Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Englezoaica mea - LJ VX 70


nessum

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 353
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Englezoaica mea - LJ VX 70

 

Ieri am mai surubarit putin la masina.

Mi-am tras un buton de troliu in cabina deoarce telecomanda wirless functioneaza intrerupt. Bateriile sunt noi dar nu inteleg ce are...

 

Am montat si radiatorul apoi am iesit intro tura de test. Se pare ca nu sunt probleme.

Practic masina este gata pt. Muscel Trophy 2012.

 

L.E. Ne-a vizitat si prietenul @cubo :h5 care nu a venit cu mana goala...:2dr:2dr

2012-10-08_15-17-17_158.thumb.jpg.705ab5d88d6f3bc167348605c9de3960.jpg

2012-10-08_17-28-15_246.thumb.jpg.3b22eed4d8bd79690fad87624bcf7ecf.jpg

2012-10-08_17-28-24_589.thumb.jpg.c7bb6777d0050b06ffc51fd928f2e285.jpg

2012-10-08_17-49-06_835.thumb.jpg.b96219064e9238ee925e7156c0935b3a.jpg

Editat de nessum

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Englezoaica mea - LJ VX 70

 

Ieri am mai surubarit putin la masina.

Mi-am tras un buton de troliu in cabina deoarce telecomanda wirless functioneaza intrerupt. Bateriile sunt noi dar nu inteleg ce are...

 

Am montat si radiatorul apoi am iesit intro tura de test. Se pare ca nu sunt probleme.

Practic masina este gata pt. Muscel Trophy 2012.

 

L.E. Ne-a vizitat si prietenul @cubo :h5 care nu a venit cu mana goala...:2dr:2dr

nu-i rau ia uite ce baftos lasa ca pomana ingrasa :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Englezoaica mea - LJ VX 70

 

Acum am barile Panhard reglabile fata si spate. Parca e alta masina.:h5

Puntile sunt aliniate... :tk @unimog. A fost facut si unghiul de fuga. :old

 

Am dat jos flansele distantiere din Al {3cm si 4 cm} ca nu imi mai sunt de folos.

Cand a trecut pe la Unix am cumparat niste panarame de oglinizi cu 50ron/buc:ha:. La mine astea au inceput sa intre la categoria consumabile iar pretul e mai mult decat decent.:roll:

Apoi a fixat Zoli hi-lift-ul in porbagaj in niste suruburi serioase.

 

Sa nu uit ce era mai important!!! Zoli a facut si o revizie la puntea fata, pierdeam ceva ulei.

 

Daca am uita ceva...revin. :2dr

Editat de nessum

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Englezoaica mea - LJ VX 70

 

 

I-am mai pus si un set de flanse distantiere de 30-40mm din dural pentru a alinia puntea.:wink:

 

Acum am barile Panhard reglabile fata si spate. Parca e alta masina.:h5

Puntile sunt aliniate... :tk @unimog. A fost facut si unghiul de fuga. :old

 

Acum ai inteles cum e cu sfaturile primite din stanga si din dreapta, la bautura?:ha:

Scump si prost am tot vazut. Ieftin si bun NU EXISTA! :grin:

Prahova 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Englezoaica mea - LJ VX 70

 

Mi-am pus flanse distantiere din Al de 40mm pe fata si spate.

Uleiul trebuia schimbat asa ca nu am mai stat pe ganduri, am pus Mobile One 10w-40, vreo 8L cu tot ce intra si filtrul de ulei, s-au schimbat si filtrele de motorina si cel de aer...:sh2

Acum, ca se apropie iarna am dotat masina cu 2 baterii identice.

 

Am ceva probleme cu electromotorul care da semne de oboseala, dar il rezolv si pe ala maine!:old

 

Toyota e pregatita pentru etapa de la Odorhei!!! :2dr:2dr:2dr

2012-11-20_15-10-31_983.thumb.jpg.3c54a85e8f76bd53158ceada878f0ffd.jpg

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Englezoaica mea - LJ VX 70

 

Ensuum: ce capacitate au bateriile? ai pus si manager de incarcare/descarcare baterii? sau le incarci in paralel? :tk

"Explore.Dream.Discover."-Mark Twain

cele mai bune lucruri din viata mea: http://picasaweb.google.com/olivia.iris.stoian :n1

"my precioussssss" :jp1: http://picasaweb.google.com/stoian.l.m :bannana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate mai facem si noi un gratar. asteptam prima zapada ?

 

Abia astept zapada sa bagam un gratar prin zona Seciu! :banana

 

Ensuum: ce capacitate au bateriile? ai pus si manager de incarcare/descarcare baterii? sau le incarci in paralel? :tk

 

Masina e prevazuta cu suport pt.2 bateriii si tind sa cred ca se incarca in paralel.

 

L.E. vineri dimineata langa Odorhei erau minus 4 grade iar Toyota a pornit tot la sfert! :2dr

Editat de nessum

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Englezoaica mea - LJ VX 70

 

la noi ninge de azi dimineata de la 10.30-11...deja is vreo 15cm zapada in oras...orgasm :banana

 

am bagat Opelul in garaj, am scos "jucaria" mare la plimbare....

 

@nessum: stai pe faza ca ajunge si la voi :h5

"Explore.Dream.Discover."-Mark Twain

cele mai bune lucruri din viata mea: http://picasaweb.google.com/olivia.iris.stoian :n1

"my precioussssss" :jp1: http://picasaweb.google.com/stoian.l.m :bannana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare