Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Poze cu masinile noastre, OPEL FRONTERA - ONLY !


NIK4X4

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Re: Poze cu masinile noastre.

 

Dragoş, ia-ne mai încet că ne punem cu toporul pe maşinile noastre!:grin:

 

Imi vine sa ma pun eu cu toporul pe a mea acum..Luati-va un TRANCHILIZANT si intrati aici..

https://www.google.ro/search?q=interior+mansory&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=f-vqUZb3PKr54QT9n4HgDA&ved=0CCoQsAQ&biw=1280&bih=571#imgdii=_

0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Poze cu masinile noastre.

 

 

Nu prea suport pielea in masina, dar la a ta arata chiar bine.

Nu stiu cum le-ai facut sa se potriveasca, dar eu m-am chinuit vreo doua zile sa schimb scaunele la a mea. Numai pana am scos suruburile alea minunate de Opel...

 

Apropo, o vazusem pe Autovit intr-o vreme, o mai vinzi?

Editat de Adrian XJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Poze cu masinile noastre.

 

Ce as mai murdari de namol niste scaune care costa fiecare cat o Frontera :grin:

Iti dai seama ca la nivelul ala nu mai intreaba pacientul "Cat ma costa..?",ci spune cum vrea sa-i iasa scaunul,si atat...Factura e un amanunt fara prea mare importanta.Poate doar sa se laude altora cat au bagat in masina.

 

Nu prea suport pielea in masina, dar la a ta arata chiar bine.

Nu stiu cum le-ai facut sa se potriveasca, dar eu m-am chinuit vreo doua zile sa schimb scaunele la a mea. Numai pana am scos suruburile alea minunate de Opel...

Apropo, o vazusem pe Autovit intr-o vreme, o mai vinzi?

 

S-a schimbat si mirosul in masina...Nu mai e acel miros de plasticaraie veche si bureti uscati..Scaunele au fost cea mai mica problema,mi-au luat vreo 3 zile montajul+adaptare+modificare plastice +electrica.Bancheta cam 10-14 zile-era mai lata si am taiat "o felie" de 4 cm din ea,partea mai mare,cu cotiera.asta din spatar.Din sezut la fel.Nu mai zic cz tetiera centrala a ramas cu un picior in aer in urma "felierii"..

Si da-i gaseste solutii si cauta idei s-o dregi cum tb..In fine,s-a rezolvat acum.

Masina nu a fost niciodata pe Autovit,sau nu tin eu minte.A fost si este pe altele.(da`nu mai stiu pe unde..:old )

Editat de SUPERDRAGOS
0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Re: Poze cu masinile noastre.

 

Ma uit cu drag la fronterele voastre care imi starnesc dulcea amintire a primului meu 4X4 o draguta de frontera A cu motor de 2.8.

A fost alaturi de mine ceva timp si chiar si acum ii mai duc dorul insa ma consoleaza ideea ca stiu ca e bine. O mai vad din cand in cand prin oras si ma trec fiori. As putea sa spun ca ma gandesc la ea ca la o prima ...

O remorca iti schimba intotdeauna viata atat la propriu cat si la figurat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Poze cu masinile noastre.

 

Da,ne-am intalnit la polivalenta acum ceva timp.

Multumesc de apreciere si masina ta e super tare,mai ales interiorul:shock:

Editat de adytzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Poze cu masinile noastre.

 

Ma uit cu drag la fronterele voastre care imi starnesc dulcea amintire a primului meu 4X4 o draguta de frontera A cu motor de 2.8.

A fost alaturi de mine ceva timp si chiar si acum ii mai duc dorul insa ma consoleaza ideea ca stiu ca e bine. O mai vad din cand in cand prin oras si ma trec fiori. As putea sa spun ca ma gandesc la ea ca la o prima ...

 

De ce ai vandut-o? :grin:

ex: ARO 244 3.1D & Opel Frontera 2.3TDI :cort
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Poze cu masinile noastre.

 

"Frontiera" mea

 

Arata foarte bine masina, rotile cu jante de tabla ies foarte bine in evidenta, adanci, dunga alba pe cauciucuri atat cat trebuie, bravo, sa te plimbe sanatos.

Opel Frontera 2.5 TDS '98
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Poze cu masinile noastre.

 

Deci ai inceput anul cu dreptul..Sa fie intr-un ceas bun!

Nu fi zgarcit cu detaliile,pare a fi diesel dupa snorkel.

Editat de SUPERDRAGOS
0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Poze cu masinile noastre.

 

Multumesc, este 2.0 Benzina + GPL

Detalii foarte multe nu pot sa va dau, nu ma pricep mai deloc, acum intru in paine :)))

La snorkel ma enerveaza capul, as vrea sa il schimb cu ceva mai estetic si eventual sa il intorc spre fara

In rest.... sa vedem ce si cum, masina merge bine, momentan ne documentam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: Poze cu masinile noastre.

 

Multumesc, este 2.0 Benzina + GPL

Pai si atunci ce face snorkelul..?Cred ca e mai mult de decor,ca la apa nu stiu cat te ajuta.Inaltarea era de ajuns,arata foarte bine.

@scotzi-amintiri de unde?

0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare