Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

ar fi fost super daca ai fi gasit posibilitatea sa faci un traseu pe un inceput de deal... dar stiu ca asta nu depinde de tine, ci de o gramada de factori...

 

pe de alta parte eu vorbesc din prisma mea, si nu a celui care e pentru prima data participant intr-un traseu de Hobby pentru care, probabil este foarte tare organizarea...

 

si in alta ordine de idei:

 

care este unul din scopurile acestei competitii in afara de reclama: atragerea unei noua serii de participanti in Off Road ! cu cat traseele de Hobby si Standard sunt mai creeative, ideea cu toboganul a fost SUPER, cu atat si spectacolul este mai fain pentru ambele categorii: participanti si spectatori.

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

Pentru cine e curios am 800 de poze de la categoria extrem de azi si de la etapa 1 de dimineata si de la 2(viteza).

Am poze facute din miezul actiunii! de la 20cm distanta! De sub ele! TOT MA TOT! :P

Cine vrea dvd-u cu 3G de poze(+ alea de la moto cu zburatorii motociclisti) sa dea un PM cu adresa si trimit(desigur in limita in care pot, 10 dvd-uri + -).

Nu-s cele mai profi poze ca aparatul meu smecher a avut un meci cu stancile si a pierdut asa ca am folosit un semi-profesional(nu de aruncat oricum) si deci not the best ale mele dar totusi poze reusite...

Multumiri lui Tzuky si Levo, prietenii stiu de ce!

P.S lada mea de bere tot nebauta a ramas! HALAL barbati bautori de bere! S-au dat toti pe suc de bere cu -1% alcool...

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=HwELajFteTo&feature=topvideos"]I expect nothing. I fear no one. I am free.[/URL]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

requin , rezolvam noi si cu lada aia nu iti face griji :h5

Da, da, am tot auzit de diversi razboinici, voinici si haiduci dar s-au tras toti la coca-cola cand a venti vremea de razboi :ha: :P

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=HwELajFteTo&feature=topvideos"]I expect nothing. I fear no one. I am free.[/URL]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

daca nu vezi nimic in afara de cativa zeci de persoane mai infigarete e pacat de spectacolul si munca participantilor. sa fie clar nu pe organizatorii ii condamn ci pe Ursus ca si gandirea intregului eveniment. inteleg ca e scump sa pui tribune, dar daca tot faci un eveniment in care privitorii sunt la loc de cinste, ori dai banul ori stai acasa si nu iti bate joc de ei :P . se pune un singur ecran si ala vai de capul lui....ma rog ca si privitor as fi preferat ceva mai mult, ca asa puteam sta acasa si sa privesc pe net ( cand mergea) .

mai pui si doar 2 corturi si 2 puncte de vanzare bere/apa ceo fi, cand astepti mii de oameni sa participe? da poate is eu prea carcotas.... slp

in rest felicitari tuturor echipajelor .

isuzu trooper, lada niva,defender TD5, defender Td4, ZIL 131, LC 120
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

Frate aici ai dreptate! Eu am injurat sambata 2 ore si nu m-am repetat de nervi ce am avut! Ieri nu am avut intrare pe circuit si a trebuit sa stau pe margine ca tot omu... Crezi ca am vazut ceva de p***le de fotografi? 0...

azi l=am gurat pe Tzuki si Levo sa faca putin curat si a fost super! A vazut lumea tot...

In rest da, varza... la toate coada, ecran de rahat, locuri putine sa stea lumea... Inghesuiala la garduri... VARZA!

S-a tras URSUS pe cURSUS si a facut un rahat.

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=HwELajFteTo&feature=topvideos"]I expect nothing. I fear no one. I am free.[/URL]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator celentanu adrian

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

Stimate MAX ai scris :

Laur, nu mai promova informatii neverificate. Free Track este o denumire creeata de agentia de publicitate a celor de la Ursus. Cineva a incercat sa o inregistreze dar nu cred ca are sansa sa obtina aprobare. Faptul ca si-a facut cerere de inregistrare a marcii nu inseamna ca a inregistrat-o. In momentul de fata aceasta denumire nu este inregistrata pe nimeni.

 

Deci, e o vorba veche: Nu tot ce zboara se mananca si nu tot ce zboara e avion. "

 

Tu ai informatia asta verificata sau este informatia oferita de agentia de publicitate si cate un baiat de la organizare interesat?

Spun asta pt ca eu detin ceva harti care spun altceva. Hartiile alea spun ca sa facut un depozit care pana la pronuntarea definitiva comform legi nu poate fi folosit de altcineva. Daca vrei putem sa le scanam si sa le punem pe forum. Nu agentia a creat denumirea si nu agentia a creat acest concept de concurs anul trecut. Sau tu crezi ca un creator de bannere pt firmele care vand iaurt are cunostiinte de ce sport vrei tu. Initial am vrut sa fiu calm dar in urma unor explicatii ca cel postat de onorabilul ADMIN MAX cred ca trebuie sa ascult avocatii si sa imi cer drepturile. Max daca cineva face o cerere de inregistrare de marca si ii este acceptata ,publicata ca publicitate si rezervata ca depozit ( pt ROMANIA), asta inseamna ca macar temporar are drepturi depline si ca nimeni altcineva nu are legatura cu aceea marca. Acest "macar temporar " include si momentul in care URSUS a folosit-o desi a fost notificat de un executor judecatoresc.

Asa ca Laur cred ca este mai documentat ca tine pt ca a vazut o hartie care da aceste drepturi pe cand tu nu cred ca ai vazut nimic de la cei care ti-au dat informatia.

Multa stima si incearca pozitia verticala pt ca la tinerete este greu sa stai aplecat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

Castigatorii:

 

Clasament Hobby

 

Locul 1: Pilot: Battocchi Armando Copilot: Alegz Irmie Timp: 1 minut 18 secunde si 74 sutimi

Locul 2: Pilot: Cheloo Copilot: Ion Daniela Timp: 1 minut 18 secunde 86 sutimi

Locul 3: Pilot: Bobu George Copilot: Lupu Marius Timp: 1 minut 24 secunde 81 sutimi

 

Clasament Open

 

Locul 1: Pilot: Patrick Danciu Copilot: Nelu Hurlui Timp: 2 minute 44 secunde 55 sutimi

Locul 2: Pilot: Demeny Szabolcs Copilot: Gergely Zsolt Timp: 2 minute 56 secunde 92 sutimi

Locul 3: Pilot: Gelu Suciu Copilot: Mihai Todran Timp: 3 minute 11 secunde 31 sutimi

 

Clasament Extrem

 

locul 1: Pilot: Lupu Marius Copilot: George Bobu Timp: 3 minute, 12 sec si 12 sutimi

locul 2: Pilot: Dan Stefan Kiraly Copilot: Barna Kiraly Timp: 3 minute, 16 sec si 12 sutimi

locul 3: Pilot: Laszlo Csernatony Copilot: Moldovan Mihai Timp: 3 minute, 17 sec si 49 sutimi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Mantos

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

hihihi, a fost cumva tura cind i-am rupt fisul??? :ha: :ha: :ha:

 

Am uitat sa ma laud, am iesit pe 8/20 :grin:

Salut Marcel ai gresit clasamentul am iesit pe locul 7 din 20 :gr1 a fost super tare mai ales saritura de pe balansuar, care din pacate nu se vede :pl1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

Felicitari pentru Cheloo si Marius! :bravo :1 :h5

 

Imi pare desul de rau ca nu am reusit sa ajung, dar asta e, nu a vrut cardanul meu (fata)! :ha:

FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82, Suzuki SJ500 88 ... si lista ramane deschisa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator markonyroky

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

Am vazut si eu hirtia care spune ca marca free track apartine unei anumite firme. Nu am experienta juridica deci nu pot spune cat de beton este aceasta hirtie deci nu despre asta vb.

ideea este ca anul trecut concursul asa cum a fost el a fost un real succes si daca citim comentarile de atunci toata lumea a avut numai cuvinte de lauda. problema este ca numai la noi atunci cand ceva merge bine trebuie sa schimbam ceva, poate merge mai bine sau poate mai prost. Si inca ceva cand cineva face ceva bine se gasesc unii care sa vrea sa ii ia acelui cineva reusita si sa se semneze pe ea. Cred ca trebuia lasat acelasi cineva sa continue ceea ce a inceput si daca gresea atunci era altceva. Asa din punctul meu asta seamana a invidie maxima si a lupta pe ciolan. Pacat.

Oricum fenomenul concursurilor de offroad a devenit o lupta pe ciolan si o mare tiganeala. asteptam o federatie si un regulament exact si poate atunci o sa ne tiganim cu arbitrii, ca asa e in footbal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

acum am vazut topicurile....

 

draga @MAX ... eu am adus aceasta ultima informatie care am scris-o folosind cuvantul "cica", tocmai ca nu sunt un expert in juridic si inregistrari de marca, dar am primit si vazut niste hartii semnate de un executor judecatoresc si intacmite de un avocat... din punctul meu de vedereasta este o disputa intre firmele in cauza... si nu cred ca a afectat organizarea efectiva a evenimentului.

 

si cum este bine ca din greseli sa invatam, se pare ca etapele de Open si Extrem au fost coordonate exemplar...

 

la fel si cel care a venit cu ideea de tribuna pentru spectatori a punctat foarte bine, acest lucru a lipsit si anul trecut, dar a fost improvizat cu succes de cei care s-au dus cu masinile pe deal si le-au "transformat" in tribune :grin:

 

cred ca pe fiecare etapa de concurs ( ca o fi Ursus, Cupa sau etapa de CN ), cei care organizeaza traseele vor deveni din ce in ce mai buni si incet incet vor disparea greseli de cronometrare, roadbook...samd.

 

@markonyrocky: "asteptam o federatie si un regulament exact si poate atunci o sa ne tiganim cu arbitrii, ca asa e in footbal." .. ar fi frumos sa existe bani si sponsori pt Off Road asa cum e si in fotbal, dar din pacate...NU SUNT !

 

spor la munca ... si sa ne auzim la Start/Finish :grin:

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

Am vazut si eu hirtia care spune ca marca free track apartine unei anumite firme. Nu am experienta juridica deci nu pot spune cat de beton este aceasta hirtie deci nu despre asta vb.

ideea este ca anul trecut concursul asa cum a fost el a fost un real succes si daca citim comentarile de atunci toata lumea a avut numai cuvinte de lauda. problema este ca numai la noi atunci cand ceva merge bine trebuie sa schimbam ceva, poate merge mai bine sau poate mai prost. Si inca ceva cand cineva face ceva bine se gasesc unii care sa vrea sa ii ia acelui cineva reusita si sa se semneze pe ea. Cred ca trebuia lasat acelasi cineva sa continue ceea ce a inceput si daca gresea atunci era altceva. Asa din punctul meu asta seamana a invidie maxima si a lupta pe ciolan. Pacat.

Oricum fenomenul concursurilor de offroad a devenit o lupta pe ciolan si o mare tiganeala. asteptam o federatie si un regulament exact si poate atunci o sa ne tiganim cu arbitrii, ca asa e in footbal.

 

 

Hmmmm si crezi ca o fedratie o sa rezolve ceva? Eu cred ca din contra, uite ce se intampla (si ce s-a intamplat ) cu FRAK si cu CNR, sau VTM...... :P

"Do nothing, be nothing, say nothing ...and you will avoid criticism"

Disco 2, TD5 HSE, 02

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

io zic sa mutati discutia asta la rubrica juridic

legat de concurs -are cineva filmata cazatura copilotului de pe samuraiul de mures? duminica prima masina din runda 2-a

este ok omul?

aia e o fimare de ''asa nu ''in off road

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

Copilotul este bine . S-a lovit putin , a fost examinat de catre medici si acum este ok.

 

ps: sunt de la Sighisoara ( Laci si Ureche)

i have a pajero , don't be jealous :)

Samurai '88 >Suzi Quatro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

Copilotul este bine . S-a lovit putin , a fost examinat de catre medici si acum este ok.

 

ps: sunt de la Sighisoara ( Laci si Ureche)

 

daca nu ma insel Ureche a cazut... sper ca e bine si nu a ramas cu damage-uri, multa sanatate !

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

Da, Ureche a cazut. Fiind in graba , in concurs si contra timp ....nu s-a mai urcat in masina si a venit pe partea din spate a masinii si la saritura finala .... au fost doua sarituri: Laci cu samuraiu si Ureche de pe el

 

E foarte foarte bine ca au fost doar usoare zgarieturi si un soc puternic .....putea fi mult mai rau.

i have a pajero , don't be jealous :)

Samurai '88 >Suzi Quatro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

Cine il cunoaste mai bine pe Lotzi, stie ca acesta nu prea are rabdare sa-si astepte copilotul, iar daca in fata lui are vre-un coechipier, ii da acestuia suturi in....portbagaj..... :ha: :ha: :ha: :hi

Unde esti tu Tepes Doamne...???
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ursus ALCOHOL Free Track e la Cluj Napoca anul acesta

 

va salut pe toti

cu privire la organizarea de anul acesta din punctul meu de vedere nu am de obiectat doar

un singur aspect.

dumineca dupa etapa a II a de la extrem am stat cocotat pe resturile ce au mai ramas din

caroseriile dupa trecerea monster trackurilor peste ele,cam o ora pana a inceput show-ul lui Mokus

iar imediat dupa ce a inceput show-ul a venit un nene foarte stresat care a inceput sa strige la noi,

intre timp au mai urcat vreo 30-40 de persoane pe "caroserii" sa ne dam jos cu pretextul ca proprietarul urniturilor de "caroserii"nu ne lasa sa stam pe ele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a reusit acel cineva de la firma de paza sa ne strice toata dispozitia buna pe care am avut-o atat mie cat si celorlalti care au fost cocotati pe acele fiere vechi in speranta ca vom vedea si noi ceva din spectacolul oferit de "nebunul pe 2 roti".Avea si textele de doi bani,nimic plauzibil,ba mai mult a chemat si un jandarm care inceput sa strige la ultimul care a ramas pe fiere cu toate ca omul a fost foarte politicos si a zis ca nu sunt garduri de delimitare care sa ne interzica accesul pe acele cacaturi de fiere.Intr-un final a cedat si el si au venit rapid cei de la paza si au montat gard de delimitare,terminand montarea lor odata cu terminarea show-ului ,deci munca in zadar ,da ce sai faci,traim intr-o tara unde trebuie sa ne aratam muschii care nu se vad si trebuie sa ne dam in spectacol pe gratis.Oricum ,omul de la firma de paza am inteles ca era ceva sef la paza,are de pe acum frigiderul plin de carne sai ajunga si pana la sarbatorile de iarna

tractari auto profi cu o vechime de peste 18 ani

tel 0744621055

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare