Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Postări Recomandate

Re: TAT2009

 

Acum am vorbit la Deva. Gabi Nicolae a ajuns azi prima masina, coechipierul lui un rus s-a dat peste cap.

Traseul foarte greu cu piatra si treceri nasoale.

Pana la ora aceasta celalalte echipaje romanesti nu au ajuns.

 

Cum aflu noutati va scriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Re: TAT2009

 

traseele le-au cam dat de furca concurentilor, dupa 2 zile apreciez abandonurile cam la un sfert din participanti.

 

am impartit extremul in 2 grupe din cauza participarii masive. vor face acelasi traseu dar la o zi distanta unii de altii urmind ca joi seara sa ii reunim si sa comasam clasamentele iar vineri sa mearga impreuna.

 

mauri si sorin au abandonat din pacate. mergeau foarte bine, erau pe locul 2 cind au rupt directia si nu au mai putut continua. la aceeasi grupa a doua gabi nicolae e pe primul loc impreuma cu rusii.

la prima grupa conducea boros csaba din ungaria.

 

 

am atasat clasamentele dupa prima zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TAT2009

 

Clasament ziua 2

Open:

Loc 1 - Gregor Lehner, Barbara Schwankhart (AT) / Jeep Cherokee

Bieber Ernst, Bieber Brigitte (AT) / Mitsubishi Pajero

Loc 2- Romania,

Stan Constantin, Dorel Stanciu (RO) / Mercedes G

Vali Dutu, Andrei Hazgan (RO) / Toyota

Loc 3 - Grecia

Dimitris Taloumis, Giannis Rombotis (GR) / LR Defender 90

Tilemahos Taloumis, Konstantinos Grigoriou (GR) / Jeep Rubicon

Abandon: 2 echipe

Extrem

Inca nu a venit clasamentul pt ca ultima echipa a ajuns abia la ora 7.30 azi dimineata. Dar au abandonat 8 echipe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TAT2009

 

NU am reusit sa ajung deloc sa ii gasesc prin paduri. Teoretic, azi sau maine ar trebuii sa se mute in zona Bradului. Chestia e ca ieri o plouat in zona Devei, masiv de tot pe la pranz. Si acuma se cam pregateste de un dus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TAT2009

 

Nici nu vreau sa ma gandesc ce ii pe ei. In Deva parca s-o spart cerul. O furtuna in toata regula, cu tot tacamul. Daca i-o prins in traseu, o sa fie o gramada de abandonuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TAT2009

 

Azi la Hateg era soare si bine, dar la Petrosani a plouat cu intermitente toata ziua. Daca si la Deva e la fel, se pare ca muntii atrag ploaia ca magnetul.

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TAT2009

 

dupa ziua de miercuri, ploiaosa, abandonuri gramada.

cel mai spectaculos al lui Gabi Nicolae care a scapat masina in prapastie citeva zeci de metri.

era agatat in troliu spate si lasa masina catre vale cind i-a cedat plasma. norocul lui , soarta, ingerul pazitor, e ca s-a gindit cumva sa nu stea in masina la trolierea aia, prima oara in viata lui cind a facut asa ceva.

masina e praf iar el e fericit...desi el si rusii conduceau in clasamentul general cu un avans bun in acel moment

 

din grupa a doua de extrem nu a terminat nimeni tot traseul de ieri.

azi e o vreme superba, probabil le va fi mai usor.

 

la hobby se bateau pe primele locuri 2 echipe din romania cu una din austria si una din grecia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TAT2009

 

Se pare ca forumul nostru e sursa de inspiratie si pentru presa. Dupa ce mai nou stirile la teveurile nationale apar cu filmulete de pe youtube in lipsa unor materiale originale, acum vad ca si presa scrisa recurge la pozele culese de pe net ca sa ilustreze stiri. Atat ca spre deosebire de tveuri, care lasa sase vada emblema youtube, astia nu mentioneaza sursa de inspiratie, si mai le si "branduiesc" cu insemne proprii. Vedeti articolul de la linkul asta http://zvj.ro/node/1939 , sunt sigur ca o parte din poze vi se vor parea tare familiare.

 

Azi cred ca va fi mult mai usor in traseu, vremea pare a fi superba.

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TAT2009

 

Se pare ca e nebunie mare la TAT.

Echipa medicala a avut 20 de interventii.

Hemoragii interne, rupturi de clavicule etc... Un concurent din franta si-a amputat patru degete cu cablul de la troliu.

Furtuna a distrus corturi.

Noroiul e inuman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TAT2009

 

Acuma am ajuns de la locul faptei. Intradevar e crima si pedeapsa. Am reusit sa fac o parte din traseu in urmarirea concurentilor. Noroiu e cat naiba. Am prins ultimele echipaje unul olandez cu Land Rover Defender si belgienii cu Bughyurile la finalul traseului pe o ravena toata cu mocirla. Cand am plecat eu din zona taberei de Sud, ajunsesera undeva la 7 sau 8 echipaje. Se pare ca au fost multe abandonuri sau renuntari. In seara asta o sa descarc pozele dar nu mai am puterea sa le modific si sa le postez. O sa incerc dimineata. Dar, priettenul meu are mult mai multe si ceva filmulete. La cat e de zalud, e posibil sa nu doarma ca sa le posteze.

Oricum, e interesant sa te invarti prin munti doar dupa urme si duppa ce iti spun putinii localnici din zona sau lucratorii forestieri.

Voi revenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare