Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Tabara de Off Road editia de iarna-primavara

pepi3103
 Share

Recommended Posts

Tabara de Off Road in editia pe zapada,gheata si noroi!

Intre 24.02-28.02 va avea loc evenimentul astfel:

Program scoala de pilotaj si navigatie

Marti 24 Feb.:

-cazare incepand cu ora 14:00 pana la 17:00

-verificarea masinii

-discutii si sugestii administrative

-navigatie

-cina festiva

Miercuri 25 Feb.:

8:30 mic dejun(MD)

9:00 -16:00 cu o pauza de sándwich

iesire in teren,inclinatii laterale,urcari coborari in alunecare.

17-19 intrebari si discutii despre navigatie sau pilotaj

Cina

Joi 26 Feb.:

8:30 MD

9:00-16:00 iesire in teren cu aplicatie de navigatie si road book(RB)

Instruire directa a fiecarui cursant monitorizat

17-19 discutii si intrebari

Cina speciala

Viner 27 Feb.:

7:00 MD

8:00 tura Baisoara-Belis pe RB cu multe surprize pe traseu.

19:00 Cina Porcului si cazare la Belis-Fantanele (bagajele mari se trimit separat cu microbús)

Sambata 28 Feb.:

9:00 MD

10:00 3 trialuri

Acordarea diplomelor

Numar maxim de masini acceptate va fi de 9.

Echipament de iarna atat pentru masina cat si pentru conducatorii ei.

Cazare In Baisoara la Hotel Alpin.

Cazare Belis la Pension.

Se asigura asistenta tehnica.

Costul intregii tabere este de 350 EUR/pers.

Va asteptam!

Amanunte pe PM

Pajero

Re: Tabara de Off Road editia de iarna-primavara

Ce se va face in acesta perioada:

1.Teoria 4x4

Se aprofundeaza cunostiintele de baza pentru orice posesor de 4x4 :

-diferenta intre diversele tipuri de transmisii 4x4,limitele geometrice si aplicatiile lui la un 4x4,traiectorii si abordare in functie de tipul de aderenta,suspensia,incarcatura.

-anvelopele de Off Road(OR),tip de anvelope si presiuni in OR

2. Obstacole 4x4

-tehnici de a depasi si trece cele mai intalnite si mai putin intalnite obstacole naturale sau nu

3. Urcare-Coborare4x4:

-tehnici si manevre de urcare si coborare pe orice fel de suprafata la limita masinii 4x4 pe care o avem

-tehnci de trecere prini gropi si peste bolovani,copaci butuci,crengi groase sau alte obstacole naturale

-tehnici de abordare a inclinatiilor laterale,comportamentul masini,situatii si manevre de urgenta

-recuperarea in 4x4,materiale si tehnica de recuperare,totul la limita sigurantei tale si a masinii

-diversele tipuri de trolii cu avantajele si dezavantajele lor

4.Pilotaj4x4:

-cum se trece si cum se conduce cat mai eficient pe orice fel de teren,uscat,nisip,noroi,zapada,gheata,vad de apa

5. Navigatie4x4:

-Road Book(RB),ce este un RB, la ce foloseste el cum se utilizeaza si citeste ,cum se face

-terra trip,ce este ,functiile lui(toate) cum si la ce se foloseste

-busola si azimut,cum se foloseste (busola) si cum se ia(azimutul)

-GPS

Pajero

• 1 month later...
  • 1 month later...

Hellooooooooo !

S-a pus o intrebare ... :uameni

Cand se mai organizeaza o noua tabara off-road ...!?

Poate sa ne raspunda cineva?

Mai traieste careva dintre organizatori? :P

Probabil ca a fost un fiasco total si nu se mai repeta ! :ban

................

*editat de admin

Stimabile, cum ar fi sa respecti si tu Regulamentul si sa te prezinti cand intri intr-o casa noua? :rules

Iar calificativele le dai numai daca ai informatii despre subiect.

Max

admin

................

*editat de admin

Stimabile, cum ar fi sa respecti si tu Regulamentul si sa te prezinti cand intri intr-o casa noua? :rules

Iar calificativele le dai numai daca ai informatii despre subiect.

Max

admin

Maxule parca la trasnit fulgeru :ha:

E tare omul ca incepe sa tipe dupa doua mesaje :ha:

:cl

1. Dintre voi sunt singurul in masura sa dau verdicte medicale ... !

2. Cine vrea cineva sa afle datele mele, le-am scris pe site inca de la inscriere!

3. Daca va considerati a toate stiutori, trebuie intai sa dovediti. Aprecierile voastre, dau dovada de infantilism si ma tem ca am gresit forumul.

4. Principalii vinovati sunt cei care va permit sa-i tratati in zeflemea (n-aveti decat sa faceti asta pe PM) si in principal administratorii acestui site.

5. Din fericire pentru acest hobby, am cunoscut si persoane educate, care desi intra cu multa placere in noroi, nu sunt omnivori..

6. Ramaneti in sucul propriu, Domnilor ...

2. Cine vrea cineva sa afle datele mele, le-am scris pe site inca de la inscriere!

3. Daca va considerati a toate stiutori, trebuie intai sa dovediti. Aprecierile voastre, dau dovada de infantilism si ma tem ca am gresit forumul.

4. Principalii vinovati sunt cei care va permit sa-i tratati in zeflemea (n-aveti decat sa faceti asta pe PM) si in principal administratorii acestui site.

5. Din fericire pentru acest hobby, am cunoscut si persoane educate, care desi intra cu multa placere in noroi, nu sunt omnivori..

Ai perfecta dreptate. Dar!

Speram sa meditezi si tu la modul in care-ti permiti sa dai buzna intr-un forum despre care habar nu ai nimic. Nu cunosti pe nimeni dar sari ca mingea de ping-pong de colo colo, insinuand ca ai o diploma (pesemne!)

Felicitari pentru cele 4 posturi pline de intelepciune!

La revedere!

Mmmmm... NISSAN!

"Nu este nicio rusine sa te nasti prost. Rusine e sa mori prost." Marin Sorescu

- Off Road Club Sibiu -

E singurul lucru pe care l-am inteles ... iti plac vegetarienii, veganii sau canibalii!

PS. Nu te supara pe mine, eu fierb in suc propriu ca n-am cotetz.

FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82, Suzuki SJ500 88 ... si lista ramane deschisa

Mare-i gradina Domnului... si sunt care au reusit sa-i sara gardu'! :uameni

JEEP GRAND CHEROKEE 2,7 TD '03

Domnule doctor,

1. Nu esti singurul care pot sa dea verdicte medicale aici pe forum si oricum, nici nu ti-a cerut nimeni asa ceva.

2. Nu aveam nevoie de datele tale. Era de bun simt ca sa dai si tu "buna ziua" cand intri intr-o casa noua. E o chestie care tine de cei 7 ani e acasa nu de faptul ca esti doctor sau ceva de genul asta.

3. Tu te crezi a toate stiutor daca iti permiti sa faci aprecieri despre o situatie de care nu ai nici un habar.

4. Da, asa ii voi trata totdeauna pe cei ca tine care ai impresia ca sunt cel putin buricul pamantului. Poate o sa te socheze chestia asta dar afla ca nu esti.

5. Din fericire pt acest hobby, sunt si persoane educate care stiu macar sa se prezinte inainte de a arunca cu noroi.

6. Asa vom face.

Iti multmim pentru scurta ta incursiune pe acest forum.

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use