Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Topicul de prezentare al membrilor


ALF-DMAX

Postări Recomandate

Salut,

ma numesc Christoph Galter si sunt din Sibiu. Provin dintr-o familie motorizata, iar la 12 ani am invatat sa conduc cu o Lada Niva, care a ramas mult timp masina mea de proiect si de suflet. Intentionez sa achizitionez cat mai curand posibil un Land Rover Discovery 3 sau 4 ca masina de familie pentru overlanding si offroad.

 

O zi faina tutror si sper sa ne cunoastem candva si fata-in-fata!

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Salut,

 

Ma numesc George si sunt din Maramures. Recent am intrat in posesia unui Nissan Patrol ebro K260 cu motor A4.28T din 1988, literalmente barn find pentru ca a fost gasita intr-un hambar in Spania, are nevoie de cateva reparatii fiind parcata de mai bine de 15 ani, iar cu ajutorul vostru sper sa iasa o bijuterie.

 

Multumesc,

  • Like 1
Ride naked bike and drive Patrol
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IMG_0514.thumb.jpg.ce1c01767f046e9650a2ef12139d4e83.jpg

Salutare,

 

Sunt Gabriel din Targoviste. Am achizitionat de curand un Suzuki Vitara 1.6 16V metal top din 96 si vreau sa invat cat mai multe despre exploatarea ei pe teren accidentat, intretinerea masinii si posibilitati de modificare pentru off-road. O zi buna tuturor!

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Salut, sunt Marius din Bucuresti și de curând sunt posesor de Jeep Grand Cherokee WJ.

Intenționez sa o iau pe calea Overlanding-ului și cu siguranță voi avea nevoie de ajutorul vostru.

 

Mulțumesc pentru accept și spor la cafeluța!

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Salutare,

Urmaresc de ceva timp forumul si m-am decis sa-mi fac si cont.

Sunt din Cluj si am un Toyota Land Cruiser 90. Imi place sa fac excursii lungi cu masina.

O seara faina,

Adrian

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Salut,

 

Ma numesc Andrei, proaspat posesor al unui Discovery 3. Achizitia a fost neplanificata si nu pot sa zic ca imi pare rau :)

 

Momentan am facut investitiile de baza dupa achizitionarea unui auto sh (schimb de filtre, ulei motor, ulei diferentiale, ulei servo, ulei cutie, lichid frana, distributie). Urmeaza urgent furtune turbo (... masina e din 2009 cat sa mai tina si ele) si cauciucuri.

 

Vreau sa sap in forum pentru a cunoaste mai bine masina, ce probleme pot sa ma surprinda si ce ar trebui sa fac pe viitor pt a ma bucura de ea mai multi ani.

 

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
Va salut cu respect ! Cred ca am facut o gresala mare: in loc sa ma apuc prima data de rasfoit forumul, m-am apucat sa-mi iau masina asa, dupa capul meu. E vorba de un Pajero Pinin 2.0 GDI din 2001. Se zice ca n-ar fi o masina chiar ok, cu probleme in gasirea de piese si nici prea fiabila. Sunt " TUN " in off road, adica nu ma pricep deloc.
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mă numesc smartermatic, proaspat posesor al unui LAND ROVER FREELANDER (L314) 1.8 16V 4X4 benzina 117 cai, an 2006

Apelez la forum pentru a cunoaște mai bine mașina, ce probleme pot apărea și ce ar trebui să fac pe viitor pentru a mă bucura de ea mai mulți ani.

Editat de smartermatic
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit!

Sunt pastionat de MTB in primul rand, dar cum am cam lipsit de pe acasa cam mult, si nevasta a comentat, am zis sa trec la o alta pasiune, care sa-mi permita sa-mi iau si intreaga familie dupa mine (am 2 baietei, unul de 4 ani si cel mic de 8 luni), asa ca...4x4 off road here I come!

Si cum, am stat eu stramb si am cugetat drept (drept in dreptul meu zic...) am ajuns la concluzia ca o masina pe care sa-mi permit s-o bag in noroaie, s-o zgarii, s-o zdruncin, samd si sa si coste acceptabil s-o mentin, este un Jeep Cherokee XJ, in scurt timp mi-am si gasit aleasa, cum ziceam, Jeep Cherokee din 2000, cu un motor de 2.5 TD.

Am achizitionat-o de curand, e stoc. Momentan sunt la capitolul "pus-la-punct", apoi ma voi apuca si de "preparat".

Dupa ceva google-it am realizat ca-mi lispesc multe informatii si eram in cautarea unei comunitati de pasionati, asa ca - multumesc ca m-ati primit! :)

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut și îmi cer scuze pentru ca nu m-am prezentat.

Ma numesc Adrian, sunt din Timișoara, dețin un Nissan x-trail t 30 și o Mazda b 2500, ambele din anul 2003. Îmi plac ieșirile în natura și mașinile capabile sa ma ducă unde doresc.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Salut,

 

ma numesc Andrei. Acum aproximativ 3 luni dintr-o nebunie am achizitionat un LR Disco 3 din 2009, 2.7, manual cu 170 000 km la bord. Primulu lucru pe care l-am facut a fost sa schimb distributia si uleiurile din diferential, cutie si frana. Next to the list cauciucuri. Urmatorul pas a fost sa inlocuiesc furtunele de turbo unde am luat kit-ul de la brit parts siliconic. Dupa ce am schimbat furtunele de turbo am observat ca am o scapre de motorina in partea dreapta a motorului … deci back to work :)

 

Am intrat pe form in speranta ca voi gasi pasionati care au mai postat despre diverse probleme si cu le-au rezolvat, pote chiar mai bine ca partile originale.

9DBBB5C4-56C4-46F6-AD48-F66905EB7146.thumb.jpeg.35f67df8196ae7e001c66140106eab4c.jpeg

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor membrilor clubului ma numesc Ionel sunt din Medgidia dar momentan locuiesc in Germania,de curind sunt posesorul unui Land Rover Freelander (GB) din 1999,benzina 1.8,16v
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Astral a schimbat titlul în Topicul de prezentare al membrilor

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare