Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Intilniri cu animale salbatice

sacalu
 Share

Recommended Posts

Re: Intilniri cu animale salbatice

Si culmea vulpita sa spuna...''Explore the Carpatian garden'' :ha:

:tk

Am intrebat-o, era apolitica si ca frunza e buna numa de taiat la caini :y

Nu sunt blande deloc si noi am fost foarte surprinsi. Noi, adica, eu incercam sa-i atrag atentia in toate felurile posibile iar @adrianudeanu era paparazzi de serviciu :h5

Nemo me impune lacessit !

• Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:tk

Am intrebat-o, era apolitica si ca frunza e buna numa de taiat la caini :y

Nu sunt blande deloc si noi am fost foarte surprinsi. Noi, adica, eu incercam sa-i atrag atentia in toate felurile posibile iar @adrianudeanu era paparazzi de serviciu :h5

Vulpita,saraca,indiferent de culoarea ''blanitei'' ramane apolitica.

Pacat de situatia in care , noi,acum din puct de vedere '' filatelistic'' am ajuns la varianta cea mai valoroasa.....Cap de bou..!:y

Scuzati-mi abordarea neprincipiala dar este POZITIA MEA fata de falimentul turismului romanesc :tk

mare mare atentie la vulpile blande

e un semn clasic cand sunt turbate si isi schimba starea fara motiv (inafara bolii) si brusc, de la foarte blande la foarte agresive

o mica zgarietura cu coltii si aveti un sejur garantat la "contagioase"

in plus, hranirea acestor animale e o mare prostie, pt ca o sa fie mult mai usor de impuscat de nenea vanatorul...

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .

Acum o luna, intr-o tura cu bicicleta, m-am intalnit doar cu urmele...bine ca nu a fost si "posesorul" urmelor in preajma.....

La 3km de Agnita catre nord, pe drum forestier.

Urme de URS

Off-Road in Waldland

Vineri seara am dat o fuga pana la un un unchi din Ialomuita, mare gradinar, sa iau niste vinete, ardei, pepeni etc. La intoarcere, pe un drum comunal cuprins deja in intunericul noptii vad o mogaldeata miscatoare pe margine. Opresc, dar undeva mai la distanta cat am putut frana si eu in siguranta, si incep sa dau cu spatele in marsarier, spunand catre prietena deja speriata de reactia mea prompta: UN ARICI!!!

Evident, cand dadeam inapoi au inceput sa vina din spate multe masini. Pun avariile si continui sa dau cu spatele, cu grija ca nu cumva sa calc micul tepos. La un moment dat ma trezesc cu o masina de politie care se opreste la 10cm in curu meu. Din ea coboara un gabor cu o lanterna de-aia mare cat scula lui Rocco... ma rog, poate chiar mai mare :ha:

Vine la mine la geam si-mi baga lumina in ochi ca-n filmele americane. Urmeaza dialogul de mai jos :grin:

Gaboru: Ceva probleme?

Eu: Nu, am vazut un arici.

Gaboru uimit: CE FACE?!?!

Eu ma repet: Am vazut un arici pe marginea drumului, de-aia am oprit.

Gaboru: Si, colectionati arici cumva? :ha::ha:

Eu: Nu, sunt mare iubitor de animale.

Gaboru interzis: Bine, dar vedeti ca e cam periculos drumu asta!

Si a plecat, cu tot cu lanterna, la fel de repede cum a si venit :ha::ha:

Concluzia:

Intre atatea gunoaie si cacaturi cate sunt in tara asta, in "za lend of ciois", nu poti sa tragi o basina sau sa te opresti sa admiri un animal pe marginea drumului, ca vine politia sa te intrebe daca nu cumva esti colectionar de arici.

Deznodamant: s-a dus dracu si arici si tot.

Va salut !

Daca adaugam un c in fata cuvantului arici, povestioara relatata devine extrem de interesanta si amuzanta.

Scuze dar nu m-am putut abtine :ha:

Nemo me impune lacessit !

Lepsa 2010

Ursul apare si in prima poza pe panta din spatele copiilor. Le-am aratat poza unor localnici care au spus ca nu suntem normali - cand am vazut ursul trebuia sa avem un singur scop, sa fugim de el...

S-a pishat pe cortul ala ursii? :grin: Tare asta ...daca tot nu au gasit d'ale gurii macar sa faca si ei un pipi mic ... :ha:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

S-a pishat pe cortul ala ursii? :grin: Tare asta ...daca tot nu au gasit d'ale gurii macar sa faca si ei un pipi mic ... :ha:

nu, chiar aici nu sa ajuns, dar cam asa arata un cort in car si-a bagat labutza ursul si ne-a scos cu tot cu saltea. Senzatie, nu gluma :grin:

poate nu a facut ursul pipi, poate... altcineva si nu afara , in cort :ha:.

• 4 weeks later...

Vai.... sa-mi trag palme :ha: Avea vreo 180 ala cu porsche-ul ? Asa am luat eu cu Doblo odata un caine pe DN1. Ma uit in oglinzi sa-l vad tavalit in spate, dar nimic... Dupa vreo 10min mi-a crescut temperatura apei la 100:ha:.Cand opresc repede cainele a picat,a chelacait putin si a fugit(ramasese jos in grila aia) :ha:

De ce nu atasati slogaul ''Aceste imagini pot avea un ''impact emotional negativ asupra minorilor '' ? :old

Daca e vulpe si nu caine e mai putin sadica?:ha:

Am avut si eu un contact cu un vitel de caine. Daca nu eram cu Mazda ajungeam pe platforma ca BMW-ul...

Scump si prost am tot vazut. Ieftin si bun NU EXISTA! :grin:

Prahova 4x4

Sa mai destindem atmosfera!!!

http://img704.imageshack.us/img704/2710/dsc0782a.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

"Planning is bringing the future into the present so that you can do something about it now."

-- Alan Lakein

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use