Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Topicul de prezentare al membrilor


ALF-DMAX

Postări Recomandate

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut ,

Sunt pasionat de pescuit si calatorii prin munti si urc (atat cat se poate ) cu un Freelander 4D .Desi nu e masina perfecta , nici nu pot sa ma plang ca m-a lasat vreodata (in drumul desfundat de langa Prut sau in padurile mlastinoase de pe malurile Chiliei ). Se apropie de 10 anisori si incepe sa o doara una alta ... Sper sa gasesc aici si alti dependenti de drumuri desfundate :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Nu stiu daca am ajuns unde trebuie. Prieteni imi spun Johny, lucrez in domeniu medical,am doi copii, ma ocup de albine si sunt mare amator de iesiri in natura. Am un bus si o "micuta" pt gherila urbana dar as dori si ceva pt. drumurile forestiere de la noi.In acest scop asdori sa-mi impartasiti din experienta dvs.Cu multumiri.

Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Buna seara/ziua,

 

sunt Dragos, de azi proaspat posesor al unui Pajero 3,2 DID. Principalul hobby BMW E30, iar de ceva timp am inceput sa cochetez si sa ma interesez mai mult de off-road. Cu alte cuvinte, tot dornic de adrenalina dar de alta natura. Ca experienta in acest domeniu, ceva prin tinerete, mecanic incercator(pilot probe intern) la ARO Campulung-Muscel intre 85 si 87, dupa care mecanic auto intr-un autoservice ARO. Toate cele bune tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut,

 

Sunt Dorin,

 

Din pacate inca nu am un 4x4 insa .... imi doresc f mult unul care sa traga si o rulota dupa el, sau, de ce nu, canapelele sa se transforme in pat pe care se poate dormi.

Sper sa invat cat mai multe despre 4x4 si poate reusesc sa imi cumpar unul pana la urma cu ajutorul vostru

 

Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare tuturor,

 

Numele meu este Ovidiu si acesta e primul meu post pe acest forum.

Sunt un proaspat proprietar al unui Grand din 2009 cumparat de la un cunoscut imediat ce masina a iesit din garantie.

Editat de Astral
Grand Cherokee WK 2009 Limited
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

- dinu alexandru

 

- brasov

 

- 21 ani

 

- mecanic si proprietar al unui aro 244 3.2cmc tip motor d127 UTB pompa rotativa , pistoane cu camera omega non turbo L 4 (diametru piston fi 95) cu doua chiulase , CV 4 trepte de viteza, doua trepte 4x4 .. fara caroserie; momentan inca in reparatii.

 

- salutari conducerii si membrilor acestui forum.

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare tuturor! locuiesc in Bucuresti (nascut si crescut in Alexandria), am 25 de ani si ma pasioneaza tot ce inseamna 4x4,6x6,8x8 etc... din pacate nu am reusit niciodata sa detin ceva de acest gen. Amator in mecanica,mestereala si alte treburi murdare.

Pe viitor imi doresc o Toyota, DAR... la cum imi merge acum, s-ar putea ca acel viitor sa fie departe.

sper sa va cunosc si sa ne intelegem bine:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Va salut pe toti!

 

Sunt Valentin S., 44 ani, Ramnicu Valcea, si am ajuns aici ca posesor (de cca. 3 luni) al unui Freelander diesel, model 1999, prima inmatriculare in 2000, in Anglia. Masina are motor Rover de 1994 cmc si a fost adusa in Ro in decembrie 2010, dupa ce tot in Anglia i-a fost schimbat volanul de pe dreapta pe stanga. Freelanderul a avut, la achizitionarea de catre mine, 184.000 mile (o fi mult?), insa motorul functioneaza-ceas.

 

Am parcurs vreo doua mii si ceva de km (Transalpina din Sud spre Nord, cu iesire Sugag-Jina-Saliste-Sibiu), drum la Predeal (pe Rucar-Bran), fuga pana la Neptun si ceva km prin Bulgaria + utilizare aproape zilnica pe drumuri mai "oltenesti".

 

Mai multe despre primele patanii cu masinuta mea, la topicurile dedicate.

 

 

:tk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

va salut.ma numesc victor agapie 42 ani din constanta .am ajuns aici din cauza unui jimny care facea furori vara trecuta pe plaja de la vadu.mi-a intrat pe sub piele iar in decembrie am si devenit posesor de jimny.nu stiu nimic despre 4x4 sint incepator dar cu ajutorul vostru sper sa invat cit mai multe!!!va multumesc ca m-ati primit in marea familie 4x4.deocamdata citesc postarile dvs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut la toti cei pentru care drumul nu este indeajuns de mare. ma numesc Marian si cred ca cat de curand o sa imi achizitionet un SJ Samurai sau un L200, cat despre preparare o sa vorbesc si eu cu cateva persoane pentru a-mi achizitiona ceva gume noi si si doua trolii fata si spate de la GTC.

In rest va doresc, putere maxima si cuplut cat mai mare la toti.:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

salut sunt WRG,bine v-am gasit,sunt nou pe acest forum si sper sa ma primiti in marea familie a clubului 4x4 pentru ca am nevoie de multe sfaturi din partea celor care sunt in masura sa-mi raspunda la intrebarile deja pregatite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Astral a schimbat titlul în Topicul de prezentare al membrilor

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare