Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Topicul de prezentare al membrilor


ALF-DMAX

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Buna ziua.

Numele meu este George Zainea, sunt din Bucuresti, casatorit si am 2 copii.

Am avut ca si 4x4:

-Toyota Land Cruiser 1992 motor de 4.2 litri, diesel( nu turbo)

- SUzuki Vitara 1992 cu prelata.

 

Acum am un Peugeot 307, pe care intentionez sa il las sotiei si sa imi iau un 4x4 din nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutari

Scuze. Trebuia sa fi scris si eu de la inceput aici,dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

Sunt Claus din Reghin si de cca. un an sunt fericitul posesor a unei Vitara 1,6 8V din `96.

Am mai si scris cate ceva pe forum in legatura cu un roof-rack dar am fost foarte activ in privinta cititului.

Nu sunt tare pasionat de off-road, pt. mine 4x4 este masina ce trebuie sa ma duca pe lungile drumuri ce fac accesul spre munti. Si Vitara face traba asta foarte bine. Tocmai in acest weekend am fost in Calimani m-a dus pana sub vf.Tihu.

Nu eram f. hotarat daca o voi tine pe termen lung dar dupa un an de convietuire sunt sigur ca vom ramane mult timp impreuna asa ca foarte curand va intra in RK asa cum am vazut ca au fact multi de aici de pe forum.

O sa am nevoie de multe sfaturi, dar astea la topicuri.

635948339_DSCF3647(2).thumb.jpg.a390643668193466f954e99375e80573.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topic de prezentare a membrilor

 

Salut, sunt florin lepadatu user firekeeper locuiesc in Galati si lucrez in IT de 10ani. De curand sunt posesor de Landrover Freelander ca pasiuni calculatoratele, muzica anilor 80,90 tenisul de masa si nu in ultimul rand drumetiile in natura on road si off road.

firekeeper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut,sunt Alex din Bucuresti si sunt proaspatul posesor a unui Daihatsu Rocky,sper ca in maxim doua luni sa termin masina si sa pot veni alaturi de voi la iesirile din weekend.

Daihatsu Rocky 2.8 td

Grand Cherokee 2.7 crd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Bine v-am gasit.

Numele meu este Mihai si sunt din Bucuresti. Sunt pasionat de plimbari cu sau fara masina. Am cateva masini dar nici una 4x4, pe care le-am plimbat prin multe locuri (Fiat 850 – Transfagarasan si multe drumuri din Buzau, adica Asezarile rupestre de la Nucu, Alunis etc, Fiat 600d – limuzina de oras, Fabia care a urcat ultima oara pe Valea Stanii din Ciucas, prin pasul Boncuta pana la cimitirul eroilor de la Tabla Butii). Cele mai multe plimbari la munte (cele de la campie deja nu mai conteaza) le-am facut cu un Renault super 5 care, din pacate, se “odihneste” de anul trecut la remat. Singura masina cu tractiune 4x4 pe care am folosit-o a fost Kia Sportage modelul 2008. M-ar tenta ca in scurt timp sa-mi gasesc un 4x4 mai domestic gen vitara pe care sa-l chinui pe drumurile forstiere care-mi infunda toba la fiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

salutare la toata lumea mai greu ma descurc cu tastele ....mai usor cu cheile . sint ciprian si cam ca majoritatea de aici i-mi plac motoarele. in putinul timp liber il dedic la copilasi mei alfa ,m461 ,awo 425. sper sa reusesc si eu cu prezentarea ok! pe curind

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Buna ziua ,ma numesc Peter Erno,sunt nou pe forum,locuiesc in Oradea,si sunt pasionat de masinile de teren.Nou proprietar unui Samurai din 87 softtop.In tinerete am lucrat ca mechanic auto,iar acum aproape de zece ani administrez un magazin cu efecte militare.

http://modificari4x4.blogspot.ro/

 

relatii la tel 0723013231

peter.erno@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare,

sunt Laur, ploiestean, mai mult prin capitala.

nu-s un impatimit de offroad, ci doar un nevoit...intrucat pescuiesc si vanez!

super forum, felicitari !!! si KEEP IT UP !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare tuturor,

 

Ma numesc Iulian, sunt din Timisoara, pana acum am avut tangente minime cu off-road-ul, desi imi doresc mai mult; am avut (de fapt am) un Ford Sierra pe care l-am inaltat un pic, cu arcuri de pe un model diesel, (el fiind benzinar, deci mai usor), si cu care am mai iesit pe coclauri cat se putea.

M-am modernizat un pic cu un Ford Mondeo break din 2002, dar parca tot spre 4x4 ma trage inima.

As vrea sa cumpar un 4x4, pentru expeditii, as spune. M-ar tenta un Galloper 3.0 V6 de exemplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare, numele meu este Alex, am 17 ani, locuiesc undeva in judetul Sibiu, in Agnita mai precis, sunt fan 4x4, inca nu i-am prins gustu' prea bine, am avut un Fiat care l-am gatat dupa o tura pe deal, si de atunci vreau sa imi fac si eu ceva sa ma dau calumea :)

Alexsso1651.thumb.jpg.e0a8b183f3a21971f0993d6d94b54968.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut,

Sunt Laurentiu (poreclit de prieteni Şăfu' nu Şefu sau Şeful) sunt Bîrladean "naturalizat" in Iasi de vreo 13 ani, am 35 de ani, sunt asistent social, imi place rugby-ul, pe care l-am si jucat ca junior, pescuitul - anul asta am apucat doar odata sa ma duc:grin:.

Sunt proaspatul detinator al unui Suzuki Samurai, 1,3 i, 1992, spre norocul meu pregatit de off road!:ypu

Hyundai Elantra

Suzuki Samurai - momentan zis PowerSquirrel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut! Sunt Ciprian Ilisei din Vaslui.

Fondator si presedinte la proaspatul club offroadclubvaslui.

Am 30 ani si detin un Mercedes g 250 d 1988 preparat putin..

Cea mai mare pasiune a mea este offroadul. ?..

In ultimii cinci ani am participat la iasi adventure raid. .

Sunt incepator. ?....am multe de invatat..sper ca impreuna sa reusim..

Am si un atv kingquad 700...cu atv-e diferit...

Cu masina ai senzatii mai tari...e si mai greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Astral a schimbat titlul în Topicul de prezentare al membrilor

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare