Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Topicul de prezentare al membrilor


ALF-DMAX

Postări Recomandate

Salutare grup,

 

Eu sunt Pablo, un Terrano 2 nascut in 2000, condus in prezent de un el si o ea, off-road newbies amandoi.

 

Am intrat pe forum pentru a pune cateva intrebari despre mersul pe langa drum, trasee recomandate pentru incepatori far' de troliu si sa primim orice sfaturi ne-ati putea oferi. Si sa oferim la randul nostru ajutor daca se va ivi ocazia.

 

Bucuros de cunostinta!

IMG_20210206_214407.thumb.jpg.029ccd58cd5b4e8d73f64d78852bac4e.jpg

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Buna tuturor

 

Sunt John sunt din Iasi am 41 ani ,copii ,nevasta tot tacâmul și sunt pasionat de drumeții montane , mai nou m-am hotărât sa îmi iau un 4x4 care sa ma duca mai aproape de vârfurile montane decât o face Passatul meu B7/2012 și după îndelungi cercetări m-am oprit la Suzuki Gran Vitara 4x4 2000-2005. Acum am o mare dilema, motorul sa fie benzina 2000 cm3 sau Diesel 2000 cm3 ?

 

Editat de John MES
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Mă numesc Alex, si nu detin in momentul de fata nici-un off-road-er redutabil, poate doar o Skoda Fabia mk1 ...destul de potenta. Insa, motivul real pentru care m-am înscris în acest club, este ca imi doresc mult sa găsesc un Nissan Terrano/Pathfinder 1, 4 usi...si cumva sa intru in această 'lume'.

 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, numele meu este Gabi, sunt din Bucuresti si am un Discovery 2, Td5, manual. O folosesc de vreo 17 ani si am fost si sunt foarte multumit de ea. Am realizat ca nu am cum sa o dau vreodata, asa ca m-am hotarat sa o ingrijesc mai mult si cu ocazia asta am inceput sa-i fac si unele mici modificari.
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! Ma numesc Ionut si sunt din Timisoara. M-am inregistrat pe forum deoarece doresc sa imi cumpar o masina 4x4 (Prima mea masina 4x4) si as avea nevoie de niste sfaturi de la oameni ce se pricep la fenomen si stiu despre ce este vorba. Momentan am o Skoda Fabia 2, 1,6 benzina.
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

Ma numesc Zoli K.

Sunt pasionat de drumetii dar si de off road. Acum cca 12 ani aveam un Mercedes G reconstruit complet cu care ma dadeam prin competiti in cadrul Off Road Club Tg Mures.

Din cauza unor dificultati financiare mi-am vandut masina dar am ramas iubitor de off road si de G klasse .

Anul trecut am reusit sa cumpar un Mercedes G 461 D290 anul 1996 bine dotat ( inaltat, vopsea raptor etc) iar acum l-am mai "decorat" ( troliu fata, spate etc)

Ajuns la o varsta de 50+ nu mai sunt pasionat de off road extrem ( de spart masina si de dat mare ca uite am fost in stare sa ma urc pe perete cu masina - poate urca dar de ce?) astfel vreau sa ajung in locuri cat mai frumoase si neaccesibile unor masini obisnuite ( si de fite) si totusi sa pastrez masina intreaga.

Sunt aici pentru ca aceasta comunitate e o sursa de informatii oneste / probate.

Poate ma ajutati poat va pot ajuta.

Va multumesc.

Zoli

  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut! Ma numesc Vali, sunt din Galati si detin un jeep wj 2.7, din 2004, masina care mi-a mancat zilele:)) Sunt aici pentru a afla informatii utile despre aceasta masina si pentru a-i ajuta pe ceilalti, prin pataniile mele cu acest autovehicul.
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor ! Ma numesc Suroiu Ricardo , am 22 ani si sunt din Sibiu. Masina mea este un Land Rover Discovery TD5 , an 2004 , manual . Sunt nou pe forum , proaspat posesor de Land Rover . Am intrat pe aceast forum pentru a afla rezolvarile la problemele intalnite la masina , precum si sa ofer ceva sfaturi si pareri din ce am mai patit si eu . Sunt pasionat de munte , mai ales de ramura de overlanding si offroad usor.
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor.

Numele meu este Alecu Nicolae, din judetul Giurgiu, am 57 de ani, si sunt de profesie tehnician sisteme de securitate.

De curand am cumparat un Suzuki Jimny I.3I, 4WD, an fabricatie 2002, motor M13A.

M-am inscris pe acest forum pentru ca doar aici am gasit informatii corecte care m-au ajutat si pentru care multumesc tuturor.

 

Cu stima,

Alecu Nicolae.

 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor. ma numesc popa vasile sunt din comuna sascut jud bacau si recent mi-am cumparat un l200 care in momentul de fata este la stadiul de curatenie si revizuire, de aceeia am decis sa ma inscriu pe forumul dumneavoastra pentru ca nu sunt mecanic si vreau sa fac totul cu mana mea. Va multumesc
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!Ma numesc gabriel si voi achizitiona un o toyota land cruiser 1987,lj 70 cred?Am intrat pe forum din lipsa de cunostinte cu privire la masinile 4*4 sperand sa-mi fie de folos.multumesc pentru lucrarea voastra!sper ca si eu sa va pot fii de folos la randul meu!

 

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
Salut. Ma numesc Ionut. Inca nu posed un 4x4, dar am in vedere, de ceva timp, un Pajero Sport. Nu sunt chiar incepator in ce priveste off-roadul - lucrez in telecomunicatii si vrand - nevrand am ajuns si pe coclauri - si am constatat ca imi place. Dar nu am participat niciodata la vreun eveniment organizat. Sper, insa, ca in viitorul apropiat, s-o fac.
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Mă numesc Costin, sunt oarecum neexperimentat in domeniul hard offroad (4x4), dar îmi plac ieșirile în natură, eventual cu cortul pe coclauri.. în vârful dealului.

Dețin 2 autovehicule 4x4 ( un ATV și un Duster) și m-am înscris pe acest forum din curiozitatea de a afla lucruri noi, in general tehnice. Lucruri noi pe care sunt deschis în a le asculta sau învăța iar domeniul offroad mereu are cate ceva mai special și deosebit decât rulatul pe asfalt. Aștept și caut postări din diferite domenii de la oamenii cu experiență care au făcut din mersul pe offroad o pasiune. Pe lângă faptul că avem o pasiune și că ne place recreerea in timpul liber cred că trebuie să respectăm și natura in același timp, nu trebuie să distrugem nimic in jurul noastru , nu trebuie să lăsăm gunoaie pe unde trecem și chiar daca uneori suntem pe câmp, in pădure sau pur și simplu pe offroad să ne purtăm civilizat...

 

Vă mulțumesc!

Editat de Costin76s
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

Mă numesc Andrei, sînt fotograf și sînt interesat de ieșiri în natură. Am un Land Cruiser j120 din 2007, bine întreținut, cu dotările standard, fără echipări suplimentare. Experiența mea offroad este una relativ mică, pe trasee comune dar sînt dornic să învăț.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
Salut , ma numesc Mihai , sunt din Arad , detin un Land Rover Freelander td4 din 2002 , 2.0D motor m47 , nu ma consider un mare pasionat de masini dar imi place sa invat lucruri si sa stiu cate putin din toate
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea!Vroiam sa va intreb daca stie cineva daca se poate pune la land cruiser lj 70 roof top portbagaj de plafon?Multumesc

 

Da, se poate si e relativ simplu, dar, te rugam doua lucruri :

1 - rasfoieste cu rabdare sectiunile forumului si sigur vei gasi raspuns la peste 80-90% din intrebarile/nelamuririle pe care le ai;

2 - intrebarile pune-le in sectiunile corespunzatoare, nu aici !

:h5

 

Editat de Astral
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Salut,

Numele meu este Victor Cira, am 61 de ani, sunt bucurestean, acum locuiesc in Ceptura, Prahova.

Am un td4, fabricat in 2004, cu volan pe dreapta, achizitionat la inceputul lui 2018.

Este verde, are 1951 cmc, 82 kW si vreo 200000 de mile la bord.

Tare-mi place de el!

Cand nu ma "enerveaza"!

Doar ca in ultima vreme ma "enerveaza" cam des.

Asta avem, cu asta defilam !

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Ma numesc Radu, sunt din Reghin si sunt la a 3-a masina de teren. Prima a fost un Samurai SJ80, a doua un Pajero Pinin swb, iar de curand am trecut la clasa mare cu un Toyota Land Cruiser LJ70.

 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Eu sunt George. Am o masina de teren, mai putin accidentat (Hyundai ix35) dar vreau sa aflu ce si cat pot modifica la ea pentrua fi mai potenta off road. Cel mai mult ma intereseaza, recunosc asta, cum pot deveni legale modificarile pentru off road si la alte masini. Alte subiecte in domeniu ma pasioneaza de asemenea.
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Astral a schimbat titlul în Topicul de prezentare al membrilor

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare