Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

pescuit

Guest Figo
 Share

Recommended Posts

• Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 11 months later...

Re: pescuit

pasiunea mea .... de 25 de ani incoace .....

http://farm4.static.flickr.com/3069/2987587694_f194494058.jpg?v=0

-

http://farm4.static.flickr.com/3192/2986732351_36aab4ab8a.jpg?v=0

-

http://farm4.static.flickr.com/3143/2987588684_d1e711c7b8.jpg?v=0

-

http://farm4.static.flickr.com/3155/2987588074_c446e8c0a6.jpg?v=0

pariu ca a fost prins la pripon, fara nici un strop de sportivitate, si ca e unul din cei foarte multi prinsi "la profit"

in cazul in care ma insel, scuzele mele

in cazul in care nu ma insel... postarea nu are ce cauta la topicul "pescuit", pentru ca acesta este un sport... nu o discutie de genul "ia uitati ce am scos si mai ales cat... si nu conteaza modalitatea"

cred ca rechinii de marea neagra sunt si ocrotiti, fiind o specie in declin...sau ma insel (cainii de mare)

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .

Hai sa nu plecam de la premisa ca toti folosesc harpoane, navoade sau cine stie ce inventii legate de braconaj, ca asa am putea spune despre toate pozele ca pesti is prinsi in mod ilegal. Si ce daca a prins un rechind din Marea Neagra si i-a dat drumu ca si eu prind pastrav cand ii prohibitie la el in incercarea de a prinde lipan si il eliberez... defapt eu pescuiesc numai in sistemul ''catch & release'' sau pe romaneste ''prinde si elibereaa''.

Numai bine la toti pescarii si fire intinse.

ce spui, snurul ala pe care il poti folosi pentru tractare legat zdravan de balustrada de pe platforma petroliera la ce te trimite cu gandul, la un pescuit sportiv?

eliberarea pestelui este o optiune personala daca pesstele e cu dimensiune legala si cantitatea totala e in limita legala

personal retin maxim un exemplar pe partida si daca este trecut de 1 kg...dar nu prea des.

totul este sportivitatea in al captura

inca mai vezi "tarani" cu 4-10 bete intinse cat e malul

un pescar de rapitor cu siguranta nu poate pescui simultan cu 2 sau mai multe bete... dar daca leaga cablurile de balustrada, numarul "sculelor" din apa e limitat doar de cantitatea de cablu disponibila la practiker... si tot ce trebuie sa fai, este sa le verifici din cand in cand si sa scoti ce s-a prins

pozele de mai sus sunt de asemenea destul de sugestive vis a vis de ontologia "pescarului", sunt sigur ca pescarii cu respect pentru peste inteleg ce vreau sa spun

blamez pentru ca sper sa se indrepte asemenea obiceiuri care ma scarbesc deadreptul

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .

:ha: Ma urmareste Saimosan... Prietene, a trecut mai bine de un an de la ultimul rechin prins. E drept ca l-am prins la pripon, si nu se poate numi pescuit. A fost ziua unui prieten bun, si ii promisesem de multa vreme unul. Si cum la Metro nu am gasit decat exemplare a caror prospetzime nu imi inspira incredere, am decis sa mai scarific unul. Rechin se pescuieste in Marea Neagra in draci, si nu cate unul pe an cum fac eu, ci cu sutele. De unde crezi ca sunt cei de la Metro?

Stai linistit, ca ce tzi-am promis acum un an, ramane valabil. In 6 ani de cand lucrez pe platforma, am prins 5 rechini. Cam unul pe an.

Nu am pus poza ca sa ma falesc cu el, ci doar ca fapt divers. Nu sunt pescar. E drept ca vara dau la stavrid in draci, (la lanseta) ca e tare bun marinat sau fript pe plita. Dar la balta nu am mai fost de pe la varsta de 7-8 ani. Asa ca daca vrei, potzi sa ma numesti braconier, ca pescar cu sigurantza nu sunt. Numai bine, si sa ne vedem sanatoshi!

Never drive faster than your guardian angel can fly...

imi aduc aminte acum de discutia noastra de acum un an, dar era pe mess

nu stiam ca boierul e isac sebastian

ok

inteleg acum ideea, nu a fost ok, oricum, indiferent de cati prinzi, e vorba de cum si cu ce scop...asta e diferenta intre pescuit si braconaj

:grin:

ps

tot nu au ce cauta pozele la topicul de pescuit :P

A fost ziua unui prieten bun, si ii promisesem de multa vreme unul. Si cum la Metro nu am gasit decat exemplare a caror prospetzime nu imi inspira incredere, am decis sa mai scarific unul. Rechin se pescuieste in Marea Neagra in draci, si nu cate unul pe an cum fac eu, ci cu sutele.

Traind in umbra altora

E bine ca exista ’’altii’’.

E bine ca putem astfel sa ne justificam propriile actiuni.

Ce sa-ti povestesc, mare lucru ca tai si eu un copac din padure, din moment ce tilharii taie codru cu totul. Am si eu pofta de un iepuras, si nu am gasit de cumparat, lasa ca prind si eu unul, ca doar altii prind cu zecile. Ups, mi s-a terminat tigara, si nu este nici un tomberon, lasa ca arunc si eu un chistoc pe jos, ca doar sunt deja cu sutele, si asa ca nu se vede diferenta. Scoate si masina mea un pic de fum, lasa ca si rabele altora scot fum de nu pot respira cind merg in spatele lor. Azi am luat amenda. Cica nu e voie sa-mi vopsesc gardul cu ulei ars. De ce sunt doar eu de vina, ca asa fac si altii? Vecina a strigat la mine sa nu mai spal masina, ca cica apa potabila e tot mai putina si mai scumpa. Pai asa fac si altii, i-am vazut eu, ca doar nu-s prost sa dau bani la spalatorie. Se pare ca si muzica data tare, e prilej de amenda. Pai daca tot vor sa scoata bani la buget, sa-i amendeze pe toti, ca doar si altii dau muzica la maxim. ETC.

Dar oare ‘’altii’’ chiar exista ??? Oare ‘’altii’’ nu sunt formati din multimea celor care cred ca exista ‘’altii’’???

Autor: eu

@boieru nu am nimic cu tine personal, asa s-a nimerit. Povestirea o postam indiferent de cine calca pe linga, s-a nimerit sa fi tu.

I Have No Idea What You Are Talking About

A fost ziua unui prieten bun, si ii promisesem de multa vreme unul. Si cum la Metro nu am gasit decat exemplare a caror prospetzime nu imi inspira incredere, am decis sa mai scarific unul. Rechin se pescuieste in Marea Neagra in draci, si nu cate unul pe an cum fac eu, ci cu sutele.

Traind in umbra altora

E bine ca exista ’’altii’’.

E bine ca putem astfel sa ne justificam propriile actiuni.

Ce sa-ti povestesc, mare lucru ca tai si eu un copac din padure, din moment ce tilharii taie codru cu totul. Am si eu pofta de un iepuras, si nu am gasit de cumparat, lasa ca prind si eu unul, ca doar altii prind cu zecile. Ups, mi s-a terminat tigara, si nu este nici un tomberon, lasa ca arunc si eu un chistoc pe jos, ca doar sunt deja cu sutele, si asa ca nu se vede diferenta. Scoate si masina mea un pic de fum, lasa ca si rabele altora scot fum de nu pot respira cind merg in spatele lor. Azi am luat amenda. Cica nu e voie sa-mi vopsesc gardul cu ulei ars. De ce sunt doar eu de vina, ca asa fac si altii? Vecina a strigat la mine sa nu mai spal masina, ca cica apa potabila e tot mai putina si mai scumpa. Pai asa fac si altii, i-am vazut eu, ca doar nu-s prost sa dau bani la spalatorie. Se pare ca si muzica data tare, e prilej de amenda. Pai daca tot vor sa scoata bani la buget, sa-i amendeze pe toti, ca doar si altii dau muzica la maxim. ETC.

Dar oare ‘’altii’’ chiar exista ??? Oare ‘’altii’’ nu sunt formati din multimea celor care cred ca exista ‘’altii’’???

Autor: eu

@boieru nu am nimic cu tine personal, asa s-a nimerit. Povestirea o postam indiferent de cine calca pe linga, s-a nimerit sa fi tu.

:g :g :g

Dap... Fiecare vede punctul lui de vedere. M-a ceratat o data o fata, mare ecologista, ca distrug natura in plimbarile mele cu motocicleta, pentru ca deranjez stratul de frunze ce protejeaza solul sa nu inghete, protejand astfel radacinile pomilor. Am intrat pe site-ul ei si am vazut ca era cu o mashina de strada, o Honda, dar nu stiu ce model, cu cauciucuri de strada undeva langa o creasta de munte, la catzatrat. Fata face alpinism. Nu cred ca a dus mashina aia in spate, deci si ea a distrus natura.

Ideea e ca fiecare din noi facem parte din "altzii" cum spunea cineva mai sus. Daca e sa analizam la sange, nici eu nu gasesc nici un fel de sportivitate in vanatoare si pescuit. indiferent daca dai sau nu drumul la peste... Sportivitatea cred ca presupune cel putzin ca ambii adversari sa aiba aceleashi arme. Deci pana nu o sa vad partide de Counter Strike cu echipe formate din mistrezi si vanatori, sau partide de pescuit in care pestii se apuca sa prinda oameni, nu o sa consider pescuitul si vantoarea un sport.

Nu voi mai posta nimik pe topicul acesta, pentru ca mi-am data seama ca nu are rost. Fara suparare, dar nu vreau sa vad cum "hotzul striga "hotzul!"".

P.S. Cine vrea sa ma mai injure, va rog sa o facetzi pe privat. Sa nu deviem topicul de la subiect.

Never drive faster than your guardian angel can fly...

Dap... Fiecare vede punctul lui de vedere. M-a ceratat o data o fata, mare ecologista, ca distrug natura in plimbarile mele cu motocicleta, pentru ca deranjez stratul de frunze ce protejeaza solul sa nu inghete, protejand astfel radacinile pomilor. Am intrat pe site-ul ei si am vazut ca era cu o mashina de strada, o Honda, dar nu stiu ce model, cu cauciucuri de strada undeva langa o creasta de munte, la catzatrat. Fata face alpinism. Nu cred ca a dus mashina aia in spate, deci si ea a distrus natura.

Ideea e ca fiecare din noi facem parte din "altzii" cum spunea cineva mai sus. Daca e sa analizam la sange, nici eu nu gasesc nici un fel de sportivitate in vanatoare si pescuit. indiferent daca dai sau nu drumul la peste... Sportivitatea cred ca presupune cel putzin ca ambii adversari sa aiba aceleashi arme. Deci pana nu o sa vad partide de Counter Strike cu echipe formate din mistrezi si vanatori, sau partide de pescuit in care pestii se apuca sa prinda oameni, nu o sa consider pescuitul si vantoarea un sport.

Nu voi mai posta nimik pe topicul acesta, pentru ca mi-am data seama ca nu are rost. Fara suparare, dar nu vreau sa vad cum "hotzul striga "hotzul!"".

P.S. Cine vrea sa ma mai injure, va rog sa o facetzi pe privat. Sa nu deviem topicul de la subiect.

Eu sunt si pescar si vanator si vreau sa iti spun ca am avut cateva discutii cu acesti ''verzisori'' care ne fac in fel si chip dar realitatea ii alta. Eu nu o sa-l las pe nici unu sa ma fac ''criminal'' de animale atata timp cat el isi manaca pieptul de pui sacrificat cu cateva zile inainte pe banda rulanta sau pe altul care sta la masa si da din colt in colt fara sa stie ce inseamna sa te duci iarna in padure sa duci mancare la animale. Oameni de astia o sa intalnesti la tot pasul cel mai bine ii sa ignori .

Acest topic isi are rostul pe acest forum ca poate o sa imi fac legaturi cu alti pescari la musca artificiala si cand se va deschide sezonul voi avea cu cine sa fac schimb de experiente pe apa in locurile preferate de fiecare.

Asa ca hai sa ne ''laudam'' cu hobby-ul nostru si sa nu ne atacam uni pe alti.

O zi cat mai buna si fiind luni sa aveti o saptamana excelenta !!!!

Premise:

Nu judec pe nimeni. Nu sunt de acord cu nici un fel de discriminare, cu atit mai putin in materie de hobby-uri. Nu injur pe nimeni, intrucit sunt constient ca in orice clipa as putea fi nevoit sa-mi iau vorbele inapoi, si nu vreau sa-mi stea in git.

Explicatii :

@ boieru nu ai inteles nimic. Din partea mea, poti prinde ce si cit si mai ales cind vrei tu. Ce am sugerat eu, e ca ar fi frumos, ca fiecare sa-si asume urmarile propriilor actiuni. Din pasajul pe care l-am extras, reiese (cel putin pentru mine) ca daca nu i-ai fi vazut pe altii cum toata ziua braconeaza pe acolo, nici macar nu ti-ar fi tracut prin cap sa priponesti si tu un rechin. Despre asta era vorba. L-ai prins, foarte bine, ai recunoscut ca ai facut o magarie, si asta e bine. Fii barbat pina in capat, si nu incerca sa o dai dupa cires, ca nu te-a pus nimeni cu forta sa faci ce ai facut. Cam despre asta era vorba in povestirea de mai sus, si anume, de asumarea responsabilitatii propriilor fapte. Daca am interpretat gresit spusele tale, imi cer scuze public si ma plec in fata ta. Sper ca nu am pricinuit daune insurmontabile imaginii tale publice.

@ flyer ignora tata ... pina ploua cu biscuiti si manghinopine. Imi doresc nespus de mult, sa fiu acolo (asa ca profit de ocazie sa te rog sa ma suni si voi fi sosi intr-o clipa), cind vei sta pe marginea piraului, uitindu-te surprins, cum curg pe apa pete de ulei si motorina, cauciucuri si olueisuri (tampoane), smoace de iarba smulse de MT-urile unui dobitoc care mai sus face cerculete pe pasune, si bineinteles omniprezentele pet-uri ... si nici urma de peste. Sa fiu linga tine, cind vei fi amortit de atita stat la pinda dupa o buturuga (intrucit copacii vor fi disparut deja demult) in speranta ca va trece prin bataia pustii un mistret, acel animal enigmatic despre care stiai ca salasuieste prin zona, si a carui poza o vei purta in buzunarul de la piept, poza pe care o vei privi din jumate-n jumate de ora, ca sa fii sigur ca stii cum arata, cind va fi sa apara in bataia pustii .... Atunci as vrea sa te vad, daca nu te incearca o mica parere de rau, macar de un mm, ca ai trait o viata intreaga in ignoranta. Probabil, atunci vei intelege ce vroiau de la sufletul tau ‘verzisorii’ aia, pe care cu atita dispret ii ignori cu buna stiinta. Altfel, iti doresc sa te bucuri pina mai poti de pasiunile tale. A, mai era ceva, sa pare ca inca nu ai vazut incrincenarea ciobanilor, cind vin si isi gasesc pasunea barbierita toata de cauciucurile MT ale unui mindru 4x4, care din lipsa de ocupatie, a facut niste cerculete. Sa nu carecumva sa crezi ca sunt atit de redusi, incit sa creada ca au venit extraterestii din ceruri si le-au facut. Stiu ei foarte bine cu cine au de-a face. Apoi, sa-i vezi cum dau cu ghioaga ... iti garantez ca expresia ‘cum bat io’ (am citat din subtila ta semnatura) va pali pe linga ce sunt in stare aia sa faca. Iti doresc din suflet sa nu ai parte de asa ceva cit vei trai. Inca ceva, si promit ca nu mai zic nimic. Cerculetele pe pasune, in afara de pozitionarea in spatiu, nu au nimic in comun cu off-road-ul. Incearca la http://www.cerculetecumturipepasune.ro/forum . Acolo cu siguranta vei gasi oameni care iti aprecieaza ‘’realizarile’’. Aici, nu prea impresionezi pe nimeni cu ele. Si inca ceva, si chiar ca nu mai zic nimic, vezi ca faci confuzie intre ecologisti si vegetarieni. Se poate intimpla ca uneori un sau o ecologista sa fie si un sau o vegetariana, dar nu e o regula. Dar nu-i nici o problema, ignora in continuare, e mai sanatos asa.

Concluzii :

In final, va doresc tuturor sa va bucurati de ce va face placere, pina mai puteti (traducere din semnatura mea). Poate ar fi interesant, totusi, sa meditati putin la expresia aia batrineasca ‘Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face’. E gratis, si mai important, nu doare, va pot da si in scris daca nu ma credeti.

Sa ne vedem cu bine, si sa dea Domnu’ sa ne putem bucura de hobby-urile noastre multi ani de acum inainte, desi, am impresia ca : ’ nu mai ieste cit o fost’...

I Have No Idea What You Are Talking About

@ flyer ignora tata ... pina ploua cu biscuiti si manghinopine. Imi doresc nespus de mult, sa fiu acolo (asa ca profit de ocazie sa te rog sa ma suni si voi fi sosi intr-o clipa), cind vei sta pe marginea piraului, uitindu-te surprins, cum curg pe apa pete de ulei si motorina, cauciucuri si olueisuri (tampoane), smoace de iarba smulse de MT-urile unui dobitoc care mai sus face cerculete pe pasune, si bineinteles omniprezentele pet-uri ... si nici urma de peste. Sa fiu linga tine, cind vei fi amortit de atita stat la pinda dupa o buturuga (intrucit copacii vor fi disparut deja demult) in speranta ca va trece prin bataia pustii un mistret, acel animal enigmatic despre care stiai ca salasuieste prin zona, si a carui poza o vei purta in buzunarul de la piept, poza pe care o vei privi din jumate-n jumate de ora, ca sa fii sigur ca stii cum arata, cind va fi sa apara in bataia pustii .... Atunci as vrea sa te vad, daca nu te incearca o mica parere de rau, macar de un mm, ca ai trait o viata intreaga in ignoranta. Probabil, atunci vei intelege ce vroiau de la sufletul tau ‘verzisorii’ aia, pe care cu atita dispret ii ignori cu buna stiinta. Altfel, iti doresc sa te bucuri pina mai poti de pasiunile tale. A, mai era ceva, sa pare ca inca nu ai vazut incrincenarea ciobanilor, cind vin si isi gasesc pasunea barbierita toata de cauciucurile MT ale unui mindru 4x4, care din lipsa de ocupatie, a facut niste cerculete. Sa nu carecumva sa crezi ca sunt atit de redusi, incit sa creada ca au venit extraterestii din ceruri si le-au facut. Stiu ei foarte bine cu cine au de-a face. Apoi, sa-i vezi cum dau cu ghioaga ... iti garantez ca expresia ‘cum bat io’ (am citat din subtila ta semnatura) va pali pe linga ce sunt in stare aia sa faca. Iti doresc din suflet sa nu ai parte de asa ceva cit vei trai. Inca ceva, si promit ca nu mai zic nimic. Cerculetele pe pasune, in afara de pozitionarea in spatiu, nu au nimic in comun cu off-road-ul. Incearca la http://www.cerculetecumturipepasune.ro/forum . Acolo cu siguranta vei gasi oameni care iti aprecieaza ‘’realizarile’’. Aici, nu prea impresionezi pe nimeni cu ele. Si inca ceva, si chiar ca nu mai zic nimic, vezi ca faci confuzie intre ecologisti si vegetarieni. Se poate intimpla ca uneori un sau o ecologista sa fie si un sau o vegetariana, dar nu e o regula. Dar nu-i nici o problema, ignora in continuare, e mai sanatos asa.

TU chiar NU intelegi nimica si te legi de niste chesti care tu le banui despre mine si defapt habar nu ai cu ce se manaca treaba.

Ma citez ... mai bine zis citez PARAZITII ''nu te bate gandu' cum te bat io'' ..... tu poti sa te gandesti ca am auzit-o in piesa lor si mi-a placut tare mult si drept urmare o folosesc si eu la misto? tu in mintea ta te gandeai ca ce imi pun eu la semnatura pe un forum ii si mottoul din viata mea? ... mai gandeste-te ....

http://www.cerculetecumturipepasune.ro/forum - ai idee unde s-a intamplat treaba respectiva? .... cauta, gaseste si apoi cand ai toate informatiile corecte acuza .... daca ii cazul....

Termenul Ecologistii a.k.a. Verzisorii nu il compar si nu ii confund cu vegetarieni (asa ca informare pt tine). Citez din dictionar pt cunostintele unora: ECOLOGIST=Aparator al mediului ambiant (inconjurator); VEGETARIAN=Consumator de prodse vegetale (si de lapte) ... din start nu sunt doi termeni asemanatori dar sa revin la ceea ce ziceai tu .... ma cunosti? ai fost cu mine in padure? din cate tin eu minte nu..... m-ai vazut tu pe mine aruncand pet-uri in padure? cred ca nu .... sau m-ai vazut pe mine adunand pet-urile ... garatat ca NU m-ai vazut in nici una din aceste ipostaze asa ca te rog nu mai imi sari la gat bazadu-te pe niste ganduri si imagini virtuale din mintea ta. Esti pescar sau vanator? ai idee ce inseama acesti doi termeni? dar nu cititi in dictionar . Daca nu faci parte din cele doua categorii care uzeaza de ce le pune natura la dispozitie NU ai cum sa sti ce inseamana un VANATOR sau PESCAR in adevaratul sens al cuvantului .... in adevarata s-a amploare.

Eu iti propun ... sa lasam acest subiect mort pt ca nu vom ajunge la un numitor comun. Acest topic ii deschis iubitorilor de pescuit (pacat ca s-a inchis cel de vanatoare). Eu nu vreau sa se inchida si acest topic din cauza discutiilor in contradictie. Un forum se vrea un loc de discutii constructive nici decum distructive cum fac alti atacand in stanga si dreapta.

PS: E bine sa fi rau sau e rau sa fi bine ?

Ma lasa nervii!!! De ce oare orice topic despre pescuit sau vanatoare sfarseste prin a degenera lamentabil in dispute fara sfarsit si fara temei. Toti stim ca atat offroad-ul cat si pescuitul si vanatoarea trebuie facute in mod responsabil. Toti stim ca degetele de la mana nu sunt egale iar cu atat mai putin oamenii. Unii sunt vanatori ...altii nu; unii sunt pescari... altii nu; unii sunt offroaderi...altii nu. Ce facem? asmutim in dulcele stil comunist o categorie impotriva celeilalte? Sincer, mi-e teama sa spun ca sunt pescar...vanator; offroader, deocamdata, nu.

Parerea mea: acest topic se refera la cei care au ca hobby pescuitul. Pai vorbiti frate atunci despre peste! Incepuse asa frumos...Caut si eu neste poze cu stiucile mele...sa va inbolnavesc!!!

Offroad Racing Romania - the ORIGINAL since 2006

Membru Club T44

Nu trage dom' Semaca :F

Eu am pescuit o singura data la stiuca si vreau sa spun ca mi-am facut plinul si chiar ii interesant pescuitul la stiuca. Ai senzatia ca ai dat de un nebun la capatul firului :app dar tot mai mult m-a atras pescuitul al pastrav si lipan. Pe anul viitor mi-am propus sa incep sa pescuiesc si la stiuca cu musca artificiala. Singura chestie care ma desparte este un bat adecvat dar pe care sper sa il rezolv iarna asta.

Fir intins.

treaba cu pescuitul la musca mi se pare si mie interesanta....de cativa ani vreau sa ma apuc si tot nu gasesc timpul necesar.

Consider ca este un pescuit nobil si mult mai corect decat alte metode de pescuit.

Inca nu am gasit in magazine la noi o varga de musca de minima calitate(doar niste gunoaie la metro)...si acum ma intreb: Exista printre voi, pasionatii de offroad, si un pasionat de pescut la musca?

Intreb asta pentru ca am si eu nvoie de niste sfaturi si lectii in domeniu si mi-ar face placere sa le aflu de la un OM de pe acest forum.

MULTUMESC

BAFTA!

It`s not that WHERE you go....it`s WHICH way you get there!

Auto: TOYOTA 4Runner

Moto: BMW K 100 RS, BMW K 1100 RS

NU FURA!.....GUVERNUL URASTE COMPETITIA!

treaba cu pescuitul la musca mi se pare si mie interesanta....de cativa ani vreau sa ma apuc si tot nu gasesc timpul necesar.

Consider ca este un pescuit nobil si mult mai corect decat alte metode de pescuit.

Inca nu am gasit in magazine la noi o varga de musca de minima calitate(doar niste gunoaie la metro)...si acum ma intreb: Exista printre voi, pasionatii de offroad, si un pasionat de pescut la musca?

Intreb asta pentru ca am si eu nvoie de niste sfaturi si lectii in domeniu si mi-ar face placere sa le aflu de la un OM de pe acest forum.

MULTUMESC

BAFTA!

Daca ai intrebari despre pescuitul la musca poti sa ma intrebi fara nici o problema. Am sa incerc sa iti raspund cat mai util din toate pct. de vedere.

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use