Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

NOUL COD RUTIER - proiect de lege


Max

Postări Recomandate

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

[

 

Imi amintesc cu amar de un banc:

"Reactia germanilor cand au vazut Dusterul: Uite si romanii astia...in loc sa-si repare/faca drumuri(le) au facut Dusterul"

 

Adevarat,amar banc,dar cred ca Duster-ul n-a fost facut de romani si "special"pt romani.Si nemtii ar trebui sa fie multumiti ca isi pot cumpara o masina decenta,la un pret mai mult decat decent si am vazut o gramada pe strazile lor...

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

Citesc si ma minunez,parerile sunt impartite,dar in general toti se plang ba de una ,ba de alta.Ne plangem ca nu se face nimic,dar in acelasi timp nici nu nu ne omoram sa facem ceva.Iesitul in strada nu cred ca e o solutie,dar poate funciona.......pe moment.Concluzia-daca maine ar fi aprobata o lege care sa faciliteze inmatricularea unui autoturism cu 5lei taxa de timbru,am plati impozite de 3 lei la un suv si mai stiu eu ce bazaconii,tot s-ar gasi cativa nemultumiti.De ce s-a ajuns pana la acest nivel ?Simplu-noi i-am pus la putere,noi i-am dat jos,dar din pacate aceste legi tampite si idioate au fost concepute tot datorita noua,nu a tuturor ,ci a celor care din comoditate,prepotenta,aroganta sau alte atribute de acest gen,se cred regii soselelor si comit diverse fapte care in final au cosecinte destul de grave.Pentru a lamuri fac un exemplu-in urma cu ceva ani bunicul unui amic se intorcea cu vaca de la pasune pe marginea unui drum comunal,pe zona verde,un tip cu ceafa groasa cu o masina puternica,de multe zeci de mii de euro si numere de inmatriculare altele decat cele de RO,iese in decor ,loveste vaca care in traiectoria sa cade peste batran si il omoara,dupa care pleaca linistit acasa.Va imaginati ca a urmat cercetari ,tipul este gasit bine mersi dupa cateva zile si invitat la postul de politie(invitat-nu arestat)unde in urma cercetarilor se stabileste ca nu are nici o vina pentru ca vaca nu era semnalizata.Acum batrana este ramasa singura,traieste dintr-pensie de mizerie,nu mai nici vaca care era un venit in casa,nici sotul care a fost omorat in acel fel ,iar ceafa groasa l-am vazut zilele trecute prin Roma,continuandu-si linistit viata.Asa ca.........

Nu sunt de acord cu legilor lor tampite,dar sunt constient ca s-a ajuns aici datorita unor elemente de genul celui enumerat mai sus,deci ..........cred ca ar trebui sa facem ce zicea Eminescu si sa ii impartim in smintiti si misei,dupa care sa dam foc la puscarie si la casa de nebuni.

Ok,ma opresc aici,si va jur ca nu am baut nimic si nici pe nas nu am tras nimic:grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

Nu sunt de acord cu legilor lor tampite,dar sunt constient ca s-a ajuns aici datorita unor elemente de genul celui enumerat mai sus,deci ..........cred ca ar trebui sa facem ce zicea Eminescu si sa ii impartim in smintiti si misei,dupa care sa dam foc la puscarie si la casa de nebuni.

Ok,ma opresc aici,si va jur ca nu am baut nimic si nici pe nas nu am tras nimic:grin:

 

Ma minunez si eu de gandirea ta. Daca tu ai impresia ca legea se modifica "la solicitare cetatenilor", asa cum s-a declarat pana acum.....te inseli. Impozitele si restul de legi anti-populatie de ce nu se modifica la fel ? Povestea relatata de tine nu este singulara, insa nu vad relevanta numarului de inmatriculare. Vad in schimb relevanta "cefei late". Si a pilelor. Aia da. Dar.....caci exista un dar....crezi ca noul cod rutier va fi la fel pentru mine si pentru tine ? Nimic mai fals. Eu am pile, sunt jm3k3r14 cronica in persoana si fac ce vreau. Politia ma opreste sa-mi verifice presiunea in pneuri. Si cred ca am spus totul. Asta-i realitatea. Deunazi am fost blocat (eu parcat regulamentar, pe loc de parcare marcat) de unul din categoria descrisa de tine. In fata la 20m, MUILITIA RUTIERA. M-am dus la organ, ii arat problema, si foarte candid(a) imi da o replica superba "Asa si ce vreti sa va fac eu ?"

Concluzia o trageti voi.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

Ma minunez si eu de gandirea ta. Daca tu ai impresia ca legea se modifica "la solicitare cetatenilor", asa cum s-a declarat pana acum.....te inseli. Impozitele si restul de legi anti-populatie de ce nu se modifica la fel ?

 

Pai tocmai asta e ideea,ca nimic nu se modifica la solicitarea cetatenilor spre binele acelorasi cetateni,ci doar se creeaza impresia ca s-a facut ceva in ajutorul cetatenilor,cand de fapt cetatenii onesti au de suferit si vor plati pentru ceilalti jmekeri pentru care nu se va gasi niciodata o solutie.Placutele de inmatriculare din povestirea mea sunt irelevante,doar coincidenta a facut sa nu fie romanesti,de fapt in acest moment stau si eu pe ganduri sa imi cumpar de aici(Italia)un 4x4,pe care doresc sa il insciu in alt stat decat Romania,si asta nu din zgarcenie sau imposibilitatea de a o inscrie in RO,ci pentru a sanctiona in acest fel statul roman,de la care nu am cerut nimic ,dar care a incercat sa imi ia totul(ultima gogoritza-am primit instiintare de plata de la primarie pentru plata unui impozit retroactiv din 2008 si pana azi,pentru un Unimog,o sararita si un camion,care au fost inregistrate temporar pe primarie pentru o perioda de 10luni,dupa care au fost inscrise in circulatie,si bineinteles se plateste impozit la ele,la zi).Sunt frustrat de ce se intampla in tara noastra,dar nu pot face nimic pentru a schimba asta,deci.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

Deunazi am fost blocat (eu parcat regulamentar, pe loc de parcare marcat) de unul din categoria descrisa de tine. In fata la 20m, MUILITIA RUTIERA. M-am dus la organ, ii arat problema, si foarte candid(a) imi da o replica superba "Asa si ce vreti sa va fac eu ?"

Concluzia o trageti voi.

 

Se cheama obstructie de proprietate. Eu as fi sunat la 112.

Suzuki Jimny 1.3i 2004

 

"There is nothing wrong with the planet... people are f*cked" - George Carlin Saving the planet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

Se cheama obstructie de proprietate. Eu as fi sunat la 112.

 

Pai daca e muilitianul langa, am zis sa nu abuzez de 112.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

In cazul blocarii accesului in parcare se suna la Politia Locala.

Ei au aceasta indatorire si agentii lor stiu foarte bine despre ce este vorba.

 

Ca pasi:

- iti trimite un echipaj

- iti cere echipajul contractul de inchiriere al locului de parcare

- ai doua variante:

1. il cauta in baza de date si apoi se duc la adresa celui care te-a blocat sa vina sa isi ia masina, eventual ii lasa sub stergator o informare ca amenda este de la 1500 lei la 2.500 lei (cf H.C.G.M.B nr.124/2008)

2. daca chiar nu ai cum sa iesi cu masina, atunci vor chema un echipaj de la ridicari si aici pe langa amenda va mai plati cel care te-a blocat si toate tarifele ca sa isi recupereze masina.

 

In functie de cat de tare te-a suparat cel care te-a blocat, alegi una din cele 2 abordari.

Editat de Schultz
KAMIKAZE TEAM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

Te contrazic, Schultz.....

Am citit HCGMB si nu scrie nicaieri de ridicarea masinii care a blocat !!

 

Nu se poate face nimic, absolut nimic daca ai fost blocat in parcare ! Decat sa astepti sa apara proprietarul......

Cautarea in baza de date este fix-pix pentru ca acolo figureaza un numar de fix la care nu raspunde nimeni niciodata, fie masina este pe leasing si aia de la leasing nu-ti dau datele utilizatorului.....deci, nici pomeneala sa se duca cineva la adresa proprietarului !

Nici de amenda nu poate fi vorba pentru ca legea spune clar ca pana la aplicarea amenzii intai se da un avertisment verbal, apoi unul scris si de-abia a treia oara, daca omul recidiveaza, i se poate aplica amenda !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

Astral, pe langa HGCMB ala mai sunt si altele, pentru fiecare sector. Pe ala l-am dat pentru ca in baza lui se defineste blocarea accesului la/din locul de parcare.

 

La sectorul 6 eu de 2 ori am apelat pana acum la Pol. locala, au venit, au vazut situatia si s-au dus la proprietar acasa cu avertismentul scris.

Pe el era trecuta amenda (cea amintita si de mine) plus "sa lase numar de telefon in cazul in care mai parcheaza astfel pentru a putea fi anuntat"

Nu am vrut sa cer ridicare, pentru ca chiar daca cei care m-au blocat sunt nesimtiti, nu consider ca trebuie sa supralicitez nesimtirea lor. Si se adevereste, nu au mai parcat aiurea.

In plus, am rezolvat cu vecinii de parcare (avem numerele de tel) si au iesit ei ca sa am si eu loc.

Politia locala m-a intrebat daca vreau sa chem sa o ridice. Ultima data s-a intamplat acum 2 saptamani.

 

Ref la ridicare, unui vecin i-au blocat iesirea din garaj si am chemat politia locala de asemenea. Deoarece nu au gasit proprietarul, au chemat masina de ridicat, care a si venit. Asta s-a intamplat anul trecut.

KAMIKAZE TEAM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

5 persoane anuntam prezenta,de cand asteptam....:f2

 

Sa speram ca o sa fiti mai mult de 5 persoane la protest. Au mai existat incercari de acest gen, dar din pacate au ramas la stadiul de ... incercari, soldate cu ... NIMIC! Din pacate, asta e ... Romania.

 

Numai bine!

  • Like 1
All-Wheel Drive - it`s all we'll drive! lllllll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

Sa speram ca o sa fiti mai mult de 5 persoane la protest. Au mai existat incercari de acest gen, dar din pacate au ramas la stadiul de ... incercari, soldate cu ... NIMIC! Din pacate, asta e ... Romania.

 

Numai bine!

 

Colegu,daca te doare asa tare TAXA asta nenorocita te exprimai ,, sa speram ca o sa FIM mai mult de 5 ......

Toti vreti o schimbare dar nu faceti nimic,daca se poate sa se schimbe lucrurile in bine cu eforturile altora iar voi sa stati doar la analize,statistici,sfaturi.

Problema noastra este ca nu incercam deloc sa facem o miscare cum ar trebui,SA NE FACEM AUZITI SI SA FIM ASCULTATI,ne fofilam,gasim motive de 2 lei,de fiecare data cand se intampla cate o miscare parca va aud pe majoritatea,,,,ce dracu sa imi pierd vremea ca oricum nu ne baga nimeni in seama,toti sunt hoti,,,ATI INCERCAT CU TOTII nu 2-3.

Va spun eu cum se poate face auzita populatia,eram in Irlanda cand s-au taiat prima data salariile,cu asa zisa CRIZA,stiti care a fost replica oamenilor ?????????????? nu,nu au spus ca dai dracu de hoti si atat,sau imi bag p..a in ea de tara si plec,sau ii f.t pe toti si de azi ma apuc de furat nu nu.

Timp de 3 zile nimeni dar absolut nimeni nu a lucrat sau a iesit din casa (pe strada eram vreo 3 romani si 5 polonezi,totul inchis si pustiu de parca eram intr-un film cu apocalipsa) apoi au urmat alte 3 zile de urlat si marsaluit in centru Dublin-ului. :shock:

 

Hai sa incercam asa ceva,oare ne facem auziti?????????????? dar nu ai cu cine,suntem un popor dezbinat,plin de hoti,curve,manelisti etc.Ne complacem in prostie si timpenie,FRATILOR NE MERITAM SOARTA, abia astept sa aud ca de maine se pune taxa pe oxigen,oricum multi dintre noi il respiram degeaba.

 

P.S. sper ca nu am suparat pe cineva cu care sa incep o polenica filozofica,nu ca m-ar interesa,cum nici pe voi nu va intereseaza.TREZITI-VA FRATILOR LA REALITATE,NU VA MAI COMPLACETI IN PROSTIE.

Editat de just curios
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

Astral, pe langa HGCMB ala mai sunt si altele, pentru fiecare sector. Pe ala l-am dat pentru ca in baza lui se defineste blocarea accesului la/din locul de parcare.

 

La sectorul 6 eu de 2 ori am apelat pana acum la Pol. locala, au venit, .......

 

 

Din pacate, nu se aplica si in restul sectoarelor......in 3, sigur nu.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

prezent!

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

@just curios

 

Cand vorbesti la persona a 1-a plural ...te referi la cei care stau acasa umezind fotoliul cu bucile sau la cei care se duc ca prostii sa faca prezenta la curvele care ocupa abuziv locul unde ar fi trebuit sa se intample eventualul protest?

 

La filozofie, sfaturi si recenzii post mortem ale unor evenimente care nu vor avea loc niciodata, evenimente prealimentate cu dorinte ascunse exotice colaborate cu vise orgasmo-erotice, nu ne intrece nici Shakespeare in persoana ...cu practica insa unii dintre noi suntem inca la capitolul betisoare, liniute si cerculete.

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

@just curios

 

Cand vorbesti la persona a 1-a plural ...te referi la cei care stau acasa umezind fotoliul cu bucile sau la cei care se duc ca prostii sa faca prezenta la curvele care ocupa abuziv locul unde ar fi trebuit sa se intample eventualul protest?

 

La filozofie, sfaturi si recenzii post mortem ale unor evenimente care nu vor avea loc niciodata, evenimente prealimentate cu dorinte ascunse exotice colaborate cu vise orgasmo-erotice, nu ne intrece nici Shakespeare in persoana ...cu practica insa unii dintre noi suntem inca la capitolul betisoare, liniute si cerculete.

 

Imi cer scuze daca am jignit anumite persoane.

Comentariul meu a fost scris si apoi am citit toate paginile din urma,daca le citeam inainte nu ma mai bagamam in seama.

Observ ca in multe comentarii se pune accentul pe cateva litere gresite dar esentialul este uitat.

Stam sa ne corectam,ce am spus de fapt,ce vroiam sa spun,ce vroia sa spuna,ce a spus de fapt.Vrem sa ne aratam inteligenta in 3 fraze si uitam pentru ce er trebui sa scriem.

Analfabeti,inculti,retardati,filozofi,profesori,intelectuali cu totii ar trebui sa privim asupra fenomenului care ne afecteaza,dar noi nu !!! ne legam de orice dar nu de subiectul important.

 

P.S. Sunt un om simplu fara prea multa scoala,am 28 de ani,detin multe bunuri ce altii doar viseaza,am 56 de angajati care toti tin la minte si in orice secunda m-ar urma.Descurcati-va cum puteti in jungla asta nenorocita ca NE MERITAM SOARTA.

(nu vreau sa intru in discutii inutile cu nimeni)

Editat de just curios
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

Nu vreau nici sa te cert si nici sa intru in polemici cu tine. S-au anuntat cateva proteste inclusiv pe acest forum... EU am fost acolo ...alti colegi la fel, dar am fost putini, PREA PUTINI ...TU unde ai fost atunci? Exersai partea cu bucile si fotoliul sau te antrenai ptr actiuni viitoare? Cutitul inca nu ajunsese la os sau poate ca te-ai trezit mai tarziu.

 

Nu ma intereseaza cine esti in societate ...de fapt pe nimeni dintre noi nu cred ca intereseaza ce pozitie sociala sau ce posibilitati materiale are celalalt. Pe forum toti avem aceeasi inaltime, aceeasi greutate, aceeasi lungime a parului si tot atat purtam si la picior...

 

Spui ca mergem sa dam 3 pungi de mancare de sarbatori ...si ne tragem in poze ptr publicitate. Care publicitate? In ce scop publicitate? Ai idee ca toate pozele de la umanitare le facem publice ca sa mediatizam spiritul? Aia care le mai facem publice ...In ultimul timp, eu personal, am ales sa nu mai mediatizez nimic din ceea ce fac (le-am pus pe toate la "privat life" si acolo or sa ramana...vazute DOAR de mine, simtite DOAR de mine, traite DOAR de mine samd...asta ptr ca sunt multi idioti care se apuca sa judece si sa eticheteze inainte sa-si puna singurul neuron treaz la munca)

 

Tu in viata asta si in anterioarele ...cate pungi de mancare ai dat? Cu ocazie sau fara ocazie ...

 

Parerea mea este ca ...

etichetezi usor si zic eu gratuit membrii ai unei comunitati care rea-buna asa cum este, te-a adoptat si pe tine, pe mine sau pe ceilalti asisderea ..o comunitate ce n-ar trebui sa indraznim vreodata sa incercam sa o etichetam.

 

Nu e vreo filozofie la mijloc ...e doar o constatare ...fenomenul care cred ne afecteaza pe toti ... ar fi lipsa ploii peste neuronii uscati ...

 

Inainte de a merge la orice protest ...as alege in primul rand sa spun NU oricarei urme de frustrare pe un forum de hobby, un forum fara nici o legatura cu mizeriile politice ...si tot ce ni se intampla rau in viata de zi cu zi.

 

Eu n-am nici 56 de angajati si nici bunuri la care viseaza multi, recunosc insa ca am ceva scoala (poate de acolo mi se trag toate relele) ...si incerc pe cat posibil sa ma pastrez cu picioarele adanc infipte in pamant ...si capul sus ...atat cat se va putea ...Cand nu se va putea voi depune documentatia la ambasada statului Congo ...si voi cere azil politic in primul bananier ...pe care il voi intalni in cale...:grin:

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

Nu vreau nici sa te cert si nici sa intru in polemici cu tine. S-au anuntat cateva proteste inclusiv pe acest forum... EU am fost acolo ...alti colegi la fel, dar am fost putini, PREA PUTINI ...TU unde ai fost atunci? Exersai partea cu bucile si fotoliul sau te antrenai ptr actiuni viitoare? Cutitul inca nu ajunsese la os sau poate ca te-ai trezit mai tarziu.

 

Nu ma intereseaza cine esti in societate ...de fapt pe nimeni dintre noi nu cred ca intereseaza ce pozitie sociala are sau ce posibilitati materiale are celalalt. Pe forum toti avem aceeasi inaltime, aceeasi greutate, aceeasi lungime a parului si tot atat purtam si la picior...

 

Spui ca mergem sa dam 3 pungi de mancare de sarbatori ...si ne tragem in poze ptr publicitate. Care publicitate? In ce scop publicitate? Ai idee ca toate pozele de la umanitare le facem publice ca sa mediatizam spiritul? Aia care le mai facem publice ...In ultimul timp, eu personal, am ales sa nu mai mediatizez nimic din ceea ce fac (le-am pus pe toate la "privat life" si acolo or sa ramana...vazute DOAR de mine, simtite DOAR de mine, traite DOAR de mine samd...asta ptr ca sunt multi idioti care se apuca sa judece si sa eticheteze inainte sa-si puna singurul neuron treaz la munca)

 

Tu in viata asta si in anterioarele ...cate pungi de mancare ai dat? Cu ocazie sau fara ocazie ...

 

Parerea mea este ca ...

etichetezi usor si zic eu gratuit membrii ai unei comunitati care rea-buna asa cum este, te-a adoptat si pe tine, pe mine sau pe ceilalti asisderea ..o comunitate ce n-ar trebui sa indraznim vreodata sa incercam sa o etichetam.

 

Nu e vreo filozofie la mijloc ...e doar o constatare ...fenomenul care cred ne afecteaza pe toti ... ar fi lipsa ploii peste neuronii uscati ...

 

Inainte de a merge la orice protest ...as alege in primul rand sa spun NU oricarei urme de frustrare pe un forum de hobby, un forum fara nici o legatura cu mizeriile politice ...si tot ce ni se intampla rau in viata de zi cu zi.

 

Eu n-am nici 56 de angajati si nici bunuri la care viseaza multi, recunosc insa ca am ceva scoala (poate de acolo mi se trag toate relele) ...si incerc pe cat posibil sa ma pastrez cu picioarele adanc infipte in pamant ...si capul sus ...atat cat se va putea ...Cand nu se va putea voi depune documentatia la ambasada statului Congo ...si voi cere azil politic in primul bananier ...pe care il voi intalni in cale...:grin:

 

Am avut cateva mesaje pe privat de la un User care ma atentiona ca nu are rost,nu ai cu cine.

Inafara de discutii inutile altceva nu facem.Apropo,am baieti cu facultati si masterate care lucreaza pentru mine.Daca ai scoala,uneori nu inseamna nimic in jungla.

 

@YONUTZ imi cer scuze daca te-am jignit,dintre toti useri tu ai fost singurul deranjat de comentariul meu (este bine dar si rau)

Discutia noastra inafara de jigniri si vorbe inutile nu duce la nimic constructiv.Fiecare sa ramana cu neuronii lui plouati sau uscati,nu conteaza,se se descurce fiecare cum poate.Eu ma retrag si ii dadorez sincere multumiri Userului ....... pentru mesajele private,trebuia sa ma lamuresc eu.Inca o data spun ca ,,,,,,,NE MERITAM SOARTA,,,,,,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

rog un ADMINISTRATOR sa imi stearga contul

 

Stimate domn, cine esti?

Ca nu am inteles cu cine discutam. De aceea exista sectiunea de prezentare a membrilor ca sa stim cu cine discutam nu sa ne spuna doar ca vrea sa isi cumpere o masina.

 

Este penibil batutul tau din gura din postura anonimatului si mai ales faptul ca iti bati joc de niste oameni care fac o actiune umanitara. Chiar daca ar da de mancare doar odata pe an unui om si tot inseamna un gest nobil. Nu amesteca frustrarile tale personale cu actiunile umanitare a altora pentru ca nu au nici o legatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

Te contrazic, Schultz.....

Am citit HCGMB si nu scrie nicaieri de ridicarea masinii care a blocat !!

 

Nu se poate face nimic, absolut nimic daca ai fost blocat in parcare ! Decat sa astepti sa apara proprietarul......

Cautarea in baza de date este fix-pix pentru ca acolo figureaza un numar de fix la care nu raspunde nimeni niciodata, fie masina este pe leasing si aia de la leasing nu-ti dau datele utilizatorului.....deci, nici pomeneala sa se duca cineva la adresa proprietarului !

Nici de amenda nu poate fi vorba pentru ca legea spune clar ca pana la aplicarea amenzii intai se da un avertisment verbal, apoi unul scris si de-abia a treia oara, daca omul recidiveaza, i se poate aplica amenda !

 

nu stiu ce scrie in HCGSM sau cum PLM ii zice la legea aia...da in TM iti garantez ca vine platforma si ia masina :grin: am garajul in curte in spatele blocului, si pe poarta de acces am lipit un panou de vreo 1m patrat unde scrie "Acces auto. Nu blocati" ...evident ca se gasesc diverse bovine cu permis sa opreasca acolo si sa plece sa-si rezolve treburile ...pana intr-o vreme ma enervam, claxonam, le scoteam ventilele... degeaba... ala tot imi bloca iesirea... am gasit numarul la Politia Locala/Comunitara sau cum dreaq le zice... in MAXIM 10minute vin baietii cu platforma dupa ei, constata, faca poze, pun nota de plata la stergator si ala cu platforma "debaraseaza" iesirea...cu ridicatul masinii si completatul amenzii am de asteptat maxim 15 minute :grin: rezonabil... apropo primeste baiatu' amenda, parca e vreo 500RON sau ceva de genul, plus taxa de ridicare si depozitare masina inca vreo 570 RON ptr prima zi de depozitare. .... am numarul de la politia locala pe speed dial , aviz amatorilor :grin:

"Explore.Dream.Discover."-Mark Twain

cele mai bune lucruri din viata mea: http://picasaweb.google.com/olivia.iris.stoian :n1

"my precioussssss" :jp1: http://picasaweb.google.com/stoian.l.m :bannana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: NOUL COD RUTIER - proiect de lege

 

Hristos a Inviat!

 

Domnilor,de ce raspundeti Dumneavoastra provocarilor si va faceti partasi la manipularile pe care SISTEMUL le propaga permanent???...

Nu este greu de observat ca,nu fac decat sa ne azmuta permanent, unii impotriva altora...

Se uziteaza de o practica milenara si din pacate rezultatele sint de fiecare cele scontate...

De ce trebuie sa se ajunga de fiecare data, la divergente artificial create?...

De ce de fiecare data noi trebuie sa ne "rupem" capetele si ei sa exulte?

Sigur,gresesc,da' cred ca atitudinea noastra ar trebui sa fie alta...

Eu, nu cred,ca avem ceva de impartit unii cu altii,cred ca problema este in cu totul alta parte...

 

Ma scuzati pentru inoportunare...

 

 

Respect

  • Like 1

Toyota Hilux 3.0 D4-D,171 cp-2010

VW Golf IV 1.9 TDI,165 cp-2003

Suzuki GSR 600,98 cp-2007

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare