Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Topicul de prezentare al membrilor


ALF-DMAX

Postări Recomandate

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Răspunsuri 8,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Salutare. Ma numesc Alin, sunt din Bucuresti. Am o Toyota CHR, dar m-a muscat microbul unui offroad usor, in sensul unor trasee forestiere. Intr-un viitor nu prea indelungat ma intereseaza achizitia unui off-road veritabil
  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Sunt nou aparut in offroad. Deschis deci spre cunoastere.

Am o Toyota Land Cruiser RJ70 din ‘88, 2.4 cu motor 22R.

Va multumesc anticipat pentru sfaturi si ajutor.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună, tuturor membrilor clubului,ma numesc Larion Valentin (54)sunt din Romanesti Prahova .Am un Nissan x trail T 30 din 2007.Nu am experiență in off road,dar sunt dispus sa invat.
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Cluj, Mauru va saluta cu respect, pasionaților!

Cochetând de ceva vreme cu Offroad-ul, am hotarat ca e timpul pentru o schimbare. Iar schimbarea se numește Suzuki Vitara 1.6, 8v, automatic 1993.

Ca orice “noua” achiziție, prima vizita a fost la atelier, unde deocamdata a primit set complet de filtre + ulei motor si pentru ca era cam pe “burta”, set complet de arcuri si telescoape.

urmeaza schimb filtru si ulei cutie AT, ulei diferențial si grup.

Dupa rar, urmeaza si alte “mici” modificari specifice jucăriilor de offroad.

Editat de Mauru
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor,

Ma numesc Condor Calin (48 ani) din Cluj Napoca ,incepator in ale offroad. Masina mea este o Toyota Land Cruiser J95 din 2000 290000 km , o detin de 8 luni si este ca al doilea copil pentru mine. Cand am cumparat.o pe exterior arata bine. Dupa ce am intrat sub ea mai hotarat am gasit pragurile umplute cu spuma si chituite, contraaripile spate gaurite etc. In cele 8 luni am mesterit cam asa :

Refacuta toate directia, refacuta tablaria , refacut ambreiaj, inlocuite rulmenti spate, schimbat actuator blocant spate, schimbata distributie + toate filtrele si fluidele , montat flanse de 3 cm , montat cauciucuri 33x11.5x15 CST profil Simex cu modificarea etrierelor ( a fost o provocare) , inaltata 5 cm bodylift , inlocuit acumulator pompa ambreiaj, refacut volan, montat statie.

Sunt tare mandru de ea mai ales ca toate operatiunile de mai sus au fost facute cu mana mea in atelierul meu mecanic de hobyst

 

Cam asta ar fi . distractie maxima tuturor

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor,

Ma numesc Condor Calin (48 ani) din Cluj Napoca ,incepator in ale offroad. Masina mea este o Toyota Land Cruiser J95 din 2000 290000 km , o detin de 8 luni si este ca al doilea copil pentru mine. Cand am cumparat.o pe exterior arata bine. Dupa ce am intrat sub ea mai hotarat am gasit pragurile umplute cu spuma si chituite, contraaripile spate gaurite etc. In cele 8 luni am mesterit cam asa :

Refacuta toate directia, refacuta tablaria , refacut ambreiaj, inlocuite rulmenti spate, schimbat actuator blocant spate, schimbata distributie + toate filtrele si fluidele , montat flanse de 3 cm , montat cauciucuri 33x11.5x15 CST profil Simex cu modificarea etrierelor ( a fost o provocare) , inaltata 5 cm bodylift , inlocuit acumulator pompa ambreiaj, refacut volan, montat statie.

Sunt tare mandru de ea mai ales ca toate operatiunile de mai sus au fost facute cu mana mea in atelierul meu mecanic de hobyst

 

Cam asta ar fi . distractie maxima tuturor

 

 

Bine ai venit in comunitatea noastra ! :W

 

Te asteptam sa deschizi un topic dedicat masinii tale in sectiunea Toyota J9 ! :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

Ma numesc Borbath Attila, locuiesc in Ojdula, jud. Covasna.

De doua saptamani sunt proprietarul unui Toyota Land Cruiser HZJ 73, din anul 1997.

 

Hopaaa !!! :1

 

:W:cl

 

Hai sa vedem minunea !

Un HZJ 73 e piesa rara, de-abia astept sa deschizi un topic dedicat masinii tale in sectiunea J7 ! :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus,

Eu sunt Gabriela, adoptata de Cluj.

Am facut cunostinta cu off-road-ul acum 2 ani si mi-a placut. :ypu

 

Acum sunt in cautarea primului meu mostrulet 4x4 modest, pentru plimbari off-road, dar si mers on-road.

 

Mi s-a cam pus pata pe Jimny, 1.3 benzina, pre-2005, cabrio hardtop :grin:

Dar vreau sa ma informez mai bine inainte de a cumpara ceva.

 

 

Va doresc off-road cu cat mai putine incidente! :)

  • Like 3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Numele meu este Florian. Pasionat fiind de munte si drumetii vreau sa incerc sa-mi dezvolt o noua pasiune, adica un Off-Road mai soft sa zic asa, cu principalul obiectiv de a explora muntii si alte locuri greu accesibile din tara noastra.

Momentan nu am o masina adecvata, insa sunt aproape hotarat pe Suzuki Grand Vitara. Incerc sa fac acest pas cat mai curand posibil si sa trec la fapte.

Va doresc toate cele bune,

Florian

 

  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

In sfarsit pot sa ma prezint. Daniel e numele, un pajero sport din 2005 e monstruletul si pe langa faptul ca o folosesc la carat vreau sa o folosesc si ptr un off-road maxim mediu ptr plimbari cu familionul in natura. Din pacate timpul nu prea imi permite si detinand-o din aprilie anul acesta, nu am avut parte inca de prima experienta de off-road.

  • Like 3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Sunt Ovidiu din Bascov,Arges. Am achiziționat acum 3 zile un Mitsubishi Pajero scurt din 2000. De atunci doar stau pe net și m-a uit la diverse chestii ce urmează de făcut la masina. Așa am și dat de acest forum. Mulțumesc de accept!
  • Like 3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Cezar din Piatra Neamt si sunt proaspatul posesor al unui Jeep Grand Cherokee 2.7 fabricat in 2004. Mi-as dori pe aceasta cale sa cunosc si alti posesori de asemenea masina din zona cu care as vrea sa fac schimb informatii referitoare la remedierea defectelor si intretinerea acestui tip de masina. Va multumesc. Editat de Cezars26
  • Like 3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si eu

Buciuman Gheorghe (Gigi pentru prieteni)

Oradean (orasul acela frumos de langa Romania) :)))

Momentan ratacesc prin Germania.

 

Proaspat posesor de Mitsubishi Pajer v20 LWB facelifft 2005

358979941_WhatsAppImage2020-07-09at20_03_14.thumb.jpeg.dc3bae8aa725c183a2bb9b22e24f34d6.jpeg

1157817988_WhatsAppImage2020-07-09at20_03.14(2).thumb.jpeg.33721ab0389d1b0f950641240933ae57.jpeg

  • Like 4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Astral a schimbat titlul în Topicul de prezentare al membrilor

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare