care vinde?

ca nici nu as vrea sa pun ultimele fiare dupa piata.

pe spate am LIP(din februarie-3mii km) si am impresia ca deja s-au lasat.

ms.

Editat de soxxxxxxxxxx2003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare