Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Off-road in Dobrogea - Comunitatea


Forte

Postări Recomandate

Re: Off-road in Dobrogea!

 

Pe mine iesirea asta m-a dus cu gindul la savana africana (asa cum mi-o imaginez ca nu am ajuns pe acolo). Parca te asteptai sa apara un leu sau un rinocer dupa un tufis.

 

S-a mers in forta (uneori gen rally ride) si fara un traseu anume stabilit ci doar conturat.

 

Deschizatorul de coloana (@GLV) s-a orientat excelent, fara GPS sau alte ajutatoare. Principul era 'go west' si sa nu intram la fratii bulgari in patrie. De citeva ori am mers pe linga fisia de frontiera. Pe acolo se implementase deja schengen-ul.

Editat de georgei23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Vizitator new kid in town

Re: Off-road in Dobrogea!

 

Bro's, arata bine pozele si cred ca si distractia a fost la inaltime.:br After all,drumul face tot farmecul povestii si nu capatul sau. Cu proxima ocazie ma inscriu si eu la un drum d'asta. :y:y:y Acum constat cu surprindere ca si chinezii sunt fani enduro si offroad,normal ca pe masini jappo iar piata lor de fake-uri copie orice s-a produs pentru aftermarket si preparare masini... Sorry daca am iesit in decor!..:sr:jp1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-road in Dobrogea!

 

CORB44 BUCURESTI a facut inca o editie de ecologizare a zonei VADU.Din pacate NESIMTIREA sezonistilor este intacta...

 

S- a facut si off-road...s-a folosit si troliul pentru recuperarea lui FRAM din nisip...

 

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/Ecologizare%20VADU%202010/IMG_2319.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/Ecologizare%20VADU%202010/IMG_2314.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/Ecologizare%20VADU%202010/IMG_2313.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/Ecologizare%20VADU%202010/IMG_2312.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/Ecologizare%20VADU%202010/IMG_2311.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/Ecologizare%20VADU%202010/IMG_2309.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/Ecologizare%20VADU%202010/IMG_2307.jpg

Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-road in Dobrogea!

 

Salutari.Acu am ajuns si eu la teava cu net.Ma gandeam ca am scapat de praf , insa , dupa cum s-a vazut sambata inca sunt tone de praf pe dealuri.Tura s-a terminat la jumatatea traseului propus , cu toate ca o buna parte de traseu l-am facut in stil rally-raid.Mai auzeam eu injuraturi si scrasnete de dinti in statie (glumesc) dar eu chiar voiam sa ajung la Dunare.Nu s-a putut.Asta e. Data viitoare trebuie sa ne intalnim la Baneasa si de acolo sa plecam spre Ostrov.

 

Poze: http://picasaweb.google.com/109743142637043163963/PlopeniBaneasa26092010?authkey=Gv1sRgCPCz286Zn9nWEw#

 

Ele sunt facute de baiatul meu in stilul ,,eu cand vreau sa fotografiez... fotografiez !

 

 

P.S. Ridicaturile alea de pamant sunt intradevar tumuli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-road in Dobrogea!

 

Mie chiar mi-a placut abordarea mai 'rally ride'....numai ma apuca uneori putzin teama ca jimny nu e chiar masina de rally ride.....cind o sa ma fac mai mare imi iau si o masina mai lunga...

 

LE: dar sa stii ca nu eram eu ala prin statie cu scrisnetele din dinti....@low gear im imai trimitea cite un mesaj pe walkie talkie; el nu e chiar fan rally ride; eu il 'prelucram' putzin :) si il puneam pe cb

Editat de georgei23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-road in Dobrogea!

 

Mai intai vreu sa-l falicit pe asfalttango si pe cei ce au participat la ecologizarea Zonei Vadu. Din pacate in Ro inca mai este nevoie de asa ceva.

 

Legat de tura de sambata Da, eu eram cel care mai comentam prin walkie talkie pt ca, noi, (cei din urma) eram lasati de izbeliste si cand ajungeam pe la o intersectie nici urma prafului nu mai era dupa voi:y Over all a fost o tura reusita, noi (bucurestenii) nu am fi ajuns vreodata pe acolo fara voi:tk Felicitari pt navigatie @GLV

G 300GD W460 short - for sale

G 300TD W463 long - for rides

KTM 525 EXC - sold

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-road in Dobrogea!

 

Ma bucur ca v-ati distrat, din pacate ... eu am avut dureri de cap!

 

Pentru sambata ... m-am gandit la o plimbare mai aproape de casa: Gura Dobrogei, Casian, Cheia, Pantelimon pana la Galbiori, Crucea!

 

 

Vremea se anunta buna de off-road! Co-pilotul meu ii cedeaza locul lui GcBadea, victima ultimului weekend!

Editat de Forte
Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-road in Dobrogea!

 

Ne intalnim la ora 10.00 la Petrom Palazu, intre Cta si Ovidiu! Traseul tine cat dorim noi, pe schita de traseu are 104km, de la Cta pana la Cernavoda pe cel mai lung drum! Cine doreste sa plece mai devreme poate pleca la una din intersectiile cu asfalt! Am inclus in traseu si cateva speciale, care se pot ocoli, dar cu siguranta sunt de senzatie ...

In Dobrogea a plouat minim 12 ore ... asa ca sigur nu va fi praf si cu putin noroc o sa fie noroi!

 

In tinerete am facut aproximativ acelasi traseu:

 

Tel: 0723-337007

 

P.S. Sa nu uit sufa lunga metalica pentru coborari in cap si lopata ca sa iesim din

!

P.P.S. GLV esti oficial INVITAT! Nu ne lasa la greu!

Editat de Miron Sorin
Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-road in Dobrogea!

 

Cine vrea sa vina dinspre Bucuresti plecarea la ora 6.30 de la AGIP timpuri noi.

 

0761 941 038

 

Punctualitatea este foarte apreciata!

 

Tinind cont de lungimea traseului, de ploile din ultimele zile si de filmuletele postate de @forte cred ca MT/Simexurile sunt absolut necesare! (rugam pe 'Forte sa confirme/infirme).

 

 

 

Traseul pare suuuuper! :banana De abia astept! :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-road in Dobrogea!

 

Cine vrea sa vina dinspre Bucuresti plecarea la ora 6.30 de la AGIP timpuri noi.

 

0761 941 038

 

Punctualitatea este foarte apreciata!

 

Tinind cont de lungimea traseului, de ploile din ultimele zile si de filmuletele postate de @forte cred ca MT/Simexurile sunt absolut necesare! (rugam pe 'Forte sa confirme/infirme).

 

Traseul pare suuuuper! :banana De abia astept! :h5

 

Nu sunt necesare SIMEX-urile! In Dobrogea sunt necesare SIMEX-uri doar daca te prinde ploaia! Specialele din filme pot fi evitate foarte usor!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-road in Dobrogea!

 

Nu sunt necesare SIMEX-urile! In Dobrogea sunt necesare SIMEX-uri doar daca te prinde ploaia! Specialele din filme pot fi evitate foarte usor!

 

 

Atunci e si mai bine!....eu nu sunt mare fan 'simexuri', atunci cind am de mers si 400km pe sosea!....dar parca m-as mai baga si la niste speciale.....ma mai gindesc.

 

@forte: tu cu ce cauciucuri/jimny vii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-road in Dobrogea!

 

Sambata, 02.10.2010, ora 10.00 Petrom Palazu!

 

Lista cu participantii: Georgei23, Cipytu, Mihai, Florin, MMC, GLV, GcBadea, Forte!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-road in Dobrogea!

 

Salutare tuturor, voi fi si eu prezent sambata. Ne vedel la "START"

 

 

Iar in continuare atasej niste poze de la iesirea trecuta...

Pajero 2.5 Super Select 4WD- 1994

Aprilia Pegaso 600cmc - Enduro - 1997

BMW 325 Vanos -192CP - 1990 (CT88HAI)

 

 

http://picasaweb.google.com/112168180504009578774

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-road in Dobrogea!

 

Sambata, 02.10.2010, ora 10.00 Petrom Palazu!

 

Lista cu participantii: Georgei23, Cipytu, Mihai, Florin, MMC, GLV, GcBadea, Forte!

 

Editez lista: Georgei23, Cipytu, SmartMind, Florin, MMC, Forte!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-road in Dobrogea!

 

Foarte foarte faina iesirea. Multumim baietilor din CT pentru organizare. A fost un traseu interesant si complet, de la rally raid la nomoleala si urcari pe grohotis. Peisaje si locuri foarte foarte frumoase pe care imi doream de mult sa le vad si in varianta offroad. Revin cat pot de repede cu poaze si filmulete. Si chiar daca n-am reusit azi sa ma dau pe plaja revin cu replica "We'll be back !!"

:cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare