Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Samurai cu motor de 968cmc.....informatii


Postări Recomandate

Re: Samurai cu motor de 968cmc.....informatii

 

Problema a fost defapt una banala,filtrul de benzina care este langa rezervor(in spatele rotii dreapta spate) avea numai pamant si,ceva bucati de frunze si 7-8 cm de banda de caseta audio care in momentul cand acceleram,crescand debitul de benzina ce trecea prin filtru tragea si banda respectiva obturand iesirea din filtru si nefiind suficient combustibil,murea si motorul...

 

Asta ai gasit in filtru?!? :-P :-P :-P Elodia mai lipsea...Cum draku a ajuns banda de caseta acolo, inteleg pamant..frunze dar banda de caseta?

Samurai SJ413-87

KingQuad 700 -07

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • 2 luni mai târziu...

Re: Samurai cu motor de 968cmc.....informatii

 

pai...am dat pe el 2800....mai am vreo 200 celebra taxa....cu posibilitate de recuperare.....in functie de vot :grin: .....

 

maine merg sa-l platesc...sa i-au actele masinii...sa merg la politie in BV...sa plec de la politie cu nr rosii....sa merg sa aduc masina acasa....lupta grea....traim in tara noastra ...frumoasa dar cu un sistem birocratic demential :ha:

 

 

:shock: :shock: :shock: Marius, ce ai patit?!!! Ai intrat la apa?!!! Asta e ce-a mai ramas din masina ta?!!! DE CE??? :shock: :shock: :shock:

 

 

 

 

 

 

 

 

PS1: S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!!! :bravo

PS2: Totusi... DE CE??? slp

PS3: Cum intrii in ea?! :cn

:ce :3 :ce

"Să faci 13 ani de temniţă pentru un popor de idioţi... D-asta numai eu am fost în stare..." - Petre Ţuţea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Samurai cu motor de 968cmc.....informatii

 

Marius, nu vrei sa-mi spui secretul, sau nu intrii in ea?! :grin:

:ce :3 :ce

"Să faci 13 ani de temniţă pentru un popor de idioţi... D-asta numai eu am fost în stare..." - Petre Ţuţea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Samurai cu motor de 968cmc.....informatii

 

Pai.......intai isi aduna mustatza.......... :grin: :grin: :grin:

Apoi isi strange zambetul ala larg.........

Si uitea asha.....usor-usor........se strecoara in "rucsac"

 

 

(ia sa-i vezi acum ce sar veveritarii pe mineeeeee :ha: :ha: :ha: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Samurai cu motor de 968cmc.....informatii

 

mie sincer nu mi-a luat atita eu l-am adus din austria si am facut 1000 km am facut cu 37 litri peste 450 km cu viteze intre 100 si 120 km h pe autostrada poate nu ai calculat bine in oras imi ia maxim 8 litri iar afara daca merg cu maxim 90 km h undeva in jur de 6-6.5 litri, motor 1.3l 71 kw

suzuki samurai 92

golf plus cross 08

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Samurai cu motor de 968cmc.....informatii

 

@ Magnum.....Mihai...inca pot sa intru in samurai usor..... :ha:

 

@ Bogdan4x4....Bogdane...vezi ..asa gandeste un copilot....scoate si tu Toyota aia neagra s-o pui la lucru impreuna cu ,,rucsacul" meu..... :ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare