Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

"Impotmoliada 2010" Trial-12.12.2010 Umanitara-19.12.2010

Yonutz
 Share

"Impotmoliada 2010" Trial-12.12.2010 Umanitara-19.12.2010  

103 members have voted

1. 1. "Impotmoliada 2010" Trial-12.12.2010 Umanitara-19.12.2010

• Doresc sa particip ca si concurent
      58
    • Doresc sa particip ca si spectator
      35
    • Doresc sa particip doar la umanitara
      4
    • Nu mi se pare interesanta aceasta intalnire
      6

Recommended Posts

Re: Impotmoliada 2010 12.12.2010

Va asteptam cu drag. Cei care veniti din afara Bucurestiului si doriti cazare peste noapte va rog sa ma anuntati in asa fel incat sa va putem face rezervari din timp.

Variantele aproape de Bucuresti/locatia cu pricina ar fi:

RIN GRAND HOTEL in Bucuresti (cca 20 km de Impotmoliada)

Casa de Vis - pensiune pe centura (cca 15 km de Impotmoliada)

Vor fi prezente doua autoplatforme la eveniment in cazul ca "Doamne fereste" ... Le aducem sa le vedeti si atat :ha:... nu va ganditi ca ... :wink:

Edited by Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

• Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

multumim Ionut pentru platforma dar cum optimismul meu e debordant ca si al de altfel:ha::ha: noi o sa aducem oricum masina pe platforma de la Constanta

Chevrolet Tahoe 5.7 Chevrolet Suburban 6,2 turbo diesel -,,se scurteaza,,

ARO 243 2.4 Vitara 1,6

de ce nu ma regasesc in lista participantilor? am completat celebra fisa , pe langa faptul ca am anuntat aici ca voi participa.

altminteri as zice ca e discriminare patroliana :ha:

Live life!

Jimny

z3 spre m

de ce nu ma regasesc in lista participantilor? am completat celebra fisa , pe langa faptul ca am anuntat aici ca voi participa.

altminteri as zice ca e discriminare patroliana :ha:

N-ai fost atent.....uita-te in tabelul-poza pus de mine mai sus si ai sa vezi ca esti la pozitia #30.

Intr-adevar pe lista de la prima pagina nu figurai, dar am remediat.:tk

Din pacate, datorita unui nefericit accident suferit ieri, nu voi putea participa.

Pana pe 21 sunt imobilizat. :(

"Sunt mai multi cei care capituleaza, decit cei care esueaza." Henry Ford

Cod galben pana maine dimineata ... :uameni Am suplimentat rezerva de tuica fiarta! :x Sa va faceti curaj. :y Ploua, ninge, viscoleste, noi vom fi acolo! :h5

O mica modificare de dimensiune la tricoul copilotului meu!

Marimea XL pt copilot.

Multumesc

OPERAT SCHIMB TRICOU COPILOT XXL>XL

Edited by Yonutz
Dumnezeu sigur iubeste prostii. Altfel nu ar fi creat atat de multi.

Salut! Sunt nevoit sa fac o modificare: ma retrag de la sectiunea OPEN si ma inscriu la sectiunea HOBBY, din motive de masina. :tk

MUTAT HOBBY

Edited by Yonutz
Nissan Patrol K260

Am fost azi pe acolo.Noroi, namol, apa, putina zapada ... :wink: Am pregatit traseul. O sa fie ... ptr toate gusturile! :grin:

OPENUL are cateva elemente de EXTREM :wink: (nu foarte dificile), am eliminat toate situatiile care ar fi putut genera situatii foarte delicate si se poate face de catre orice fel de masina cu gume tip Simex, ceva span, cap si sofer ...S-a pus exact ca si anul trecut accent pe tehnica incercand sa fim echitabili masina scurta vs. lunga, masina puternica vs. masina slab motorizata.Cel mai probabil timpul maxim va fi undeva la 15 minute/participant. Timpul mediu a fost calculat undeva la 5-7 minute/participant.:h5

HOBBY-ul are cateva elemente de OPEN: inclinari, bucle, urcari, coborari, incrucisari de punti. (se face in aceeasi groapa cu OPENUL). Va fi unul de indemanare fara elemente care ar putea pune in pericol integritatea participantilor sau a masinilor. De asemenea timpul maxim va fi undeva la 15 minute/participant. Timpul mediu a fost calculat undeva la 5-7 minute/participant.:h5

Asta in conditiile actuale. Daca se mentine solul in conditiile de azi. Solul este cam saturat de apa. Daca nu da vreun inghet sau vreo zapada e exact ce trebuie. Exista namol ptr toate gusturile.

Dorinta noastra a organizatorilor este de a termina impreuna acest an cu un eveniment fara incidente. Ca ne va reusi si nu, ramane de vazut de azi intr-o saptamana.

Detalii foto/video si cateva chestii "picante" va vor da colegii mei ...

Despre premii nu va spunem aproape nimic ... decat ca toate vor fi speciale atat la propriu cat si la figurat! :wink:

ATENTIE la inscriere si plata avansului (cititi primul post)!

Va multumim ptr atentie si va asteptam cu drag. :h5

Echipa Club4x4 Bucuresti

intrebare ptr organizatori:

am ceva prieteni care nu au 4x4...

se poate ajunge in parcare cu masini de strada?

Va depinde foarte mult de vreme. Ieri am incercat amandoua variantele de acces (prin Posta si prin Cernica/Tanganu) si amandoua prezinta probleme daca ploua mult/ninge. Uite cam cum a fost:

7K3cRBlqwTc

Pe amandoua variantele vor exista masini de recovery, problema este ca odata intrat in noroi te vei murdari atat tu (ca sa-ti montezi carligul), cat si masina :grin: Oricum vor fi postate numerele de telefon ale organizatorilor, asa ca se va putea afla starea drumurilor chiar in dimineata de duminica...

Edited by razvanutza
Am fost in :lr cu :old ca :dr1. A fost :ih

Ma inscriu ptr Hobby

Masina: ARO 244 cu Brasov

Pilot: Eu - XXL

Copilot - M

Am completat formularul cu date si urmeaza sa achit si OP-ul

INSCRIS HOBBY

Edited by Yonutz

Asa arata drumul dupa 4-5 zile de ploaie. :h5 Nu va speriati ... :wink: Pe de alta parte ce e "mai rau" (traseul) nici nu v-am aratat decat asa din 2 in 2! :ha:

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use