Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Topicul de prezentare al membrilor


ALF-DMAX

Postări Recomandate

Bine v-am regăsit pe forum, după ce am pierdut celalalt cont din cauza emailului. Intre timp s-a mărit și parcul auto și dețin un Grand vitara 1, 2000 benzina,  Pajero Mk1 2.6 benzina carburație, Duster 4wd 1.5 diesel. 

Va salut pe toți și spor la dezbătut/ învățat informații noi, asa cum am făcut eu pe forum 2 ani pana sa am primul 4x4. 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

On 10/4/2010 at 12:13 PM, gu_5473 said:

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut pe toti membrii clubului.Îmi cer scuze că îmi fac prezentarea cam târziu.Mă numesc Tudor,am 38ani ,sunt din Braila si dețin un Land Rover Freelander 1,8 fabricat 2002 pe care l-am achizitionat anul acesta .La început am avut ceva probleme cu el dar datorită :cl le-am trecut pe toate cu bine.:tk

Buna seara ,intre timp am trecut la Land Rover Freelander td4  din 2006 automat. Sănătate va doresc!

Editat de gu_5473
  • Like 1
Land Rover Freelander TD4 2005
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Sunt Alex, proaspăt posesor de rulotă (MMA 1500 kg)  și intenționez să cumpăr un Freelander 2, diesel, automat, minim 150 cp, ideal cât mai echipat pt rulotă, în București sau apropiere. Orice alt recomandare de SUV apropiat ca performațe este binevenită.

 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Sunt Alexandru, am 33 de ani si sunt din Bucuresti, am o Toyota LC 120 si sunt pasionat de overlanding. Nu vreau sa ii aduc mari modificarii masinii, doar cele necesare pentru ture usoare.

Pana acum am montat pe ea A/T Goodyear Wrengler A/T 265/65/17 si scut de otel 0.3 mm radiator motor si aditional cutie de viteza. Si acum lucrez la platfoma de dormit.

Planuri viitoare:

- Instalare sistem incalzire auxiliara (webasto/sirocou) 

- Inlocuire suspensie fata, sper sa obtin + 2 - 3 cm, sper sa nu vorbesc prostii, trebuie sa ma documentez pentru ca pe spate am perne de aer la care nu vreau sa renunta datorita confortului. (am inceput sa citesc topicurile deja existente, multumesc)

- Roof rack - aici chiar as avea nevoie de cateva link-uri, pe google am gasit mai nimic.

- Snorkel + Troliu 

Vreau sa va intreb daca ar fi o idee buna sa montez distantatoare ca sa scot rotile un pic in afara, sau ar fi mai ok cu jante cu et negativ ?  

Multumesc si spor 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Salut,

Mulți îmi zic Udrilo (de la Udrea, numele de familie)

Sunt posesor de Ford Ranger 2015 de puțin timp. Intenționez sa fac plimbări în natura de dificultate medie împreună cu familia și sper cu noi prieteni pe care o sa-i cunosc aici. 

Cunoștințe prea multe despre off road nu am. Dar cu siguranță va pot oferi informații din alte domenii:) 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vă salut! Mă numesc Alexandru, sunt din Teleorman, de două săptămâni posesor de Land-rover freelander 1 td4, an de fabricație 2004, pasionat de 4x4. Am avut dacia diesel 4x4 și suzuki ignis 4x4 2006 1,5 benzina 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Salutare,

Sunt Mihai, sunt din Bucuresti, am un Land Rover Defender 90 TD4 si sunt pasionat de orice Defender, in general.

Mi-as dori un 110, dar asta poate in viitor.

Va doresc succes si sanatate tuturor!

Cele bune!

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Sunt Bogdan, si tocmai de am luat permisul de conducere la 24 de ani pentru a iesi mai frecvent in natura. In prezent sunt in cautarea unui vehicul off-road care sa imi permita acest lucru.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Astral a schimbat titlul în Topicul de prezentare al membrilor

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare