Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Bucuresti, trial umanitar - "AJUTA-L PE DANIEL !"


GPScu

Postări Recomandate

La etapa de la GTC am avut o propunere (invitatie ) din partea baietilor de la CLUJ , mai exact Luci -MAO si Sorin Parvulescu!

Acestia ne invitau pt a face un concurs umanitar la Cluj , ff interesant , frumos , dar pt mine e destul de greu sa ma deplasez atat distanta , tinand cont ca e vorba de o actiune umanitara ,pt DANIEL !

 

Propun , ca noi, membrii ai acestui :cl si din exterior sa facem o actiune umanitara , unde ne putem clasa pe diferite zone ale tarii , prin diferite mijloace de organizare , trialuri , iesiri prietenesti sau donatii sa ne implicam !

 

La Bucuresti , propun ca pana de Craciun sa facem un trial in zona Posta (Impotmoliada), unde sa lasam orgoliile si supararile pt Daniel !

Astept oameni care au participat sau vor sa participe la un asemenea eveniment!

 

Va rog , hai sa facem ceva pt DANIEL (Copilul lui Nessum) !

Taxele vor fi dupa cum veti propune voi sau dupa bugetul fiecaruia pe care si-l permite !

 

Pt mai multe informatii tel 0766210850 sandu sorin (GPScu)

Editat de Max

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Propun trial UMANITAR, ardeal si maramures,banat si crisana,dobrogea,moldova si bucovina,muntenia, oltenia ,ajutat-l pe Daniel !

 

Club4x4 Baia Mare are deja un proiect pentru un eveniment din categoria "prieteneasca" cu caracter local in 19 octombrie 2013 in zona muntilor Tibles. Evenimentul este gandit cu scop umanitar.

O parte din incasari vor merge catre Nessum iar cu o parte dorim sa cumparam lemne de foc pentru o scoala din satul Slatioara din Maramures. Aceasta scoala nu are bani pentru lemne de foc iar copii invata imbracati gros.

Inca nu am anuntat evenimentul pentru ca mai avem de stabilit anumite detalii.

 

Din ce informatii mai am, e in pregatire un eveniment asemanator si in zona Abrud-Rosia Montana in luna noiembrie.

 

Eu sper sa fie cat mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propun trial UMANITAR, ardeal si maramures,banat si crisana,dobrogea,moldova si bucovina,muntenia, oltenia ,ajutat-l pe Daniel !

 

Poti te rog sa imi spui mai multe despre evenimentul din noiembrie (Abrud-Rosia Montana)?

In special perioada ma intereseaza.

"Destinul alearga dupa noi ca un nebun cu briciul in mana" A. Tarkovski

Nissan Patrol GR Y60 4.2, Nissan Patrol GR Y60 2.8 (deja de piese), Toyota Avensis 2.2D-CAT 177CP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propun trial UMANITAR, ardeal si maramures,banat si crisana,dobrogea,moldova si bucovina,muntenia, oltenia ,ajutat-l pe Daniel !

 

Salutare,

de intalnirea de la Abrud - Rosia Montana ne ocupam acum de trasee care speram sa fie cam 60 km , seara cazare la una din pensiunile din zona , iar duminica un scurt trial asa pana pe la ora 14 ca sa poata ajunge lumea acasa .. Ca si data ne gandim la we din 17-18 noiembrie sau mai repede cu o saptamana inca nu este batut in cuie ..

In momentul in care vom pune lucrurile cap la cap voi posta o invitatie aici .

nu bate ceva prea tare pe masina , e data muzica prea incet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propun trial UMANITAR, ardeal si maramures,banat si crisana,dobrogea,moldova si bucovina,muntenia, oltenia ,ajutat-l pe Daniel !

 

Este super ideea ... :h5

 

Ar fi interesant sa se faca 5 astfel de trialuri pe 5 zone geografice in aceeasi zi, avand acelasi scop. Ar fi un exemplu maxim de solidaridate si cu siguranta un mare pas inainte in acest maraton de strangere de bani...

Ar fi ideal ca aceste evenimente sincronizate sa se faca dupa ce se termina calendarul competional (cred ca e cel mai potrivit ca data prima saptamana in decembrie) si fiecare in zona lui sa atraga mijloace media care la randul lor vor sensibiliza cu siguranta si alti oameni care vor fi dispusi sa-l ajute pe Daniel...

 

Asta ar fi propunerea mea ...

 

Unul sa se faca in zona Cluj sau imprejurimi (cu implicarea lui Max, a baietilor din Cluj si al baietilor din Oradea) , unul in zona Moldova (cred ca Piatra Neamtul sau Onestiul se recomanda ca si pozitie), unul in zona Constanta (cu implicarea baietilor de acolo), unul in zona Banatului si unul in zona noastra a Bucurestiului.

 

Practic sa incercam sa fim unii alaturi de altii, in locatii diferite,intr-o singura zi, toata suflarea ...din aceasta comunitate ...ptr Daniel.

 

Suntem multi ...si sper sa prind ziua ...cand toti vom purta tricouri inscriptionate cu cauza lui Dany indiferent ca este cel de organizator sau cel de concurent!

 

Ma pot implica, daca se doreste, cu orice si oricand (am atat know-how-ul unui astfel de eveniment cat si puterea sa dau cu ciocanul in par) ...de la sapa pana la pix ...pe partea de sud (Bucuresti).

 

Deci va stau la dispozitie...cu orice informatie sau sprijin ...Daca nu voi participa la organizare nicaieri cu siguranta in aceeasi zi voi fi prezent ...la doua dintre evenimente ca si concurent ...cel mai probabil Bucuresti si Constanta...:h5

 

Hai sa vedem ce iese. Privirea inainte, deschideti-va sufletele ...si chiar drumul e lung si greu ... impreuna il vom parcurge ...pana la capat!

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Super idee.... Yonutze, GPS-cule...haide-ti la treba si face-ti pregatirile la Groapa si stabiliti si o data... eu promit sa ii adun pe Jeep-eri mei cu mic cu mare si venim.

 

Cu stima,

 

Laur aka WorldSCAPE

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Astazi am stat de vorba cu Astral , am povestit ceea ce e de facut , am sunat cativa membri din cate un club , din Bucuresti , pt ca asa mi se pare normal , mai am de sunat patru cluburi pt a discuta, implicarea in acest eveniment!

Cum a-ti vrea sa fie ?

 

Am vb cu Vali Babu , care mi-a dat un pont bun ...vb cu Romica pt ROMexpo!!:h5

 

Am vb cu Romica , reprezentant la organizari evenimente ROMexpo , a spus ca face tot ce ii sta in putere!

Sa facem evenimentul cu organizatorii de acolo , cu media de acolo , cu sprijinul nostru (acei reprezentanti de club, care ii rog sa vina cu cate o masina din paretea fiecarui club) ne implicam in creare traseului artificial !

 

Sau a doua propunere a lui Silviu Bulugioiu , in zona colentina , un traseu care il vom vedea maine dimineata , voi pune poze !!

 

A treia propunere ,a mea e la groapa ,unde avem sprijinul lui Bogdan de la TIGER SECURITI ca proprietar pe 49 ani + ordine si paza !Nu ne costa nimic ca taxa de proprietate ...

La groapa ,vad gradul de dificultate, pe care il putem ridica , mai ales daca prindem ploaie , ninsori :ha:

V-om pute merge cu 3 clase in paralel ...deci v-om putea face inscrieri la 150 masini ...50 masini standard , 50 masini open , 50 masini extrem :grin:

 

Intrucat programul pe ziua de azi sa sfarsit acum si nu mai e o ora de ai suna pe colegi de la T44 , GTC ,jeep mania, BGSmotosport ...maine promit ca am s-ai sun, vb si cu ei !

Tinem cont de toate sfaturile si dam cu banutu unde crede-ti ca se pot obtine banuti PT. DANIEL !!

 

Va multumesc !

Editat de GPScu

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Perfect GPScule...pe mine poti sa ma pui PRIMUL PE LISTA ...la OPEN, daca se poate in acelasi timp PRIMUL PE LISTA si la STANDARD! :h5

 

Am masina pregatita ptr ambele clase ...:grin:

 

Hai baietii de la Constanta ...ca vreau sa vin si la mare ca e o luna numa buna de facut plaja! ...:h5:cl

 

Astept sa anuntati locatia si unde pot plati taxele de inscriere ...:h5

 

LE

Cred ca ai inteles ...ca si concurent ..ok? :grin:

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Perfect GPScule...pe mine poti sa ma pui PRIMUL PE LISTA ...la OPEN, daca se poate in acelasi timp si la STANDARD! :h5

 

Hai baietii de la Constanta ...ca vreau sa vin si la mare ca e o luna numa buna de facut plaja! ...:h5:cl

 

Te rog sa ma scuzi , nu prea inteleg , tot respectul ...club 4x4 bucuresti mai exista ... se mai da cineva pt acest club...din cate stiu pe :cl sta doar cu numele ...

 

Ionutz , sti ca despre ce vb , ai fost bun pana intr-un punct . Pana ai calcat in picioare ...

Personal iti spun , ai distrus toata miscarea de off road din bucuresti ...i-ai facut pe toti sa te urasca , oare de ce ?

Stiu esti un om cu suflet mare , saritor la ori ce ora , dar te stica ceva ...esti orgolios si capos !

Te respect ca amic , dar ca Off roader m-ai lasat numai gusturi amare !!

 

Te rog hai sa ne oprim aici , eu te respect !

Tu...!

Pe tema asta il rugam astazi pe Astral , sa nu apari tu in topicul asta . cum te-ai convins ca nu sa inghesuit nimeni la tricourile tale !!

 

Dar v-or fi bune tricourile tale ... v-om apela la tine daca e cazu !!

 

Momentan ii rog pe reprezentanti cluburilor sa stabilim ceea ce facem ?

Da am luat eu initiativa in mana , am asteptat dupa etapa Kamikaze , Gtc , unde am vb . cu NESSUM la fiecare etapa , i-am vazut disperatea de tata , GPScule facti o actiuna umanitara pt baiatul meu !!

Pe mine ma miscat ff mult , sunt tata a 2 copii, 9 ani si 11 ani , ii inteleg suferinta lui si a familiei ...In gand mi-am propus , incerc DOAMNE sa fac ceva !!

La randul meu am cerut ajutor , Cluburilor din Bucuresti !!

La etapa GTC , am stat la masa cu CLUJUL , m-au invitat la ei .

VA multumesc ff mult CLUJENI!!

Dar distanta si chieltuielile se ridica mult prea mult pt mine si distractie am avut anul asta la Cluj! Daca stateam la 100km , ii onoram cu prezenta !

Dar prefer ca motorina de 1000lei bucuresti-cluj sa ajunga la DANIEL !!

 

Va multumesc , imi cer scuze pt vorbele grele aduse in acest topic !

Dar cum am spus , hai sa lasam orgoliile !!

Editat de GPScu

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Nu vreau sa ne certam ptr ca nu e cazul ... este un trial umanitar deschis ptr toata suflarea.

 

NU PARTICIP LA ORGANIZARE,

 

DAR VREAU SA DONEZ BANI PTR ACEST COPIL PRIN CUMPARAREA DREPTULUI DE A PARTICIPA CA SI CONCURENT INDIFERENT CAT VA FI TAXA LA ACEST TRIAL!!!

!

 

In cazul in care nu se poate sa acceptati ca eu sa particip ca si concurent...inteleg si asta ...dar vreau sa cumpar la acest trial, indiferent cat va fi taxa de participare ...NUMARUL 1 la OPEN, NUMARUL 1 la STANDARD si NUMARUL 1 la EXTREM!

 

Ti-am scris mare si colorat, sa intelegi ...

 

Daca tot eu sunt ala orgolios...atunci dragul meu ar trebui sa consulti un medic foarte bun! :wink:

 

Club4x4 Bucuresti exista in continuare, asa ptr linistea ta ...doar ca a zis pas la tot ceea ce inseamna FRAS, activitate competionala samd ... :grin:

 

Cu tricourile no coment, opreste-te ca vei fi injurat de multi si nu e cazul ...ciocul mic si apucati-va de treaba, vreau sa ma inscriu la concurs si va promit ca veti avea din partea mea un feedback extrem de corect!!!

 

LE- Va rog sa nu stergeti sau sa nu editati nimic...Va multumesc!

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Casa standard

-Yonutz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clasa open

-Yonutz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clas extrem

-Yonutz

 

Va asteptam la cat mai multe inscrieri ...Pt Daniel !

  • Like 1

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Casa standard

-Yonutz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clasa open

-Yonutz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clas extrem

-Yonutz

 

Va asteptam la cat mai multe inscrieri ...Pt Daniel !

 

 

E asa da! :h5

 

Avand in vedere ca sunt cel mai bun, adica locul 3 e asigurat, hai sa ma dati jos de pe podium, doar nu vreti sa castige vreo tinichea un neica nimeni la toate clasele distinse ...in offroad la prima participare! :ha:

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Casa standard

-Yonutz

-Shreck

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clasa open

-Yonutz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clas extrem

-Yonutz

 

Va asteptam la cat mai multe inscrieri ...Pt Daniel !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Salutare ma bag si eu la standard chiar daca voi abandona la prima urcare mai dificila dar nu conteaza asta :D conteaza participarea.Sper sa fie ok data in care se va tine si sa pot ajunge.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Clasa standard

-Yonutz

-Shreck

-chapone

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clasa open

-Yonutz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clasa extrem

-Yonutz

 

Va asteptam la cat mai multe inscrieri ...Pt Daniel !

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

standard si eu.

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Clasa standard

 

-Yonutz

-Shreck

-chapone

-AIR-wolf

-vstef_is

-adi15mii

-Woldscape + jeepurile lui !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clasa open

 

-Yonutz

-Filip

-Adiv6

-woldscape

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clasa extrem

-Yonutz

 

Va asteptam la cat mai multe inscrieri ...Pt Daniel !

Editat de GPScu

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Am mers impreuna cu Nessum sa vedem si locatia propusa de Slviu Bulugioiu !

 

Se poate ajunge din zona Colentina (avion) , din zona Pipera (Giratoriu sau sina de tren) !

Cam asa arata !

1608411242_2013-10-0812_30_55.thumb.jpg.cd4242b208d2a682a64a727a5356658e.jpg

931436541_2013-10-0812_31_08.thumb.jpg.c7ba98a1941ea1984601af29f881dde6.jpg

2137128168_2013-10-0812_31_40.thumb.jpg.d1dfce2bc68910a1c79d83acef63b8b9.jpg

2063942548_2013-10-0812_31_45.thumb.jpg.6d4caf360f00890a52c3aa331687164a.jpg

305123065_2013-10-0812_31_52.thumb.jpg.c5d2fad1ddd286a0ea2c4e6a52ddd335.jpg

690733452_2013-10-0812_32_04.thumb.jpg.4b51704613c3264277eedb482b5ca8f1.jpg

826286444_2013-10-0812_35_34.thumb.jpg.2118c39ae40ec43936c3623cbf32bd0d.jpg

1802114472_2013-10-0812_35_38.thumb.jpg.58efc509e7da3b32b4098a64cfb7819c.jpg

1288271517_2013-10-0812_35_44.thumb.jpg.84b7f701e543c7de356971eec2a6a441.jpg

1905896817_2013-10-0812_50_49.thumb.jpg.179ceaafd37e6e4bf6ba080a5ca515e3.jpg

Editat de Astral

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Prezent si eu pe lista :) la open

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Indiferent de locatie, forma de organizare si vreme afara, clubul GTC MotorSport va fi alaturi de voi la acest eveniment.

 

GTC Auto va participa prin a dona cateva accesorii 4x4 care se pot scoate la licitatie pentru strangere de fonduri.

 

Discutam zilele viitoare amanunte despre organizare, daca pot ajuta, in limita timpului disponibil...

GTC Auto: service 4x4 / accesorii off-road

GTC auto SHOP: magazin online de accesorii 4x4

 

www.gtcauto.ro / www.shop.gtcauto.ro / www.gtcmotorsport.ro

razvancirap@gtcauto.ro / 0723.541.851

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Prezent si la Open si/sau Extrem.

GTC Auto: service 4x4 / accesorii off-road

GTC auto SHOP: magazin online de accesorii 4x4

 

www.gtcauto.ro / www.shop.gtcauto.ro / www.gtcmotorsport.ro

razvancirap@gtcauto.ro / 0723.541.851

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare