Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Amarok


Dan Cilan

Postări Recomandate

Re: Amarok

 

Masina aceasta seamana cu un luptator de top care nu se lupta niciodata dar care vorbeste mult despre lupte si se asteapta sa il priveasca lumea cu respect. O fi bun , nu o fi bun . Pana cand oamenii nu isi cumpara si nu il supun la cazne , care cazne sa fie filmate si postate , sa vada si altii ce poate sa faca si cat poate sa suporte , nu cred ca va capata foarte mult respect in bransa.

Pana acum s-au auzit lucruri bune de la producator si lucruri nu tocmai nemaipomenite de la utilizatori . Cei care simpatizeaza modelul ,sa isi cumpere ,si sa il utilizeze si sa ne arate si noua ce virtuti are. Si daca chiar are , sunt convins ca va fi privit ca un adevarat luptator de competitie.

Mie mi se pare corect sa existe dubii , nu neaparat raportat la model , cat legat de producator. VAG a vandut mult in ultimii ani dar a si produs multe chifle. Eu sunt o victima ( la propriu ) a concernului VAG , care mi-a vandut o masina care m-a secat de bani . O masina slaba , cu multe probleme de proiectare si si mai multe de fiabilitate , cu o garantie nerespectata si cu un numar mare de etichete " asta e problema lor " puse de mecanicii de la reprezentante. Ii rog pe sustinatorii Amarokului sa ma creada ca va trece mult timp pana sa am iarasi incredere in VAG .

Dar , sa dea Domnul ca Amarokul sa fie asa cum se spune si sa faca praf toate pickupurile de pe piata . Sa fie o dovada ca lucrurile s-au scimbat . :grin:

E normal sa nu se auda prea multe despre ea. Pe de-o parte modelul este nou (numai 5 ani) si sunt putine exemplare in piata, pe de alta parte, chiar daca costa cat Hiluxul, dar aratand cu totul altfel, cine-o cumpara de noua nu-i prea vine s-o bage "la greu".

In ceea ce priveste experienta ta neplacuta cu VAG imi pare rau pentru tine, dar suntem cu totii victimele societatii de consum, indiferent de marca. La toate apar gherle in ziua de azi la masini noi, indiferent ca este Mercedes sau BMW, VW sau Volvo, Land rover, Ford sau Opel, italiene sau frantuzesti, etc. Japonezele par sa stea mai bine dar nu Nissan-ul sau Mitsubishi care cam dau si ele-n nas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 120
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Re: Amarok

 

Stii cum suna asta ?

 

"De ce sa te duci la altii sa te jecmaneasca ? Vino la noi..." ..

 

PS. Si in ce ma priveste.....no more VAG(in)....

Editat de Big.Ursu

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amarok

 

daca ar fi sa-mi cumpar un pick-up...pe el ar scrie F-...de la Ford...sau Toyota Tundra :grin:

 

oricum pe cazanul meu scrie pe unele piese Made in USA si pe altele Hecho en Mexico :ha:

 

da al naibii coctail merge de rupe :mrgreen:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Amarok

 

S-au cam inspirat de la Ford Ranger... :grin:

Sunt curios cati CP vor mai taia si de la asta, ca sa nu se rupa masina ulterior... :ha:

 

Rangerul e I4.......V6 e alta liga. Navarra parca mai avea la un moment dat o opțiune V6, dar f scump. Sa vedem cat o sa fie și Amarokul asta V6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amarok

 

Rangerul e I4.......V6 e alta liga. Navarra parca mai avea la un moment dat o opțiune V6, dar f scump. Sa vedem cat o sa fie și Amarokul asta V6

Ma refeream la ornamentul ala dintre cabina si bena, gen bara sport. Iar Rangerul are motor de 2.2 in 4 cilindri si motor de 3.2 in 5 cilindri pe Limited si Wildtrak.

Nu-i nimic, acum iar se poate lauda VAG cu cel mai puternic motor pe un pick-up, si o sa castige toate premiile oferite de revistele auto germane, asta pana ii mai reduc din putere si la asta. :ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amarok

 

Nu-i greu cu puterea, scrie acolo:

 

Instead, the 3.0-litre six-cylinder unit is available in three power outputs: 161bhp, 201bhp and 221bhp.

'02 WG CRD - EGR delete

'94 MX5 NA8 - Low, fast and stupid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Amarok

 

6 bucati masini de firma mers pe camp carat saci 200000 km probleme specifice la km astia una singura necesita schimbare de ambreiaj nu au fost probleme cu motoare, cutii, transmisii, suspensii etc dar sunt masini cu service-ul facut ca la carte si la reprezentanta fara economie de $ :) au iesit din firma cu valoare de 7-8000 euro si s-au dat imediat, pacat ca vor lua turisme in locul lor.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 3 luni mai târziu...

Re: Amarok

 

Scuze de off-topic, dar nu m-am putut abtine : lampa se stinge, laptopul la fel, dar ventilatorul continua sa se invarta !

Ala o fi fost pe baterii ?!? :ha:

Aaaa, inteleg, e doar inertia.....ok ! :ha:

 

(vezi la 0:42)

 

Untitled.thumb.jpg.6048adebbb360e88d8c16a3bf5083242.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amarok

 

Romanul ''are bani'' asa ca i se baga sub nas Alaskan si alte minuntatii, Dusterul pick-up cu doua sau patru usi mult dorit de multi pentru ca sigur este mai ieftin nu se vinde la noi.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amarok

 

Romanul ''are bani'' asa ca i se baga sub nas Alaskan si alte minuntatii, Dusterul pick-up cu doua sau patru usi mult dorit de multi pentru ca sigur este mai ieftin nu se vinde la noi.

 

nici Alaskan nu se vinde in Romania .... si el si Oroch sunt desintate pietei sud americane, noi .... "europenii" avem de unde decarta ptr camionete mai scumpe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amarok

 

Pun si eu aici o opinie despre acest model, deoarece am facut cu el aprox 1800 km, un drum de Belgia- Baia Mare. Era modelul cu motor 3.0, cutie automata cu 8 trepte. In masina am fost 5, iar in spate plin de scule si bagaje. S_a comportat exemplar pe autostrada, doar pe Germania am fortat pana spre 180km/h. Nu a zis nimic, i-a placut, indepasiri kick-down-ul mi s-a parut prea brutal, de schimbat, schimba dupa 3000r/min, consumul in medie a sarit de 10%. sta bine pe drum, no comment. Pe partea de off road, am vazut doar un buton langa schimbator, Pe care scrie chiar Off road, proprietarul nu a stiut sa-mi zica ce face butonul. Masina faina, GPS prin satelit, ne-a anuntat din timp STAU-ul pe Germania, piele, etc, dar nu cred ca o sa-mi cumpar vreodata una. Am auzit vb ca motoarele de 2, 2 sau 2,3, nu stiu de cat sunt, sunt f slabute pt acest model.

Sezi bland, ca-s din Maramu' !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Amarok

 

Căutam si eu rubrica "Amarok", si ma întrebam de ce nu fac moderatorii una? Sunt destui posesori de Amarok, si ar fi de mare folos sa putem discuta una-alta.Plus ca e un pick-up extraordinar, foarte bine gândit si proiectat.Eu voiam defapt sa mi prezint mașina. Daca am scris in locul gresit, rog moderatorii sa imi mute mesajul,dar nu am găsit alta rubrică.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amarok

 

Căutam si eu rubrica "Amarok", si ma întrebam de ce nu fac moderatorii una? Sunt destui posesori de Amarok, si ar fi de mare folos sa putem discuta una-alta.Plus ca e un pick-up extraordinar, foarte bine gândit si proiectat.Eu voiam defapt sa mi prezint mașina. Daca am scris in locul gresit, rog moderatorii sa imi mute mesajul,dar nu am găsit alta rubrică.

 

Posesori or fi destui, daca asa stii tu, dar useri care sa-si prezinte masina sau care sa initieze discutii, nu prea sunt.....

Nu se pot crea rubrici pentru toate marcile auto, dar pentru ca au fost oameni care si le-au cumparat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare