Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Topicul de prezentare al membrilor


ALF-DMAX

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Salutare tuturor și bun găsit. Sunt Corneliu, locuiesc in Caciulati și sunt proaspăt proprietar de Wrangler Unlimited JL. Sunt începător în ale off-road-ului, deci la început doar o sa pun întrebări. Spor în toate!
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, sunt Harry din Sebes. Imi place natura, pescuitul, vanatoarea...cu aparatul de fotografiat. pescuitul. Ocazii sa ma innamolesc gasesc tot timpul. Imi place sa mesteresc la masini, sa imi bag nasul prin ele. Asa ca de curand am luat un X90 cu planuri de "transformare minora". Cam 50-50% on si off road. Vineri am RAR-ul. Sa-mi tineti pumnii! :))

Bine v-am gasit.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, ma bucur ca exista acest forum unde toti cei pasionati de 4x4 pot gasi informatii si sfaturi legate de pasiunea noastra comuna. Sunt proaspat posesor de Land Rover Discovery 1, an fabricatie 1996, motor 2,5.
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, ma numesc Vali si sunt proaspatul posesor al unui Pajero Sport K90, 2006, 2.5 diesel pe care am de gand sa il folosesc urban cu rotile pe care le am acum ( BF-uri AT pe 16) si putin offroad cu un rand de roti pe care inca nu le am cumparat si sper sa ma sfatuiti voi ce sa aleg.
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut

 

Posed un Daihatsu Terios 1.3 pe benzina (model 2002, il am de 5 ani) si un Duster 1.5 diesel (cumparat de nou in 2014 februarie). Dar sunt in cautare a ceva mai serios. Am vazut topicul lui koais (http://forum.club4x4.ro/showthread.php?92268-Troller), de aceea m-am inscris si eu pe forum. De Troller am aflat de pe un site in 2014, de atunci urmaresc tot ce prind in legatura cu masinuta aceasta. Ma gandesc foarte serios ca sa o cumpar cu toate bataile de cap ce ar urma prin sistemul nostru birocratic si flamand dupa banuti.

 

Numai bine.

Laci

 

Salut

din 2016 nu prea am fost pe forum, interesant ca nu mi s-a sters contul :tk pt. Admin. Dar e posibil ca de acum incolo sa fiu prezent mai mult pe aici. Dusterul l-am vandut in Decembrie 2016, l-am inlocuit cu un Subaru Forester (2010, benzina), care a primit ceva modificari, iar Daihatsu (al nevestei) tot l-am vandut, si in 2017 de 1 Martie nevasta a primit modelul mai nou de Terios (J2).

In vara lui 2019 mi s-a ivit ocazia sa gasesc masina mea de vis - Toyota FJ Cruiser - la care visam de fapt din 2007 incoace. Am cumparat varianta cu schimbator manual, an fabricatie 2012. Nevasta deja era cam nervoasa cu toate aceste schimbari de masinute, dar i-am spus ca pana cand imi pot misca mainile si picioarele mie alta masina nu imi trebuie.

Am reusit sa vand Subaru in 2020 Martie.

 

Numai bine

Laci

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturora, sunt Daniel landa, locuiesc in Sibiu si doresc sa-mi cumpar o masina 4 X 4 desitanata offroad. Am o gasca de prieteni care merg destul de regulat pe trasee spun eu provocatoare.

Doresc sa-mi cumpar ceva cu care sa pot merge lejer si la un drum intins cat si s-o urc pe un bolovan mai mare :-) ...Un prieten mi-a recomandat un Mitsubishi Panini din 2003 cu 125.000 km nepregatit, care arata in schimb impecabil. Ce parere aveti de acest tip de masina, este ok pentru off road extrem la necesitate, ori ce mi-ati recomanda la un buget de pana in 5.000 de €.

 

Mersi mult

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Salutare tuturor! Proaspăt posesor de Discovery 2 2.5td 2001 cu ceva kilometrii la bord si probleme specifice vârstei.Este a doua masina 4×4 ,in trecut Hyundai Terracan 2.9.Am avut câteva iesiri interesante iar de acum incepe dezmățul cu remedierea lucrurilor necorespunzatoare ( perna stanga se lasă, eroare la clapeta acceleratie diagnoza kts, bara fata spartă de mine la una din iesiri, si infiltrare apa pe la trapa)

 

Ma distrez teribil cand trec din Land in Mazda Mx5 Nb ( parcă sunt picat din luna)

Editat de Bulseb
  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, ma numesc Marius, sunt din Barlad si sunt de doua saptamani proprietarul unui Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD, an 2005, pe care l-am cumparat de nevoie, intrucat imi desfasor activitatea intr-o zona cu teren accidentat...
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Ma numesc Marius Necula (Maus), 36 ani, din Bucuresti. Conduc de mai putin de un an un Touareg 7p 3.0 tdi din 2012, cu reductor, blocant central si spate. Am intrat pe acest forum ca incepator, din dorinta de a cunoaste ce inseamna off road (ramura overlanding) si cum pot merge cat mai departe in natura, in siguranta.

 

Multumesc si distractie placuta la Comana!

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua , ma numesc Eugen , conduc ( doar la service si spalatorie auto ! ) un Pajero Sport din 2003 / 115 cp. , imi doresc sa invat dela cei mai experimentati despre aceasta masina , sa pot fi mai pregatit teoretic atunci cand merg la service . Va doresc toate cele bune , cu reala stima
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Numele meu este Dani (Daniel) sunt baimarean iar ca profesie sunt profesor.

De curand mi-am achizitionat o jucarie cu care vreau sa ma dau un pic pe munti. Noua achizitie este un LJ73 din '88 motor de 2,4 nemodificata, cu care vreau sa ajung cat mai departe pe traseele de munte, fiind o persoana care bate muntii si padurile zonei. Avand copii mai mici (si mai lenesi) vreau sa le inlesnesc in prima faza mersul pe munte (cu aceasta masina) si sa ii fac sa prinda drag de trasee prin natura. Este prima masina off-road, deci sunt novice, detinand inainte un SUV (Jeep Compass) dar cu care nu indrazneam sa ma aventurez doar cel mult pe un "forestier pietruit". Sper ca noua achizitie sa ma ajute mai mult in asa fel incat sa scurtez putin traseele cu copiii parcurse pe jos.

Multumesc de primire si sper sa ma acomodez rapid cu forumul.

Zi faina!

Editat de juPANu Radu
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Ma numesc Giany si sunt din Bucuresti. Desi sunt membru de circa 10 ani abea acum am reconfigurat noua paroala de logare pe site, moment cu care ma prezint membrilor. Am detinut pentru 11 ani o Toyota J70 si in paralel si un Mitsubishi Pajero pentru circa 2ani. Am vandut J70 si am crezut ca se poate fara el.....dar nu este deloc asa. Sunt hotarat sa recumpar in acest an un alt J70 deoarece viata fara aceasta minunata masina isi pierde din farmec, din vivacitate si practic intri in epoca sedentarismului bolnavicios. Cer respectuos scuze tuturor pentru intarzierea prezentarii mele si sper ca acest forum foarte folositor, in (ciuda problemelor aduse de criza Covid19) sa fie la fel de activ ca in urma cu ceva ani. Tuturor drumuri bune!
  • Like 1

TOYOTA LJ 70

BMW 528I

Pieptul sus, privirea in fata (in4) si mergem tot inainte! :jp1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare all members.Sper ca am scris corectFelix este numele meu,sunt din Ploiești PrahovaMasinuta un Vitara 91. motor 1.6 8v.Are kit SL de 5 cmm și 4 gume Hi fly 235.75.15 MT .Restul urmează pe parcurs.Masinuta este cumpărată de la un unchi,a fost pe BG după care a înscris o pe RO.Sunt la început cu ale off roadului,asta dacă îmi permit sa spun asa dar vreau sa învăț cât mai multe de la voi.asa ca o sa va cam stresez cu întrebările.Cam asta a fost prezentarea.Spor!

20210115_161155.thumb.jpg.63403cfea366fd86122343e069e8d04f.jpg

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Astral a schimbat titlul în Topicul de prezentare al membrilor

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare