Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Topicul de prezentare al membrilor


ALF-DMAX

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Salut, sunt Mihai , locuiesc in Curtea de Arges si sunt proaspat posesor de Samurai.

Este luata ca a doua masina si destinata unui proiect de restaurare si iesiri la off road. Nu am mai facut iesiri dar dupa o tura cu un prieten m-am indragostit de ea !!

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Sunt Traian. Dețin doar mașini 4x4, deci asfaltul nu este prietenul meu cel mai bun. 🤣

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua si mulțumesc de accept.

Mă numesc Dan și sunt posesorul unui Aro 244 cu motor de Brasov. Masina are in jur de 8000 km și este din 1993. Are ceva rugină prin fața,  pe la uși,  dar nu mult. Incerc s-a i montez o servodirectie si sa o aranjez cat pot. M-aș bucura să găsesc o susținere din partea colegilor forumisti, în special ceva foto cu suportii de la casetă de direcție.

Multumesc frumos. 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Salutare tuturor,

 

Numele meu este Cosmin, sunt din Bucuresti si sunt mare iubuitor de natura, intr-o fuga continua de asfalt.

Nu am experimentat pana acum off road-ul din perspectiva unei masini 4x4, am iesit doar cu ATV-uri/quad-uri/moto enduro. Sunt convins insa ca este suficient sa ies o data cu un off roader veritabil si nu mai scap de microb.

De curand sunt posesorul unui Nissan Pathfinder R51 din 2012, cutie manuala, cu motor de 2500 de cm3 si 190 de CP  care va fi folosita cu rulota on road si doar off road usor spre mediu.

In incheiere, vreau sa va multumesc pentru primirea in aceasta comunitate.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Sunt Marius, am un Landcruiser J70 din 87 și m-am înscris pe forum pt a cere sfatul  celor care se pricep dacă merita sa trec de la Toyota la G Klass. 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Numele meu este Mirel si sunt la inceput in domeniul OFFroad. Mi-am cumparat un Jeep Cherokee KJ 2.8 CRD Autoutilitara cu 4 locuri in acte inaltata cu suspensie IronMan. Momentan o sa tin masina pt daily si offroad usor, plimbari prin natura, pe la munte etc sa inteleg fenomenul si sa invat sa merg pe teren accidentat. Dupa probabil o sa trec la ceva mai mare. 
 

4C077BAC-0377-474D-A237-0D282B8754CD.jpeg

DACADC3F-CE13-407B-A046-ABF707AF9EE7.jpeg

Editat de iMirel094
Am uitat de poza
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Sunt Levi din Miercurea Ciuc, am  un Feroza (1992) de patru ani si mai recent un Pajero II 2.5D (2004).

*am mai avut utilizator aici pe forum, dar adresa de email a fost desfiintat si nu pot sa intru cu datele respective

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Astral a schimbat titlul în Topicul de prezentare al membrilor

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare