Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Bucuresti, trial umanitar - "AJUTA-L PE DANIEL !"


GPScu

Postări Recomandate

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Asta daca vrei sa nu mai vina nimeni din noi astia cu masini normale si neplimbati pe la concursuri care ne uitam ca matza in calendar la un roadboock.Nu stiu ce sa zic ai experienta in offroad dar multi carora le-am zis sa vina m-au intrebat daca este traseul mai usurel astfel incat sa se intoarca cu masina ok avand in vedere ca trebuie sa dea si bani.Astia-s oamenii....

Oricum momentan suntem putini ma asteptam la o mobilizare mai in forta.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

piede, ideea nu e rea, dar ce se intimpla daca n-ai copilot, n-ai terratrip, n-ai gps? parerea mea este sa se ramina la ideea initiala de trial usor, astfel incit sa vina cit mai multi.

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Colegi forumisti, eu am venit cu o propunere.

Traseele gandeam sa le fac ca sa se poata da si posesorii de dacii 1300 sau matiz, iar pentru masurarea distantelor nu e necesar teratrip ci doar kilometrajul de la masina.

Cand se ajunge in finish se intra in trial, care cu siguranta se va putea face si cu ...loganul. ( ce naiba doar suntem forumisti 4x4)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Asta daca vrei sa nu mai vina nimeni din noi astia cu masini normale si neplimbati pe la concursuri care ne uitam ca matza in calendar la un roadboock.Nu stiu ce sa zic ai experienta in offroad dar multi carora le-am zis sa vina m-au intrebat daca este traseul mai usurel astfel incat sa se intoarca cu masina ok avand in vedere ca trebuie sa dea si bani.Astia-s oamenii....

Oricum momentan suntem putini ma asteptam la o mobilizare mai in forta.

 

si eu am invitat cativa prieteni (cu bani) sa vina cu masini de strada. Fara teratriip, fara gps, fara...experienta in offroad, doar cu placere de a veni sa ajute un copil.

ca vor trebui sa ajunga la spalatorie si nu in service dupa intalnire e in functie de talpa fiecaruia. Nu e competitie.

asa poate vom aduce si ceva puiet in offroad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

si eu am invitat cativa prieteni (cu bani) sa vina cu masini de strada. Fara teratriip, fara gps, fara...experienta in offroad, doar cu placere de a veni sa ajute un copil.

ca vor trebui sa ajunga la spalatorie si nu in service dupa intalnire e in functie de talpa fiecaruia. Nu e competitie.

asa poate vom aduce si ceva puiet in offroad

 

pai daca ai invitat prietenii aia cu bani si fara experienta, cum vor face aia 7 km pe roadbook...fara terratrip si fara experienta?

mmmm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Gpscule de Peris ce zici ca locatie. E mult mai aproape de sosea fata de groapa si se poate intra relativ usor si cu turisme.

Prezent si eu Open.

 

La Peris , spectatorii nu vad nici un spectacol , vad masina la start si finish !

Distanta intr-e asfalt si locatie e cam lafel!:h5

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Nu ati vrea totusi sa devansam data? Este pacat de vremea asta. Nu stim peste ce o sa dam in 8 decembrie.

 

Data e ok , sunt cam poate wikendurile ocupate pana atunci !

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Eu vin cu propunerea ca pilotii masinilor standard sa primeasca un roadbook scurt de maxim 5-7 km pe care acestia sa il urmeze, roadbook pe care ma ofer voluntar sa il construiesc. Acesta sa aibe startul si finisul in zona .... unde se va tine competitia si probabil sa se incheie cu o proba speciala scurta. la un numar de 50masini x 3 minute intre ele =150 minute = doua ore si jumate ...

Sa ne gandim ca ne trebuie:oficiali (oameni care sa dea startul, sa ia finisul, sa bata tarusii pe care ii rup concurentii, si sa inoade benzile rupte), arbitrii, comunicatii, benzi, tarusi, ...etc. Si ne mai trebuie un singur creier care sa ia decizii sa dea ordine,( si aici va fi o problema ca toti vor sa fie creier si putini la munca de jos) ca altfel dupa cum spunea cineva..."Competitia ne-o ia inaintea evenimentului!..... si ne trezim ca mergem acolo doar pentru un gratar si o tuiculita si sa cascam gura cum se dau unii cu masinile.

Bravo Clujului pentru initiativa cu antenele GSM

 

Ideea e buna , o dezbatem la sedinta , miercuri ora 18 -18,30 billa titan , vom stabili si creierul ala mare pe care il vrei tu !

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Asta daca vrei sa nu mai vina nimeni din noi astia cu masini normale si neplimbati pe la concursuri care ne uitam ca matza in calendar la un roadboock.Nu stiu ce sa zic ai experienta in offroad dar multi carora le-am zis sa vina m-au intrebat daca este traseul mai usurel astfel incat sa se intoarca cu masina ok avand in vedere ca trebuie sa dea si bani.Astia-s oamenii....

Oricum momentan suntem putini ma asteptam la o mobilizare mai in forta.

 

Nu ai de ce sa te sperii , e un pas inainte ...nimeni nu sa nascut invatat , aveti ocazia sa faceti cunostinta si cu roadboockul . Multi din noii , acei oameni de campionat , dam de 10 ori banuti sa facem cunostinta cu roadboockul .

Nu va panicati , am organizat iesiri prietenesti si nu sa plans nimeni , cine vrea sa isi rupa masina , o poate face si in drum spre start ( atunci cine e vinovat)!

Dar, Caphonne pt tine, observ ca ai ceva de obiectat la fiecare postare . Te rog tine cont ca nu o faci pt mine , pt tine , pt ... ceea ce facem, e pt DANIEL !

Daca vreti sa facem un carnat din acest topic , nu aveti decat !:tk

Eu va astept cu mic cu mare PT. DANIEL!

Va multumesc !

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

pai daca ai invitat prietenii aia cu bani si fara experienta, cum vor face aia 7 km pe roadbook...fara terratrip si fara experienta?

 

am scris mai sus. - pe kilometrajul masinii.

si traseul il parcurge cine vrea "turistii" sunt invitati sa priveasca sau sa-si dea cu parerea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

piede, ideea nu e rea, dar ce se intimpla daca n-ai copilot, n-ai terratrip, n-ai gps? parerea mea este sa se ramina la ideea initiala de trial usor, astfel incit sa vina cit mai multi.

 

Pozitiile din roadbook nu v-or fii grele (ca in padure ) , vor fii stanga ,dreapta la o anumita distanta ,cea de pe bordul masini ( se va calcula in mille sau km) !

Copilotii se vor gasi , chiar si spectatoi !

Hai sa facem un pas , aceasi teama ,ca nu ma voi descurca am avurt-o si eu prima oara ! :tk:h5

 

O sa va placa !

Editat de GPScu

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

pai daca ai invitat prietenii aia cu bani si fara experienta, cum vor face aia 7 km pe roadbook...fara terratrip si fara experienta?

 

Nu sa nascut nimeni invatat !

De aceea incercam sa aducem ceva nou , la standardul pe care il v-om face va fii un fel de initiere in off road , pt cine nu a depasit asfaltul si pt cine vrea adrenalina 4x4 !

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Nu am Sorine nimic de obiectat stai linistit vreau sa iasa treaba bine.

 

Nu are de ce sa nu iasa bine !

Inscrisi sunt mult mai multi , sunt persoane care nu stau pe forum si s-au anuntat ca vin , asa ca nu facet tu rezumatul acum !

Vorbim dupa eveniment !

Studiaza unpic membri cluburilot Bucurestene , daca vin cate 10 echipaje ...nu avem timp sa ne dam !

De aceea ne mobilizam pe cat mai multe clase !

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Ideea lui Piede ...mini-traseu (mini-roadbook) + parcurs speciala (trial) nu e rea. DOAR ca ar trebui sa aveti in vedere urmatoarele aspecte:

 

-e posibil ca pe finish in proba speciala (trial) sa aveti in acelasi timp mai multe masini ceea ce inseamna ca ar trebui ca si trasa sa fie putin mai lata sa fie minim 2-3 "benzi" pe sens. Lucru care la Frunzanesti este tehnic imposibil (in cele 3 amfiteatre existente) asta daca dezvoltati doua sau chiar trei clase.

-trebuie sa aveti in vedere culturile din zona la alegerea traseului ptr a le feri din calea rotilor participantilor incarcati de adrenalina

-trebuie sa luati in calcul o echipa de de minim 20 (douazeci) de persoane la organizare + minim 20 de oameni (agenti de paza) ptr a fluidiza si dirija atat participantii cat si vizitatorii chiar daca acel traseu va fi partial sau total delimitat.

-trebuie sa delimitati extrem de bine spatiul de competitie (asta inseamna muuuulta banda si pari - implicit costuri) de cel al vizitatorilor ptr a preveni eventuale accidente

 

Pana la urma acest eveniment este unul umanitar, 101% umanitar ptr UNUL DINTRE NOI! In opinia mea nu cred ca e atat de important formatul cat este important scopul si mai ales rezultatele acestui eveniment. Cred ca oamenii care vin acolo VIN PENTRU A IL AJUTA PE DANIEL si nu se vor supara daca vor parcurge un traseu scurt sau foarte scurt de 2-3 minute.

 

Sfatul meu (stiu, n-ar trebui sa dau sfaturi, asta ptr ca n-am nici un fel de experienta in offroad si nici nu le am deloc cu organizarea ...am citit undeva pe un forum ca cica asa se fac trialurile :grin:) ar fi sa "experimentati" o formula de eveniment ce deja a avut de 3 ori succes, fara a va complica inutil.

 

Indiferent de formula aleasa ...eu vin si o sa "ma dau" ...ptr Daniel si ptr Nessum iar daca mi se va solicita ajutorul la munca fizica, gen pari si banda (atat pot sa fac anul asta si sincer ...in afara de datul din gura nici nu ma pricep la altceva :grin:) cu mare placere vin cu toate ciocanele din dotare si cu toate fortele posibile (prietenii, ca slava domnului exista destui :h5) si va ajutam!

 

Scriu toate astea aici ptr ca VREAU NEAPARAT sa FACETI evenimentul! Si doresc din toata inima sa fie cel mai reusit eveniment la care am participat vreodata ca si "concurent", concurent in a oferi a mia parte din sansa de care are atata nevoie Daniel.

 

Atentie ...timpul trece ... si sunt multe de facut ...nu o talalaiti ...

 

@gpscu

Ca si atitudine: ar trebui sa cauti fi mai putin arogant cu toti potentialii participanti ptr ca fiecare leu adus acolo., indiferent ca vine de la un campion, un oarecare user, un simpatizant sau un neica nimeni conteaza ptr Daniel. Sunt sigur ca pana la urma vei gasi suficient creier sa iti schimbi atitudinea intruna pozitiva!

 

Sa stii ca n-am scris aici sa te intep pe tine. Sunt niste sfaturi pe care daca vrei le poti lua in considerare, daca nu, ignora te rog postul meu.MULTUMESC!

 

Sa auzim numai de bine.

Ionut

Editat de Yonutz
  • Like 1

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Anunt important !

 

Miercuri 30 oct 2013 , ora 18 - 18, 30 intalnire zona Billa Titan , la sediul Tiger Security , pt sedinta cluburilor si a persoanelor care vor sa participe la organizarea acestui eveniment , trial umanitar , ajutati-l pe Daniel !

 

Pt mai multe informatii tel 0766210850 GPScu!

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Va salut!

 

Incerc o propunere constructiva (si sper benefica scopului intalnirii). Din moment ce vor fi ceva masini participante si o sa fie pline de noroi dupa concurs: nu s-ar putea discuta cu o spalatorie sau doua unde sa ne spalam masinile dupa? Costul poate fi cel normal practicat de spalatorie sau mai mic daca ii putem convinge sa doneze diferenta.

Sau... alte variante.

 

Cu respect,

Sorin

aka v1tara aka Sorin

(__\≡≡≡$≡≡≡/__) Vitara 1.6 16v

[__]\≡≡≡\≡Ө≡/≡≡≡/__] Patrol Y61 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Va salut!

 

Incerc o propunere constructiva (si sper benefica scopului intalnirii). Din moment ce vor fi ceva masini participante si o sa fie pline de noroi dupa concurs: nu s-ar putea discuta cu o spalatorie sau doua unde sa ne spalam masinile dupa? Costul poate fi cel normal practicat de spalatorie sau mai mic daca ii putem convinge sa doneze diferenta.

Sau... alte variante.

 

Cu respect,

Sorin

 

 

cred ca ar mai dura 2 zile sa spele toate masinile...oricum buna ideea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Daca se face la Frunzanesti sunt doua cai de acces (ambele din centura):

 

1.prin Cernica.

2.prin Glina.

 

Drumul de la centura, pe prima varianta aproximativ 10 km pe asfalt , pe a doua varianta maxim 5 tot pe asfalt.

In vecinatatea celor doua cai de acces exista vreo 3 spalatorii care din cate stiu eu sunt cam nonstop.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propunere trial UMANITAR sincronizat ptr Daniel, baiatul lui Nessum

 

Pina la urma ce s-a decis la sedinta de azi?

Editat de Astral
Sunt modest din fire,toti au gipane,eu am doar JEEP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare