Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Test drive rosia lui Regep


razvanutza

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 77
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Test drive rosia lui Regep

 

ar fi foarte interesant sa postati un filmulet si cu o masina care a coborat pe roti panta respectiva, pt comparatii

 

Asta e coborarea lui Tyh si a lui Regep, cateva minute mai devreme. Avantaj clar pentru masinile usoare.

 

Editat de razvanutza
Am fost in :lr cu :old ca :dr1. A fost :ih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive rosia lui Regep

 

Samuraiul a si mers pe exteriorul curbei unde panta pare mai constanta. G-ul a mers pe interior si acolo era un hop mai abrupt care l-a facut sa rupa aderenta. E drept, Fordul oltenesc a mers cam pe aceeasi trasa fara sa pateasca la fel, deci greutatea a contat.

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive rosia lui Regep

 

Cam slab spanul sau mi se pare mie....

Aveai si blocantul fata pus? Sau nu exista?

 

Nu avea nici blocant fata, nici spate functional.

 

Referitor la span, uita-te la ultimul film, ala de mai sus... A urcat pe High, in a II-a. Deh, 1280 kg si vreo 180 de caluti.

Editat de razvanutza
Am fost in :lr cu :old ca :dr1. A fost :ih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive rosia lui Regep

 

Nu avea nici blocant fata, nici spate functional.

 

Referitor la span, uita-te la ultimul film, ala de mai sus... A urcat pe High, in a II-a. Deh, 1280 kg si vreo 180 de caluti.

 

dap, are ceva span, dar de ce nu a urcat in low?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive rosia lui Regep

 

dap, are ceva span, dar de ce nu a urcat in low?

 

A incercat prima data in low, dar a urcat mai putin decat acum (din pacate nu am filmarea). Fiind prima iesire inca invata sa controleze patlageaua. :ha:

Am fost in :lr cu :old ca :dr1. A fost :ih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive rosia lui Regep

 

Dupa ce a coborat cu bine si Vetu cu tancul de Toyota, a fost randul lui Gabi sa ne arata ca poate sa coboare inca o data neasigurat (Tyh-ule, asa e bine? :ce:)

 

Editat de razvanutza
Am fost in :lr cu :old ca :dr1. A fost :ih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive rosia lui Regep

 

dooomnu' razvan, hai ca sintem prieteni si sa facem caterinca...daaa???...nu ma asteptam la tine la asa ceva...n-avea poporu' de cine ride in hohote...totusi daca esti atent, coborirea mea a fost una controlata fata de cea a lu' mataluta de data trecuta...mai tii minte ce ' capac ' cu toata suprafata corporala ai pus in gramada de frunze ?!?!?...ai venit ca AIRBUS-UL in aterizare fortata:ha::ha::ha:

Editat de gabi.r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive rosia lui Regep

 

Dupa avatar, sa intelegem ca tu esti proprietarul si soferul in cauza ...?

 

A spus acum cateva zile asta.

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?69335-Test-drive-rosia-lui-Regep&p=771263&viewfull=1#post771263

 

Au inghetat si moderatorii :))

Daihatsu Feroza, adio pietre la rinichi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive rosia lui Regep

 

 

 

Era un apropo sa ne faca si noua onoarea si sa se prezinte pe topicul dedicat.....deci nu stiu cui si ce i-a amortit in cazul asta ! :ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive rosia lui Regep

 

Sa nu ma intelegeti gresit , nu dau lectii e doar o parere dea-mea , nimic nu e sigur pe o astfel de panta mai ales cind e gheata sub zapada , in cazuri din astea se lasa presiunea anvelopelor pina la 0,5 aprope de pana pentru o aderenta mult,mult mai buna ,chiar daca se dejanteaza e mult mai bine , pedala de frina nu trebuie atinsa si-n unele cazuri chiar trebuie accelerat , frina de motor(in functie de masina )

Editat de Muntean
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive rosia lui Regep

 

Un schimb de mesaje non-verbale intre doi colegi de club dar din echipaje diferite (Patlageaua si Supozitoru')

 

20120129_143839.jpg

 

O noua zona cu morcovei pentru Edi:

 

20120129_113518.jpg

 

 

"Parcare laterala" marca Vetu care l-a costat un geam lateral

 

20120129_131724.jpg

 

Mandru proprietar de Ford:

 

20120129_101524.jpg

 

Fan club Patlageaua:

 

20120129_110858.jpg

Am fost in :lr cu :old ca :dr1. A fost :ih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare